Vald nation

Uefas klubbranking 2021-22
pl+/-klubbnation2017-182018-192019-202020-212021-22total
1Bayern MünchenGER29.00020.00036.00027.0006.000118.000
2Manchester CityENG22.00025.00025.00035.0006.000113.000
3LiverpoolENG30.00029.00018.00024.0006.000107.000
4ChelseaENG18.00030.00017.00033.0006.000104.000
5BarcelonaESP25.00030.00024.00020.0004.000103.000
6Real MadridESP32.00019.00017.00026.0006.000100.000
7Paris Saint GermainFRA19.00019.00031.00024.0005.00098.000
8JuventusITA23.00021.00022.00021.0006.00093.000
9Atletico MadridESP28.00020.00022.00016.0005.00091.000
10Manchester UnitedENG20.00019.00022.00026.0004.00091.000
11SevillaESP21.00013.00026.00019.0005.00084.000
12TottenhamENG21.00026.00016.00015.0002.50080.500
13ArsenalENG21.00026.00010.00023.0000.00080.000
14AS RomaITA25.00017.00011.00024.0002.50079.500
15FC PortoPOR17.00023.0007.00023.0005.00075.000
16Borussia DortmundGER10.00018.00018.00022.0006.00074.000
17RB LeipzigGER17.0005.00027.00017.0004.00070.000
18Shakhtar DonetskUKR19.00010.00022.00014.0004.00069.000
19AjaxNED1.50027.00013.00019.0006.00066.500
20NapoliITA10.00018.00019.00010.0003.00060.000
21VillarrealESP8.00016.0000.00030.0005.00059.000
22Red Bull SalzburgAUT21.00016.00010.0007.0005.00059.000
23LyonFRA14.00017.00023.0000.0003.00057.000
24AtalantaITA11.0002.50020.00017.0005.00055.500
25InterITA0.00015.00025.0009.0004.00053.000
26LazioITA17.0006.0004.00017.0003.00047.000
27BenficaPOR4.00017.00010.00010.0005.00046.000
28FC Basel 1893SUI19.0002.50019.0002.5002.50045.500
29Slavia PrahaCZE6.00014.0006.00016.0002.50044.500
30Dynamo KyivUKR12.00011.0006.00010.0005.00044.000
31Sporting CPPOR17.00010.00010.0002.5004.00043.500
32Dinamo ZagrebCRO1.50014.0008.00017.0003.00043.500
33Zenit Saint PetersburgRUS14.00010.0009.0005.0004.00042.000
34Bayer LeverkusenGER0.00011.00018.00010.0003.00042.000
35ValenciaESP0.00023.00017.0000.0000.00040.000
36Club Brugge KVBEL1.50011.0008.00011.0005.00036.500
37Olympiakos PiraeusGRE5.0008.00010.00010.0003.00036.000
38Eintracht FrankfurtGER0.00024.0009.0000.0003.00036.000
39BSC Young BoysSUI5.0007.0006.00011.0006.00035.000
40AC MilanITA12.0007.0000.00012.0004.00035.000
41RangersSCO0.2505.00011.00015.0003.00034.250
42FK Crvena ZvezdaSRB8.0007.0006.00010.0003.00034.000
43Lokomotiv MoscowRUS12.0006.0006.0007.0003.00034.000
44BesiktasTUR19.0005.0003.0002.0004.00033.000
45SC BragaPOR9.0002.00010.0009.0003.00033.000
46CSKA MoscowRUS17.0009.0004.0003.0000.00033.000
47MarseilleFRA19.0003.0000.0006.0003.00031.000
48PlzenCZE13.00011.0002.0002.5002.50031.000
49CelticSCO8.0006.00010.0003.0003.00030.000
50FC CopenhagenDEN7.0004.00014.0002.5002.50030.000
51KrasnodarRUS1.50011.0006.0008.0000.00026.500
52PSV EindhovenNED1.0006.0006.00010.0003.00026.000
53Istanbul BasaksehirTUR6.0002.00011.0006.0000.00025.000
54Lask LinzAUT0.0002.00012.0007.0002.50023.500
55LudogoretsBUL7.0004.0006.0003.0003.00023.000
561899 HoffenheimGER4.0007.0000.00012.0000.00023.000
57Malmö FFSWE1.0007.0008.0002.5004.00022.500
58RennesFRA0.00011.0003.0005.0002.50021.500
59Borussia MonchengladbachGER0.0000.0006.00015.0000.00021.000
60Spartak MoscowRUS11.0004.0002.5000.0003.00020.500
61FC AstanaKAZ8.0006.0003.0001.5002.00020.500
62Real SociedadESP9.0000.0000.0008.0003.00020.000
63GalatasarayTUR0.5008.0006.0002.5003.00020.000
64FK PartizanSRB7.0002.5006.0002.0002.50020.000
65AEK Athens FCGRE9.0004.0002.5003.0001.50020.000
66Sheriff TiraspolMLD7.0002.5002.0002.0006.00019.500
67VfL WolfsburgGER0.0000.00012.0002.5005.00019.500
68CFR 1907 ClujROU0.0002.50010.0004.0002.50019.000
69GentBEL1.0002.50010.0003.0002.50019.000
70MoldeNOR0.0002.5002.50012.0002.00019.000
71FeyenoordNED6.0002.0004.0004.0002.50018.500
72QarabagAZE6.0003.0004.0003.0002.50018.500
73LilleFRA0.0000.0005.0008.0005.00018.000
74Maccabi Tel AvivISR3.0002.5002.0008.0002.50018.000
75AZ AlkmaarNED0.0001.5008.0006.0002.50018.000
76Apoel NicosiaCYP6.0002.5007.0002.5000.00018.000
77LeicesterENG0.0000.0000.00010.0003.00017.899
78West HamENG0.0000.0000.0000.0003.00017.899
79WolvesENG0.0000.00016.0000.0000.00017.899
80BurnleyENG0.0002.5000.0000.0000.00017.899
81EvertonENG3.0000.0000.0000.0000.00017.899
82FCSBROU9.0002.5002.5002.0001.50017.500
83Bate BorisovBLR4.0008.0002.5001.5001.50017.500
84GenkBEL0.0009.0005.0000.0003.00017.000
85FC Schalke 04GER0.00017.0000.0000.0000.00017.000
86Real BetisESP0.00010.0000.0000.0003.00016.342
87Granada CFESP0.0000.0000.00013.0000.00016.342
88GetafeESP0.0000.00011.0000.0000.00016.342
89EspanyolESP0.0000.00010.0000.0000.00016.342
90Athletic ClubESP10.0000.0000.0000.0000.00016.342
91Standard LiegeBEL0.0007.0006.0003.0000.00016.000
92Ferencvarosi TCHUN0.5001.0006.0005.0003.00015.500
93Zorya LuhanskUKR4.0002.5002.5004.0002.50015.500
94FC MidtjyllandDEN1.5002.5002.0006.0003.00015.000
95Rapid ViennaAUT0.0007.0000.0005.0003.00015.000
96HNK RijekaCRO5.0002.0002.5003.0002.50015.000
97RosenborgNOR4.0003.0003.0002.5002.50015.000
98PAOKGRE1.5003.0002.5005.0002.50014.500
99MonacoFRA6.0005.0000.0000.0003.00014.000
100Hapoel Beer ShevaISR3.0002.0002.5004.0002.50014.000
101Apollon LimassolCYP3.0005.0002.5002.0001.50014.000
102MariborSVN7.0002.0002.5001.0001.50014.000
103AntwerpBEL0.0000.0002.5008.0003.00013.500
104TorinoITA0.0000.0002.5000.0000.00012.923
105Union BerlinGER0.0000.0000.0000.0002.50012.528
106FC KölnGER4.0000.0000.0000.0000.00012.528
107SC FreiburgGER1.0000.0000.0000.0000.00012.528
108Hertha BerlinGER4.0000.0000.0000.0000.00012.528
109FenerbahceTUR1.5008.0000.0000.0003.00012.500
110Sparta PrahaCZE1.0001.5002.0004.0003.00011.500
111Legia WarszawaPOL1.5002.0002.5002.5003.00011.500
112AnderlechtBEL6.0003.0000.0000.0002.50011.500
113Videoton FCHUN1.5005.0001.5002.5001.00011.500
114Wolfsberger ACAUT0.0000.0004.0007.0000.00011.000
115CSKA SofiaBUL0.0002.0002.0004.0002.50010.500
116Suduva MarijampoleLTU1.5002.5002.5002.0001.50010.000
117ÖstersundSWE10.0000.0000.0000.0000.00010.000
118Slovan BratislavaSVK0.5002.0003.0001.5002.5009.500
119FK JablonecCZE0.0004.0001.5001.5002.5009.500
120DundalkIRL1.0001.5002.0003.0002.0009.500
121NiceFRA6.0000.0000.0003.0000.0009.016
122ReimsFRA0.0000.0000.0002.0000.0009.016
123Saint EtienneFRA0.0000.0004.0000.0000.0009.016
124StrasbourgFRA0.0000.0002.5000.0000.0009.016
125BordeauxFRA1.0005.0000.0000.0000.0009.016
126AberdeenSCO1.0001.5002.0002.0002.5009.000
127ShkendijaMKD1.5002.5001.5002.0001.5009.000
128FC LuganoSUI6.0000.0003.0000.0000.0009.000
129Santa ClaraPOR0.0000.0000.0000.0002.5008.909
130Pacos FerreiraPOR0.0000.0000.0000.0002.5008.909
131Rio AvePOR0.0001.5000.0002.5000.0008.909
132GuimaraesPOR4.0000.0004.0000.0000.0008.909
133MaritimoPOR1.5000.0000.0000.0000.0008.909
134BrondbyDEN1.0002.5002.0000.0003.0008.500
135VitesseNED4.0002.0000.0000.0002.5008.500
136The New SaintsWAL1.0002.0002.0001.5002.0008.500
137Spartak TrnavaSVK0.0005.0001.5000.0002.0008.500
138F91 DudelangeLUX1.0003.0003.0000.0001.5008.500
139Flora TallinnEST0.2501.5001.5002.5002.5008.250
140RigaLVA0.0001.0002.5002.0002.5008.000
141Kairat AlmatyKAZ0.5002.0001.5001.5002.5008.000
142FK Zalgiris VilniusLTU1.0002.0001.0001.5002.5008.000
143AlashkertARM1.0002.0001.5001.0002.5008.000
144NK OsijekCRO1.5001.5001.5001.5002.0008.000
145HNK Hajduk SplitCRO1.5002.0001.0002.0001.5008.000
146Olimpija LjubljanaSVN0.2502.5001.5001.5002.0007.750
147Sturm GrazAUT1.0002.0001.5000.0003.0007.500
148KuPSFIN0.0001.0001.5002.5002.5007.500
149Fola EschLUX1.0001.5001.0001.5002.5007.500
150CS Universitatea CraiovaROU1.0002.0002.0001.0001.5007.500
151Austria ViennaAUT4.0000.0002.0000.0001.5007.500
152AEK LarnacaCYP1.5004.0002.0000.0000.0007.500
153Lincoln Red Imps FCGIB0.2501.5001.5001.5002.5007.250
154FK SarajevoBIH0.2501.5002.0002.5001.0007.250
155Neftchi BakuAZE0.0001.0002.0001.5002.5007.000
156Shamrock RoversIRL0.5001.0001.5001.5002.5007.000
157HJK HelsingforsFIN0.5002.0002.0000.0002.5007.000
158LinfieldNIR1.0000.0002.5001.5002.0007.000
159Buducnost PodgoricaMNE1.0001.0001.5002.0001.5007.000
160ZrinjskiBIH1.0002.0002.0002.0000.0007.000
161FC ZurichSUI0.0007.0000.0000.0000.0007.000
162Willem IINED0.0000.0000.0002.0000.0006.980
163UtrechtNED1.5000.0001.5000.0000.0006.980
164SivassporTUR0.0000.0000.0004.0002.5006.500
165Maccabi HaifaISR0.0000.0001.5002.5002.5006.500
166FC LuzernSUI0.5002.0002.0000.0002.0006.500
167NK DomzaleSVN1.5001.5001.5000.0002.0006.500
168Dinamo BrestBLR0.5002.0000.0002.5001.5006.500
169Dinamo TbilisiGEO0.0001.0002.0002.0001.5006.500
170Dunajska StredaSVK0.0001.5001.5002.0001.5006.500
171FC VaduzLIE0.5001.5002.0001.0001.5006.500
172TSV HartbergAUT0.0000.0000.0001.5000.0006.450
173Admira WackerAUT0.0001.5000.0000.0000.0006.450
174SCR AltachAUT1.5000.0000.0000.0000.0006.450
175ST JohnstoneSCO0.2500.0000.0000.0002.5006.260
176HibernianSCO0.0002.0000.0000.0002.0006.260
177MotherwellSCO0.0000.0000.0002.0000.0006.260
178KilmarnockSCO0.0000.0001.0000.0000.0006.260
179Shakhter SoligorskBLR0.2501.5002.0001.0001.5006.250
180SutjeskaMNE0.2501.5002.0001.0001.5006.250
181KI KlaksvikFRO0.2501.0001.5002.5001.0006.250
182RubinRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.176
183PFC SochiRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.176
184FC RostovRUS0.0000.0000.0002.0000.0006.176
185Dinamo MoscowRUS0.0000.0000.0001.5000.0006.176
186Arsenal TulaRUS0.0000.0001.5000.0000.0006.176
187FC UFARUS0.0002.5000.0000.0000.0006.176
188Kolos KovalivkaUKR0.0000.0000.0002.0002.0006.080
189Vorskla PoltavaUKR0.0003.0000.0000.0001.5006.080
190DesnaUKR0.0000.0000.0002.0000.0006.080
191OleksandriaUKR1.5000.0003.0000.0000.0006.080
192FC MariupolUKR0.0002.0002.0000.0000.0006.080
193Olimpik DonetskUKR1.0000.0000.0000.0000.0006.080
194LaciALB0.0001.5001.0001.5002.0006.000
195Lech PoznanPOL1.0002.0000.0003.0000.0006.000
196GAP Connah S Quay FCWAL0.2501.0001.5001.5001.5005.750
197VojvodinaSRB0.2500.0000.0002.0002.0005.575
198CukarickiSRB0.0000.0001.5000.0002.0005.575
199TSC Backa TopolaSRB0.0000.0000.0001.5000.0005.575
200Radnicki NISSRB0.0001.5001.0000.0000.0005.575
201FK Spartak Zdrepceva KRVSRB0.0002.0000.0000.0000.0005.575
202Mladost LucaniSRB0.2500.0000.0000.0000.0005.575
203Omonia NicosiaCYP0.0000.0000.0003.0002.5005.500
204MuraSVN0.0000.0001.0002.0002.5005.500
205AnorthosisCYP0.0001.0000.0002.0002.5005.500
206TrabzonsporTUR0.0000.0003.0000.0002.5005.500
207Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0002.0001.5002.0005.500
208HiberniansMLT1.0000.0001.0001.5002.0005.500
209FH HafnarfjordurISL1.5001.5000.0001.0001.5005.500
210FC Santa ColomaAND0.5001.5001.5000.5001.5005.500
211Valur ReykjavikISL0.5002.0001.5000.0001.5005.500
212Progres NiederkornLUX0.5002.0001.5001.5000.0005.500
213Budapest HonvedHUN1.0001.5001.5001.5000.0005.500
214FK KukesiALB1.0002.0001.0001.5000.0005.500
215CharleroiBEL0.0000.0000.0002.5000.0005.440
216OostendeBEL1.0000.0000.0000.0000.0005.440
217Zulte WaregemBEL5.0000.0000.0000.0000.0005.440
218Servette FCSUI0.0000.0000.0001.5001.5005.285
219FC ST. GallenSUI0.0001.5000.0002.0000.0005.285
220FC ThunSUI0.0000.0002.0000.0000.0005.285
221FC SionSUI1.0000.0000.0000.0000.0005.285
222FK VentspilsLVA0.2501.5002.0001.5000.0005.250
223DritaKOS0.0001.5000.0002.0001.5005.000
224Aris ThessalonikisGRE0.0000.0002.0001.5001.5005.000
225Slovan LiberecCZE0.0000.0000.0005.0000.0005.000
226Ararat-ArmeniaARM0.0000.0002.5002.5000.0005.000
227FK TrakaiLTU1.0001.5001.0001.5000.0005.000
228Valletta FCMLT0.5001.5002.0001.0000.0005.000
229Dinamo MinskBLR1.0002.0001.0001.0000.0005.000
230AIKSWE1.0001.5002.5000.0000.0005.000
231KonyasporTUR5.0000.0000.0000.0000.0005.000
232NK Lokomotiva ZagrebCRO0.0000.0000.0002.0000.0004.880
233AELCYP1.0000.0001.5000.0002.0004.875
234SlováckoCZE0.0000.0000.0000.0001.5004.800
235Mlada BoleslavCZE1.0000.0002.0000.0000.0004.800
236Sigma OlomoucCZE0.0002.5000.0000.0000.0004.800
237ZlinCZE2.0000.0000.0000.0000.0004.800
238FC Levadia TallinnEST0.2501.0001.0001.0001.5004.750
239B36 TorshavnFRO0.2501.5001.0002.0000.0004.750
240AlanyasporTUR0.0000.0000.0002.0000.0004.740
241Yeni MalatyasporTUR0.0000.0002.0000.0000.0004.740
242Akhisar BelediyeTUR0.0003.0000.0000.0000.0004.740
243OFIGRE0.0000.0000.0001.5000.0004.690
244AtromitosGRE0.0001.5002.0000.0000.0004.690
245Asteras TripolisGRE0.0001.5000.0000.0000.0004.690
246PanathinaikosGRE1.5000.0000.0000.0000.0004.690
247PanioniosGRE1.0000.0000.0000.0000.0004.690
248Bodo/GlimtNOR0.0000.0000.0002.0002.5004.600
249ValerengaNOR0.0000.0000.0000.0001.5004.600
250VikingNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.600
251HaugesundNOR0.5000.0002.0000.0000.0004.600
252BrannNOR0.5000.0001.0000.0000.0004.600
253Sarpsborg 08 FFNOR0.0004.0000.0000.0000.0004.600
254LillestromNOR0.0001.5000.0000.0000.0004.600
255ODD BallklubbNOR1.0000.0000.0000.0000.0004.600
256HammarbySWE0.0000.0000.0001.5002.5004.525
257ElfsborgSWE0.0000.0000.0000.0002.5004.525
258HäckenSWE0.0001.5001.5000.0001.5004.525
259DjurgårdenSWE0.0001.5000.0002.0000.0004.525
260IFK GöteborgSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.525
261NorrköpingSWE0.5000.0002.0000.0000.0004.525
262ŽilinaSVK1.0000.0000.0001.0002.5004.500
263Teuta DurrësALB0.0000.0001.0001.5002.0004.500
264FK Tobol KostanayKAZ0.0001.5001.0000.0002.0004.500
265Shkupi 1927MKD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
266PetrocubMLD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
267FK LiepajaLVA0.5001.0001.5000.0001.5004.500
268EuropaGIB0.5000.5001.0001.5001.0004.500
269Kalju NommeEST0.5001.0002.0001.0000.0004.500
270Viitorul ConstantaROU1.5001.5001.5000.0000.0004.500
271Randers FCDEN0.0000.0000.0000.0002.5004.395
272AarhusDEN0.0000.0000.0001.5001.5004.395
273SonderjyskeDEN0.0000.0000.0002.0000.0004.395
274EsbjergDEN0.0000.0001.5000.0000.0004.395
275FC NordsjaellandDEN0.0002.0000.0000.0000.0004.395
276LyngbyDEN1.0000.0000.0000.0000.0004.395
277AshdodISR0.0000.0000.0000.0001.5004.375
278Beitar JerusalemISR0.5001.0000.0001.0000.0004.375
279Bnei YehudaISR1.0000.0002.5000.0000.0004.375
280Hapoel HaifaISR0.0002.0000.0000.0000.0004.375
281PartizaniALB0.2501.0001.5000.0001.5004.250
282StjarnanISL0.2501.5001.5000.0001.0004.250
283Pyunik YerevanARM0.2502.0002.0000.0000.0004.250
284Inter Club d'EscaldesAND0.0000.0000.0001.5002.5004.000
285Rīgas FSLVA0.0000.0001.0001.0002.0004.000
286BreidablikISL0.0000.0001.0001.0002.0004.000
287HBFRO0.0000.0001.5000.5002.0004.000
288Keshla FCAZE0.5001.0000.0001.0001.5004.000
289Gzira UnitedMLT0.0001.0001.5000.0001.5004.000
290La FioritaSMR0.5001.5000.5000.5001.0004.000
291Skenderbeu KorceALB4.0000.0000.0000.0000.0004.000
292Arda KardzhaliBUL0.0000.0000.0000.0001.5003.800
293Slavia SofiaBUL0.0001.5000.0001.0000.0003.800
294Levski SofiaBUL0.5001.0001.5000.0000.0003.800
295Dunav RuseBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.800
296Botev PlovdivBUL1.0000.0000.0000.0000.0003.800
297PrishtinaKOS0.2501.0000.5000.0002.0003.750
298Milsami OrheiMLD0.2501.0001.0000.0001.5003.750
299Coleraine FCNIR0.2501.0000.0001.5001.0003.750
300NSI RunavikFRO0.2501.0000.5001.0001.0003.750
301Torpedo KutaisiGEO0.2502.5001.0000.0000.0003.750
302UjpestHUN0.0001.5000.0000.0002.0003.500
303Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0001.0001.0001.5003.500
304Siroki BrijegBIH0.5001.0001.0000.0001.0003.500
305Piast GliwicePOL0.0000.0001.5002.0000.0003.500
306QabalaAZE1.0001.0001.5000.0000.0003.500
307Cork CityIRL0.5002.0001.0000.0000.0003.500
308Sepsi OSK Sfantu GheorgheROU0.0000.0000.0000.0001.5003.280
309FC BotosaniROU0.0000.0000.0001.5000.0003.280
310FC Astra GiurgiuROU1.0000.0000.0000.0000.0003.280
311Dinamo BucurestiROU1.0000.0000.0000.0000.0003.280
312Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.0001.0002.0003.250
313Bala TownWAL0.2500.5000.0001.5001.0003.250
314Tre PenneSMR0.2500.0001.5000.5001.0003.250
315St Joseph S FcGIB0.2500.5001.0000.5001.0003.250
316Crusaders FCNIR0.2501.5001.5000.0000.0003.250
317Chikhura SachkhereGEO0.2501.5001.5000.0000.0003.250
318Puskas AcademyHUN0.0000.0000.0001.0001.5003.175
319Debreceni VSCHUN0.0000.0001.5000.0000.0003.175
320VasasHUN0.2500.0000.0000.0000.0003.175
321Shakhter KaragandyKAZ0.0000.0000.0000.0002.5003.100
322KaisarKAZ0.0000.0000.0001.5000.0003.100
323OrdabasyKAZ0.2500.0001.5001.0000.0003.100
324Irtysh PavlodarKAZ0.5001.0000.0000.0000.0003.100
325Raków CzęstochowaPOL0.0000.0000.0000.0002.5003.075
326Slask WroclawPOL0.0000.0000.0000.0002.0003.075
327Pogon SzczecinPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.075
328Cracovia KrakowPOL0.0000.0001.0001.0000.0003.075
329Lechia GdanskPOL0.0000.0001.5000.0000.0003.075
330JagielloniaPOL0.5002.0000.0000.0000.0003.075
331Gornik ZabrzePOL0.0001.5000.0000.0000.0003.075
332Arka GdyniaPOL1.0000.0000.0000.0000.0003.075
333BohemiansIRL0.0000.0000.0001.0002.0003.000
334SumqayıtAZE0.0000.0000.0001.0001.5003.000
335Borac Banja LukaBIH0.0000.0000.0001.5001.5003.000
336Inter TurkuFIN0.0000.0001.0001.0001.0003.000
337Banants YerevanARM0.0001.0001.0000.0001.0003.000
338SəbailAZE0.0000.0001.0000.0000.0003.000
339ZiraAZE0.5000.0000.0000.0000.0003.000
340KR ReykjavikISL0.5000.0001.0001.5000.0003.000
341Tre FioriSMR0.0001.0000.5001.5000.0003.000
342SaburtaloGEO0.0000.0002.0001.0000.0003.000
343RužomberokSVK1.0000.0001.0001.0000.0003.000
344Zeljeznicar SarajevoBIH0.5001.5000.0001.0000.0003.000
345Spartaks JurmalaLVA1.0002.0000.0000.0000.0003.000
346AS TrencinSVK0.5002.5000.0000.0000.0003.000
347Vardar SkopjeMKD2.0001.0000.0000.0000.0003.000
348CeljeSVN0.0000.0000.0002.0000.0002.900
349Rudar VelenjeSVN0.0001.5000.0000.0000.0002.900
350GoricaSVN0.5000.0000.0000.0000.0002.900
351TiranaALB0.2500.0000.0002.5000.0002.750
352Balzan FCMLT0.2501.5001.0000.0000.0002.750
353Torpedo ZhodinoBLR0.0000.0000.0000.0001.5002.500
354HonkaFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
355SileksMKD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
356Sfîntul GheorgheMLD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
357FC VitebskBLR0.0000.0001.0000.0000.0002.500
358UE EngordanyAND0.0001.0001.0000.5000.0002.500
359FK Mladost PodgoricaMNE0.5001.0001.0000.0000.0002.500
360Vikingur GotaFRO1.0001.5000.0000.0000.0002.500
361FolgoreSMR0.2500.5000.0000.0001.5002.250
362UE Sant JuliaAND0.2500.5000.5000.0001.0002.250
363FlorianaMLT0.2500.0000.0002.0000.0002.250
364ZetaMNE0.2500.0001.0001.0000.0002.250
365Derry CityIRL0.2501.0000.0001.0000.0002.250
366LarneNIR0.0000.0000.0000.0002.0002.000
367VeležBIH0.0000.0000.0000.0002.0002.000
368PanevėžysLTU0.0000.0000.0000.0001.5002.000
369BirkirkaraMLT0.0000.5000.0000.0001.5002.000
370Valmiera / BSSLVA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
371GlentoranNIR0.0000.0000.0001.0001.0002.000
372PaideEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
373Racing FC Union LuxembourgLUX0.0001.0000.0000.0001.0002.000
374Dinamo-AutoMLD0.0000.0000.0001.0000.0002.000
375Speranţa NisporeniMLD0.0000.0001.0000.0000.0002.000
376Zaria BaltiMLD0.5001.0000.0000.0000.0002.000
377DaciaMLD0.2500.0000.0000.0000.0002.000
378StumbrasLTU0.0001.0000.0000.0000.0002.000
379AtlantasLTU0.2500.0000.0000.0000.0002.000
380Lokomotivi TbilisiGEO0.0000.0000.0002.0000.0002.000
381Ilves TampereFIN0.0001.0000.0001.0000.0002.000
382Cliftonville FCNIR0.0001.0001.0000.0000.0002.000
383Trans NarvaEST0.0001.0001.0000.0000.0002.000
384SamtrediaGEO1.0001.0000.0000.0000.0002.000
385Radnik BijeljinaBIH0.0000.0001.0000.0000.0001.825
386Swift HesperangeLUX0.0000.0000.0000.0001.0001.750
387FC Differdange 03LUX0.2500.0000.0001.0000.0001.750
388Union Titus PetangeLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.750
389AS Jeunesse EschLUX0.0000.0001.5000.0000.0001.750
390Noah JūrmalaLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.725
391JelgavaLVA0.2500.0000.0000.0000.0001.725
392LlapiKOS0.0000.0000.0000.0001.0001.633
393GjilaniKOS0.0000.0000.0001.0000.0001.633
394FeronikeliKOS0.0000.0001.5000.0000.0001.633
395Trepça'89KOS0.5000.0000.0000.0000.0001.633
396Sligo RoversIRL0.0000.0000.0000.0001.0001.625
397St Patrick's Athl.IRL0.0000.0001.0000.0000.0001.625
398Ballymena UnitedNIR0.2500.0001.0000.0000.0001.616
399Glenavon FCNIR0.0001.0000.0000.0000.0001.616
400Vllaznia ShkodërALB0.0000.0000.0000.0001.5001.600
401Luftetari GjirokasterALB0.0001.0000.0000.0000.0001.600
402AraratARM0.0000.0000.0000.0001.5001.575
403RopsFIN0.0000.0001.0000.0000.0001.575
404FC LahtiFIN0.0001.0000.0000.0000.0001.575
405vaasa PSFIN0.5000.0000.0000.0000.0001.575
406IFK MariehamnFIN1.0000.0000.0000.0000.0001.575
407SJKFIN0.2500.0000.0000.0000.0001.575
408ArtsakhARM0.0000.0000.0001.0000.0001.575
409ShirakARM0.2500.0000.0001.0000.0001.575
410GandzasarARM0.2501.0000.0000.0000.0001.575
411RenovaMKD0.0000.0000.0001.5000.0001.500
412FK RabotnickiMKD0.5001.0000.0000.0000.0001.500
413MostaMLT0.0000.0000.0000.0001.0001.400
414GagraGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
415DilaGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
416StrugaMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.400
417SirensMLT0.0000.0000.0001.0000.0001.400
418Makedonija GjPMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
419Akademija PandevMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
420PelisterMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.400
421FCI TallinnEST0.5000.0000.0000.0000.0001.141
422Newtown AFCWAL0.0000.0000.0000.0001.0001.100
423Barry TownWAL0.0000.0000.5000.5000.0001.100
424Cardiff METWAL0.0000.0000.5000.0000.0001.100
425Cefn Druids AFCWAL0.0000.5000.0000.0000.0001.100
426Bangor CityWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.100
427Mons CalpeGIB0.0000.0000.0000.0001.0001.083
428Vikingur ReykjavikISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
429IBV VestmannaeyjarISL0.0001.0000.0000.0000.0001.075
430DečićMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
431Mladost LješkopoljeMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
432IskraMNE0.0000.0000.0001.0000.0001.000
433Rudar PljevljaMNE0.0001.0000.0000.0000.0001.000
434UE Santa ColomaAND0.2500.0000.0000.0000.0000.933
17 Sep 2021 07:11 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.