Vald nation

Uefas klubbranking 2024-25
pl+/-klubbnation2020-212021-222022-232023-242024-25total
1Manchester CityENG35.00027.00033.00028.0006.000129.000
2Real MadridESP26.00030.00029.00034.0006.000125.000
3Bayern MünchenGER27.00026.00027.00028.0006.000114.000
4LiverpoolENG24.00033.00019.00020.0006.000102.000
5AS RomaITA24.00023.00022.00021.0003.00093.000
6Paris Saint GermainFRA24.00019.00019.00023.0006.00091.000
7Borussia DortmundGER22.00010.00018.00029.0006.00085.000
8InterITA9.00018.00029.00020.0006.00082.000
9VillarrealESP30.00024.00012.00016.0000.00082.000
10ChelseaENG33.00025.00021.0000.0002.50081.500
11Bayer LeverkusenGER10.00014.00019.00029.0006.00078.000
12RB LeipzigGER17.00017.00018.00018.0006.00076.000
13BenficaPOR10.00020.00025.00014.0006.00075.000
14Atletico MadridESP16.00019.0008.00024.0006.00073.000
15BarcelonaESP20.00015.0009.00023.0006.00073.000
16FC PortoPOR23.00010.00018.00019.0003.00073.000
17Manchester UnitedENG26.00018.00019.0007.0003.00073.000
18West HamENG0.00021.00029.00019.0000.00069.000
19ArsenalENG23.0000.00017.00022.0006.00068.000
20AtalantaITA17.00016.0000.00028.0006.00067.000
21AC MilanITA12.0007.00024.00016.0006.00065.000
22JuventusITA21.00020.00017.0000.0006.00064.000
23Club Brugge KVBEL11.0007.00017.00021.0006.00062.000
24NapoliITA10.0009.00025.00017.0000.00061.000
25FeyenoordNED4.00024.00017.0008.0006.00059.000
26SevillaESP19.00012.00021.0006.0000.00058.000
27AjaxNED19.00022.0008.0005.0002.00056.000
28RangersSCO15.00019.0004.00014.0003.00055.000
29PSV EindhovenNED10.00010.00011.00017.0006.00054.000
30Real SociedadESP8.0009.00016.00018.0003.00054.000
31Eintracht FrankfurtGER0.00028.00016.0007.0003.00054.000
32LazioITA17.0009.0006.00018.0003.00053.000
33Sporting CPPOR2.50016.00014.00012.0006.00050.500
34Slavia PrahaCZE16.00010.0006.00015.0003.00050.000
35MarseilleFRA6.00016.0008.00018.0000.00048.000
36Shakhtar DonetskUKR14.0006.00011.00010.0006.00047.000
37LilleFRA8.00017.0000.00017.0003.00045.000
38Dinamo ZagrebCRO17.0009.0007.0009.0003.00045.000
39AZ AlkmaarNED6.00013.00019.0004.0003.00045.000
40FiorentinaITA0.0000.00020.00022.0002.50044.500
41Red Bull SalzburgAUT7.00017.0009.0007.0003.00043.000
42OlympiakosGRE10.0008.0003.00017.0003.00041.000
43TottenhamENG15.0005.00018.0000.0003.00041.000
44SC BragaPOR9.00016.0007.0007.0002.00041.000
45RennesFRA5.00014.00011.00010.0000.00040.000
46FC CopenhagenDEN2.50013.0007.00015.0001.50039.000
47FenerbahceTUR0.0005.00017.00014.0002.50038.500
48Crvena ZvezdaSRB10.00015.0004.0005.0003.00037.000
49PAOKGRE5.00013.0001.50015.0002.50037.000
50GentBEL3.00011.00011.00010.0001.50036.500
51Maccabi Tel AvivISR8.0009.0002.50014.0002.50036.000
52Real BetisESP0.00011.00016.0006.0002.50035.500
53FC Basel 1893SUI2.50012.00017.0001.5000.00033.000
54BSC Young BoysSUI11.0008.0002.5007.0003.00031.500
55QarabagAZE3.0009.0006.00011.0002.50031.500
56Ferencvarosi TCHUN5.0003.00012.0009.0002.50031.500
57Bodø/GlimtNOR2.00015.0003.0008.0002.50030.500
58MonacoFRA0.00015.0009.0000.0006.00030.000
59Union St. GilloiseBEL0.0000.00019.0008.0003.00030.000
60Slovan BratislavaSVK1.5006.00012.0008.0001.50029.000
61GalatasarayTUR2.50015.0000.0008.0003.00028.500
62Viktoria PlzenCZE2.5002.5004.00017.0002.50028.500
63CelticSCO3.0006.0006.0007.0006.00028.000
64MoldeNOR12.0002.0005.0007.0002.00028.000
65SC FreiburgGER0.0000.00015.00013.0000.00028.000
66Lask LinzAUT7.00015.0000.0003.0002.50027.500
67FC MidtjyllandDEN6.0007.0008.0002.5002.50026.000
68LyonFRA0.00021.0000.0000.0003.00024.000
69Aston VillaENG0.0000.0000.00017.0006.00023.000
70Sparta PrahaCZE4.0005.0001.50010.0002.50023.000
71Dynamo KyivUKR10.0005.0003.0002.5002.50023.000
72Union BerlinGER0.0005.00012.0006.0000.00023.000
73LeicesterENG10.00013.0000.0000.0000.00023.000
74FK PartizanSRB2.0007.0008.0002.5002.50022.000
75LudogoretsBUL3.0003.0005.0009.0001.50021.500
76AntwerpBEL8.0004.0002.5006.0000.00020.500
77NiceFRA3.0000.00014.0000.0003.00020.000
78Sheriff TiraspolMLD2.0009.0004.0003.0001.50019.500
79Istanbul BasaksehirTUR6.0000.00012.0000.0001.50019.500
80Sturm GrazAUT0.0003.0006.0004.0006.00019.000
81Lech PoznanPOL3.0000.00014.0002.0000.00019.000
82Maccabi HaifaISR2.5003.0006.0005.0001.50018.000
83DjurgårdenSWE2.0000.00013.0001.5001.50018.000
84CFR 1907 ClujROU4.0003.0008.0001.5001.50018.000
85BrightonENG0.0000.0000.00016.0000.00017.832
86NewcastleENG0.0000.0000.0008.0000.00017.832
87AnderlechtBEL0.0002.50012.0000.0002.50017.000
88Legia WarszawaPOL2.5004.0000.0009.0001.50017.000
89SivassporTUR4.0002.50010.0000.0000.00016.500
90Rapid ViennaAUT5.0004.0002.5002.5002.00016.000
91Hapoel Beer ShevaISR4.0002.5006.0002.0001.50016.000
92Zorya LuhanskUKR4.0005.0002.0005.0000.00016.000
93BolognaITA0.0000.0000.0000.0006.00015.821
941899 HoffenheimGER12.0000.0000.0000.0003.00015.000
95Borussia MonchengladbachGER15.0000.0000.0000.0000.00015.000
96GironaESP0.0000.0000.0000.0006.00014.797
97Athletic ClubESP0.0000.0000.0000.0003.00014.797
98OsasunaESP0.0000.0000.0002.5000.00014.797
99Granada CFESP13.0000.0000.0000.0000.00014.797
100VfB StuttgartGER0.0000.0000.0000.0006.00014.332
101FC HeidenheimGER0.0000.0000.0000.0002.50014.332
102FC KölnGER0.0000.0006.0000.0000.00014.332
103VfL WolfsburgGER2.5008.0000.0000.0000.00014.332
104Omonia NicosiaCYP3.0004.0003.0002.0001.50013.500
105Malmö FFSWE2.5005.0003.0000.0002.50013.000
106Zenit Saint PetersburgRUS5.0008.0000.0000.0000.00013.000
107LensFRA0.0000.0000.00010.0002.50012.500
108Dnipro-1UKR0.0000.0008.0002.5001.50012.000
109Spartak MoscowRUS0.00012.0000.0000.0000.00012.000
110Stade Brestois 29FRA0.0000.0000.0000.0006.00011.547
111ToulouseFRA0.0000.0000.00010.0000.00011.547
112NantesFRA0.0000.0008.0000.0000.00011.547
113ReimsFRA2.0000.0000.0000.0000.00011.547
114Servette FCSUI1.5001.5000.0006.0002.50011.500
115BesiktasTUR2.0004.0000.0003.0002.50011.500
116HNK RijekaCRO3.0002.5001.5002.5002.00011.500
117FK Zalgiris VilniusLTU1.5002.5004.0002.5001.00011.500
118HJK HelsingforsFIN0.0004.0003.0002.5001.50011.000
119Flora TallinnEST2.5004.0001.0002.0001.50011.000
120GenkBEL0.0004.0000.0007.0000.00011.000
121TwenteNED0.0000.0002.5002.5003.00010.780
122GO Ahead EaglesNED0.0000.0000.0000.0001.50010.780
123VitesseNED0.0009.0000.0000.0000.00010.780
124Willem IINED2.0000.0000.0000.0000.00010.780
125TrabzonsporTUR0.0002.5006.0000.0002.00010.500
126Olimpija LjubljanaSVN1.5002.0001.5004.0001.50010.500
127CSKA SofiaBUL4.0002.5002.5001.5000.00010.500
128Apoel NicosiaCYP2.5000.0002.5002.5002.50010.000
129KI KlaksvikFRO2.5001.0002.0003.0001.50010.000
130RigaLVA2.0002.5002.0002.0001.50010.000
131Lokomotiv MoscowRUS7.0003.0000.0000.0000.00010.000
132GuimaraesPOR0.0000.0002.0001.5001.5009.683
133AroucaPOR0.0000.0000.0002.0000.0009.683
134GIL VicentePOR0.0000.0002.5000.0000.0009.683
135Santa ClaraPOR0.0002.5000.0000.0000.0009.683
136Pacos FerreiraPOR0.0002.5000.0000.0000.0009.683
137Rio AvePOR2.5000.0000.0000.0000.0009.683
138FC AstanaKAZ1.5002.0001.5003.0001.5009.500
139FCSBROU2.0001.5002.5002.0001.5009.500
140HNK Hajduk SplitCRO2.0001.5002.5002.0001.5009.500
141Shamrock RoversIRL1.5002.5002.5001.5001.5009.500
142KuPSFIN2.5002.5002.0001.5001.0009.500
143AberdeenSCO2.0002.5000.0005.0000.0009.500
144Wolfsberger ACAUT7.0000.0002.5000.0000.0009.500
145Heart of MidlothianSCO0.0000.0004.0002.5002.5009.000
146ZrinjskiBIH2.0000.0002.5003.0001.5009.000
147AEK Athens FCGRE3.0001.5000.0003.0001.5009.000
148Lincoln Red Imps FCGIB1.5002.5001.5002.0001.5009.000
149MariborSVN1.0001.5002.5002.0001.5008.500
150NK OsijekCRO1.5002.0001.5002.0001.5008.500
151Rīgas FSLVA1.0002.0002.5001.5001.5008.500
152BreidablikISL1.0002.0002.0002.5001.0008.500
153LinfieldNIR1.5002.0002.5001.5001.0008.500
154Apollon LimassolCYP2.0001.5005.0000.0000.0008.500
155Cercle BruggeBEL0.0000.0000.0000.0002.0008.480
156CharleroiBEL2.5000.0000.0000.0000.0008.480
157Standard LiegeBEL3.0000.0000.0000.0000.0008.480
158FK Tobol KostanayKAZ0.0002.0002.0002.5001.5008.000
159Spartak TrnavaSVK0.0002.0002.0002.5001.5008.000
160The New SaintsWAL1.5002.0001.5001.5001.5008.000
161DritaKOS2.0001.5001.5001.5001.5008.000
162Dunajska StredaSVK2.0001.5002.0001.0001.5008.000
163Raków CzęstochowaPOL0.0002.5002.5003.0000.0008.000
164Neftchi BakuAZE1.5002.5002.0002.0000.0008.000
165KrasnodarRUS8.0000.0000.0000.0000.0008.000
166FC LuganoSUI0.0000.0002.0003.0002.5007.500
167VojvodinaSRB2.0002.0000.0001.5002.0007.500
168BallkaniKOS0.0000.0003.0003.0001.5007.500
169AEK LarnacaCYP0.0000.0004.0002.0001.5007.500
170Pyunik YerevanARM0.0000.0004.0002.0001.5007.500
171Austria ViennaAUT0.0001.5002.5002.0001.5007.500
172PetrocubMLD1.0001.5002.0001.5001.5007.500
173FC VaduzLIE1.0001.5002.5001.0001.5007.500
174FehervarHUN2.5001.0002.5000.0001.5007.500
175Buducnost PodgoricaMNE2.0001.5001.5001.5001.0007.500
176ShkendijaMKD2.0001.5002.0001.0001.0007.500
177TSC Backa TopolaSRB1.5000.0000.0003.0002.5007.000
178PanathinaikosGRE0.0000.0002.0003.0002.0007.000
179Ararat-ArmeniaARM2.5000.0001.5001.5001.5007.000
180Borac Banja LukaBIH1.5001.5001.0001.5001.5007.000
181Dinamo BatumiGEO1.0002.0001.5001.0001.5007.000
182B36 TorshavnFRO2.0000.0002.0002.0001.0007.000
183Inter Club d'EscaldesAND1.5001.5001.5001.5001.0007.000
184Dinamo TbilisiGEO2.0001.5001.0001.5001.0007.000
185FC NordsjaellandDEN0.0000.0000.0007.0000.0007.000
186Bate BorisovBLR1.5001.5001.5002.5000.0007.000
187Aris ThessalonikisGRE1.5001.5002.0002.0000.0007.000
188RosenborgNOR2.5002.5000.0002.0000.0007.000
189Randers FCDEN0.0007.0000.0000.0000.0007.000
190AnorthosisCYP2.0005.0000.0000.0000.0007.000
191Adana DemirsporTUR0.0000.0000.0002.5000.0006.720
192KonyasporTUR0.0000.0002.0000.0000.0006.720
193AlanyasporTUR2.0000.0000.0000.0000.0006.720
194Mlada BoleslavCZE0.0000.0000.0000.0001.5006.710
195Baník OstravaCZE0.0000.0000.0000.0001.5006.710
196Bohemians 1905CZE0.0000.0000.0001.5000.0006.710
197SlováckoCZE0.0001.5004.0000.0000.0006.710
198FK JablonecCZE1.5005.0000.0000.0000.0006.710
199Slovan LiberecCZE5.0000.0000.0000.0000.0006.710
200Universitatea CraiovaROU1.0001.5002.5000.0001.5006.500
201Brøndby IFDEN0.0003.0002.0000.0001.5006.500
202F91 DudelangeLUX0.0001.5002.5001.5001.0006.500
203TiranaALB2.5000.0001.5001.5001.0006.500
204CukarickiSRB0.0002.0002.0002.5000.0006.500
205Shkupi 1927MKD1.0001.5002.5001.5000.0006.500
206DundalkIRL3.0002.0000.0001.5000.0006.500
207SilkeborgDEN0.0000.0004.0000.0002.0006.000
208BK HäckenSWE0.0001.5000.0003.0001.5006.000
209CeljeSVN2.0000.0000.0002.5001.5006.000
210Hamrun SpartansMLT0.0000.0002.5002.0001.5006.000
211LarneNIR0.0002.0001.0001.5001.5006.000
212HBFRO0.5002.0001.0001.0001.5006.000
213PartizaniALB0.0001.5001.0002.5001.0006.000
214PaideEST1.0001.0002.0001.0001.0006.000
215FC Levadia TallinnEST1.0001.5001.5001.0001.0006.000
216Sepsi OSKROU0.0001.5002.0002.5000.0006.000
217AlashkertARM1.0002.5001.0001.5000.0006.000
218MuraSVN2.0002.5001.5000.0000.0006.000
219Maccabi Petah TikvaISR0.0000.0000.0000.0002.0005.750
220Beitar JerusalemISR1.0000.0000.0001.5000.0005.750
221Maccabi NetanyaISR0.0000.0001.5000.0000.0005.750
222AshdodISR0.0001.5000.0000.0000.0005.750
223TSV HartbergAUT1.5000.0000.0000.0000.0005.600
224BrannNOR0.0000.0000.0002.5001.5005.575
225TromsoNOR0.0000.0000.0000.0001.5005.575
226VikingNOR1.5000.0002.5000.0000.0005.575
227LillestromNOR0.0000.0002.0000.0000.0005.575
228ValerengaNOR0.0001.5000.0000.0000.0005.575
229KilmarnockSCO0.0000.0000.0000.0002.0005.500
230ST MirrenSCO0.0000.0000.0000.0001.5005.500
231PanevėžysLTU0.0001.5001.0001.5001.5005.500
232Vikingur ReykjavikISL1.0000.0002.0001.0001.5005.500
233ElfsborgSWE0.0002.5001.5000.0001.5005.500
234Puskas AcademyHUN1.0001.5001.5000.0001.5005.500
235FK SarajevoBIH2.5001.0000.0001.0001.0005.500
236HibernianSCO0.0002.0000.0002.5000.0005.500
237Dundee UtdSCO0.0000.0002.0000.0000.0005.500
238MotherwellSCO2.0000.0001.5000.0000.0005.500
239ST JohnstoneSCO0.0002.5000.0000.0000.0005.500
240Gzira UnitedMLT0.0001.5002.0002.0000.0005.500
241Valmiera / BSSLVA1.0001.0001.5002.0000.0005.500
242SutjeskaMNE1.0001.5001.5001.5000.0005.500
243HammarbySWE1.5002.5000.0001.5000.0005.500
244HiberniansMLT1.5002.0002.0000.0000.0005.500
245Kairat AlmatyKAZ1.5002.5001.5000.0000.0005.500
246OFIGRE1.5000.0000.0000.0000.0005.325
247FC ZurichSUI0.0000.0003.0000.0001.5005.315
248FC ST. GallenSUI2.0000.0000.0000.0001.5005.315
249FC LuzernSUI0.0002.0000.0002.0000.0005.315
250AarhusDEN1.5001.5000.0001.5000.0005.265
251ViborgDEN0.0000.0002.5000.0000.0005.265
252SonderjyskeDEN2.0000.0000.0000.0000.0005.265
253StrugaMKD0.0001.0000.0002.5001.5005.000
254FC Differdange 03LUX1.0000.0001.0001.5001.5005.000
255Dinamo MinskBLR1.0000.0001.5001.0001.5005.000
256Derry CityIRL1.0000.0001.0002.0001.0005.000
257Tre PenneSMR0.5001.0001.0001.5001.0005.000
258Vllaznia ShkodërALB0.0001.5001.5001.0001.0005.000
259Milsami OrheiMLD0.0001.5001.5001.0001.0005.000
260La FioritaSMR0.5001.0001.5001.0001.0005.000
261Connah's QuayWAL1.5001.5000.0001.0001.0005.000
262Pogon SzczecinPOL0.0001.5001.5002.0000.0005.000
263Kauno ŽalgirisLTU1.0001.5001.0001.5000.0005.000
264ŽilinaSVK1.0002.5000.0001.5000.0005.000
265LaciALB1.5002.0001.5000.0000.0005.000
266Suduva MarijampoleLTU2.0001.5001.5000.0000.0005.000
267Fola EschLUX1.5002.5001.0000.0000.0005.000
268JagielloniaPOL0.0000.0000.0000.0002.5004.650
269Slask WroclawPOL0.0002.0000.0000.0001.5004.650
270Wisla KrakowPOL0.0000.0000.0000.0001.5004.650
271Lechia GdanskPOL0.0000.0001.5000.0000.0004.650
272Cracovia KrakowPOL1.0000.0000.0000.0000.0004.650
273Piast GliwicePOL2.0000.0000.0000.0000.0004.650
274Progres NiederkornLUX1.5000.0000.0001.5001.5004.500
275St Patrick's Athl.IRL0.0000.0002.0001.0001.5004.500
276VeležBIH0.0002.0001.5000.0001.0004.500
277Bala TownWAL1.5001.0001.0000.0001.0004.500
278ArisCYP0.0000.0001.5003.0000.0004.500
279Levski SofiaBUL0.0000.0002.0002.5000.0004.500
280Vorskla PoltavaUKR0.0001.5001.5001.5000.0004.500
281EuropaGIB1.5001.0001.0001.0000.0004.500
282Sjachtar SalihorskBLR1.0001.5002.0000.0000.0004.500
283Kryvbas KRUKR0.0000.0000.0000.0002.5004.400
284PolessyaUKR0.0000.0000.0000.0001.5004.400
285Kolos KovalivkaUKR2.0002.0000.0000.0000.0004.400
286DesnaUKR2.0000.0000.0000.0000.0004.400
287Radnicki 1923SRB0.0000.0000.0000.0001.5004.355
288Radnicki NISSRB0.0000.0001.5000.0000.0004.355
289NK Lokomotiva ZagrebCRO2.0000.0000.0000.0000.0004.230
290OrdabasyKAZ1.0000.0000.0001.5001.5004.000
291RužomberokSVK1.0000.0001.5000.0001.5004.000
292SaburtaloGEO1.0000.0001.5000.0001.5004.000
293SumqayıtAZE1.0001.5000.0000.0001.5004.000
294Crusaders FCNIR0.0000.0001.5001.5001.0004.000
295Torpedo ZhodinoBLR0.0001.5000.0001.5001.0004.000
296FK LiepajaLVA0.0001.5001.5000.0001.0004.000
297St Joseph S FcGIB0.5001.0001.5000.0001.0004.000
298FlorianaMLT2.0000.0001.0000.0001.0004.000
299DilaGEO0.0001.0001.0002.0000.0004.000
300FC Santa ColomaAND0.5001.5000.0002.0000.0004.000
301Dinamo BrestBLR2.5001.5000.0000.0000.0004.000
302RubinRUS0.0002.0000.0000.0000.0003.659
303PFC SochiRUS0.0002.0000.0000.0000.0003.659
304CSKA MoscowRUS3.0000.0000.0000.0000.0003.659
305Dinamo MoscowRUS1.5000.0000.0000.0000.0003.659
306FC RostovRUS2.0000.0000.0000.0000.0003.659
307NemanBLR0.0000.0000.0002.0001.5003.500
308Sabah FAAZE0.0000.0000.0002.0001.5003.500
309DečićMNE0.0001.0001.0000.0001.5003.500
310LlapiKOS0.0001.0001.0000.0001.5003.500
311Atlètic Club d'EscaldesAND0.0000.0001.0001.5001.0003.500
312UrartuARM0.0001.0000.0001.5001.0003.500
313Vikingur GotaFRO0.0000.0001.5001.0001.0003.500
314HonkaFIN1.0001.5000.0001.0000.0003.500
315Sfîntul GheorgheMLD1.5001.0001.0000.0000.0003.500
316Teuta DurrësALB1.5002.0000.0000.0000.0003.500
317Lokomotiv PlovdivBUL1.5002.0000.0000.0000.0003.500
318PaksHUN0.0000.0000.0000.0001.5003.475
319Debreceni VSCHUN0.0000.0000.0002.0000.0003.475
320Kecskeméti TEHUN0.0000.0000.0001.5000.0003.475
321Zalaegerszegi TEHUN0.0000.0000.0001.5000.0003.475
322Kisvarda FCHUN0.0000.0002.0000.0000.0003.475
323UjpestHUN0.0002.0000.0000.0000.0003.475
324Budapest HonvedHUN1.5000.0000.0000.0000.0003.475
325PafosCYP0.0000.0000.0000.0001.5003.395
326AELCYP0.0002.0000.0000.0000.0003.395
327ZiraAZE0.0000.0001.5000.0001.5003.350
328QabalaAZE0.0000.0001.5001.5000.0003.350
329Keshla FCAZE1.0001.5000.0000.0000.0003.350
330CSKA 1948BUL0.0000.0000.0001.5001.5003.250
331Botev PlovdivBUL0.0000.0001.5000.0001.5003.250
332Cherno More VarnaBUL0.0000.0000.0000.0001.5003.250
333Arda KardzhaliBUL0.0001.5000.0000.0000.0003.250
334Slavia SofiaBUL1.0000.0000.0000.0000.0003.250
335Kalmar FFSWE0.0000.0000.0001.5000.0003.150
336AIKSWE0.0000.0002.5000.0000.0003.150
337IFK GöteborgSWE1.5000.0000.0000.0000.0003.150
338Corvinul HunedoaraROU0.0000.0000.0000.0001.5003.100
339Farul ConstantaROU0.0000.0000.0002.5000.0003.100
340FC BotosaniROU1.5000.0000.0000.0000.0003.100
341ZimbruMLD0.0000.0000.0001.5001.5003.000
342AktobeKAZ0.0000.0000.0002.0001.0003.000
343MagpiesGIB0.0000.0001.0001.0001.0003.000
344Swift HesperangeLUX0.0001.0000.0002.0000.0003.000
345GjilaniKOS1.0000.0001.0001.0000.0003.000
346NK DomzaleSVN0.0002.0000.0001.0000.0003.000
347GlentoranNIR1.0001.0000.0001.0000.0003.000
348Sligo RoversIRL0.0001.0002.0000.0000.0003.000
349Tre FioriSMR1.5000.0001.5000.0000.0003.000
350Inter TurkuFIN1.0001.0001.0000.0000.0003.000
351BohemiansIRL1.0002.0000.0000.0000.0003.000
352Egnatia RrogozhinëALB0.0000.0000.0001.0001.5002.500
353UE Santa ColomaAND0.0000.0001.0000.0001.5002.500
354Cliftonville FCNIR0.0000.0001.0000.0001.5002.500
355Ilves TampereFIN1.0000.0000.0000.0001.5002.500
356AudaLVA0.0000.0000.0001.5001.0002.500
357Torpedo KutaisiGEO0.0000.0000.0001.5001.0002.500
358Valur ReykjavikISL0.0001.5000.0000.0001.0002.500
359Zeljeznicar SarajevoBIH1.0000.0000.0001.5000.0002.500
360Makedonija GjPMKD0.0000.0001.5001.0000.0002.500
361BirkirkaraMLT0.0001.5000.0001.0000.0002.500
362Racing UnionLUX0.0001.0001.5000.0000.0002.500
363Newtown AFCWAL0.0001.0001.5000.0000.0002.500
364AraratARM0.0001.5001.0000.0000.0002.500
365KR ReykjavikISL1.5000.0001.0000.0000.0002.500
366Shakhter KaragandyKAZ0.0002.5000.0000.0000.0002.500
367Coleraine FCNIR1.5001.0000.0000.0000.0002.500
368SileksMKD1.5001.0000.0000.0000.0002.500
369FH HafnarfjordurISL1.0001.5000.0000.0000.0002.500
370Dinamo-AutoMLD1.0000.0000.0000.0000.0002.475
371BravoSVN0.0000.0000.0000.0001.0002.250
372KoperSVN0.0000.0001.5000.0000.0002.250
373MalishevaKOS0.0000.0000.0000.0001.0002.008
374DukagjiniKOS0.0000.0000.0001.5000.0002.008
375PrishtinaKOS0.0002.0000.0000.0000.0002.008
376StjarnanISL0.0001.0000.0000.0001.0002.000
377NoahARM1.0000.0000.0000.0001.0002.000
378KA AkureyriISL0.0000.0000.0002.0000.0002.000
379Kyzyl-ZharKAZ0.0000.0002.0000.0000.0002.000
380IskraMNE1.0000.0001.0000.0000.0002.000
381NSI RunavikFRO1.0001.0000.0000.0000.0002.000
382Lokomotivi TbilisiGEO2.0000.0000.0000.0000.0002.000
383ShelbourneIRL0.0000.0000.0000.0001.0001.925
384VPS VasaFIN0.0000.0000.0000.0001.0001.900
385hakaFIN0.0000.0000.0001.0000.0001.900
386SJKFIN0.0000.0001.5000.0000.0001.900
387Tuzla CityBIH0.0000.0001.5000.0000.0001.700
388Siroki BrijegBIH0.0001.0000.0000.0000.0001.700
389Noah JūrmalaLVA0.0001.0000.0000.0000.0001.675
390FK VentspilsLVA1.5000.0000.0000.0000.0001.675
391KaisarKAZ1.5000.0000.0000.0000.0001.625
392ShirakARM1.0000.0000.0000.0000.0001.575
393Sliema WanderersMLT0.0000.0000.0000.0001.5001.500
394TransINVEST VilniusLTU0.0000.0000.0000.0001.5001.500
395VirtusSMR0.0000.0000.0000.0001.5001.500
396MarsaxlokkMLT0.0000.0000.0000.0001.0001.500
397Balzan FCMLT0.0000.0000.0001.5000.0001.500
398FC HakaWAL0.0000.0000.0001.5000.0001.500
399MostaMLT0.0001.0000.0000.0000.0001.500
400SirensMLT1.0000.0000.0000.0000.0001.500
401Valletta FCMLT1.0000.0000.0000.0000.0001.500
402FC GomelBLR0.0000.0001.5000.0000.0001.500
403FolgoreSMR0.0001.5000.0000.0000.0001.500
404FK TrakaiLTU1.5000.0000.0000.0000.0001.500
405FK KukesiALB1.5000.0000.0000.0000.0001.500
406RenovaMKD1.5000.0000.0000.0000.0001.500
407ŠiauliaiLTU0.0000.0000.0000.0001.0001.375
408HegelmannLTU0.0000.0000.0001.0000.0001.375
409Tallinna KalevEST0.0000.0000.0000.0001.0001.266
410Trans NarvaEST0.0000.0000.0001.0000.0001.266
411Kalju NommeEST1.0000.0000.0000.0000.0001.266
412UNA StrassenLUX0.0000.0000.0000.0001.0001.125
413Union Titus PetangeLUX1.0000.0000.0000.0000.0001.125
414TikvešMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.100
415Akademija PandevMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.100
416GagraGEO0.0001.0000.0000.0000.0001.075
417FC Isloch Minsk R.BLR0.0000.0000.0000.0001.0001.000
418MornarMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
419Caernarfon TownWAL0.0000.0000.0000.0001.0001.000
420Arsenal TivatMNE0.0000.0000.0001.0000.0001.000
421CosmosSMR0.0000.0000.0001.0000.0001.000
422PenybontWAL0.0000.0000.0001.0000.0001.000
423Mons CalpeGIB0.0001.0000.0000.0000.0001.000
424UE Sant JuliaAND0.0001.0000.0000.0000.0001.000
425FK PodgoricaMNE0.0001.0000.0000.0000.0001.000
426ZetaMNE1.0000.0000.0000.0000.0001.000
427Barry TownWAL0.5000.0000.0000.0000.0000.958
428UE EngordanyAND0.5000.0000.0000.0000.0000.899
23 Jun 2024 22:30 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.