Vald nation

Uefas klubbranking 2021-22
pl+/-klubbnation2017-182018-192019-202020-212021-22total
1Bayern MünchenGER29.00020.00036.00027.0008.000120.000
2Manchester CityENG22.00025.00025.00035.0006.000113.000
3LiverpoolENG30.00029.00018.00024.0008.000109.000
4ChelseaENG18.00030.00017.00033.0006.000104.000
5BarcelonaESP25.00030.00024.00020.0004.000103.000
6Paris Saint GermainFRA19.00019.00031.00024.0007.000100.000
7Real MadridESP32.00019.00017.00026.0006.000100.000
8JuventusITA23.00021.00022.00021.0008.00095.000
9Atletico MadridESP28.00020.00022.00016.0007.00093.000
10Manchester UnitedENG20.00019.00022.00026.0006.00093.000
11SevillaESP21.00013.00026.00019.0006.00085.000
12AS RomaITA25.00017.00011.00024.0004.00081.000
13TottenhamENG21.00026.00016.00015.0003.00081.000
14ArsenalENG21.00026.00010.00023.0000.00080.000
15Borussia DortmundGER10.00018.00018.00022.0008.00076.000
16FC PortoPOR17.00023.0007.00023.0005.00075.000
17Shakhtar DonetskUKR19.00010.00022.00014.0005.00070.000
18RB LeipzigGER17.0005.00027.00017.0004.00070.000
19AjaxNED1.50027.00013.00019.0008.00068.500
20Red Bull SalzburgAUT21.00016.00010.0007.0007.00061.000
21NapoliITA10.00018.00019.00010.0003.00060.000
22VillarrealESP8.00016.0000.00030.0005.00059.000
23LyonFRA14.00017.00023.0000.0004.00058.000
24AtalantaITA11.0002.50020.00017.0007.00057.500
25InterITA0.00015.00025.0009.0005.00054.000
26BenficaPOR4.00017.00010.00010.0007.00048.000
27LazioITA17.0006.0004.00017.0003.00047.000
28FC Basel 1893SUI19.0002.50019.0002.5003.00046.000
29Slavia PrahaCZE6.00014.0006.00016.0002.50044.500
30Zenit Saint PetersburgRUS14.00010.0009.0005.0006.00044.000
31Dynamo KyivUKR12.00011.0006.00010.0005.00044.000
32Sporting CPPOR17.00010.00010.0002.5004.00043.500
33Dinamo ZagrebCRO1.50014.0008.00017.0003.00043.500
34Bayer LeverkusenGER0.00011.00018.00010.0004.00043.000
35ValenciaESP0.00023.00017.0000.0000.00040.000
36Club Brugge KVBEL1.50011.0008.00011.0007.00038.500
37Olympiakos PiraeusGRE5.0008.00010.00010.0004.00037.000
38Eintracht FrankfurtGER0.00024.0009.0000.0003.00036.000
39BSC Young BoysSUI5.0007.0006.00011.0006.00035.000
40AC MilanITA12.0007.0000.00012.0004.00035.000
41FK Crvena ZvezdaSRB8.0007.0006.00010.0004.00035.000
42RangersSCO0.2505.00011.00015.0003.00034.250
43Lokomotiv MoscowRUS12.0006.0006.0007.0003.00034.000
44BesiktasTUR19.0005.0003.0002.0004.00033.000
45SC BragaPOR9.0002.00010.0009.0003.00033.000
46CSKA MoscowRUS17.0009.0004.0003.0000.00033.000
47FC CopenhagenDEN7.0004.00014.0002.5004.00031.500
48MarseilleFRA19.0003.0000.0006.0003.00031.000
49PlzenCZE13.00011.0002.0002.5002.50031.000
50CelticSCO8.0006.00010.0003.0003.00030.000
51KrasnodarRUS1.50011.0006.0008.0000.00026.500
52PSV EindhovenNED1.0006.0006.00010.0003.00026.000
53Istanbul BasaksehirTUR6.0002.00011.0006.0000.00025.000
54Lask LinzAUT0.0002.00012.0007.0003.00024.000
55LudogoretsBUL7.0004.0006.0003.0003.00023.000
561899 HoffenheimGER4.0007.0000.00012.0000.00023.000
57Malmö FFSWE1.0007.0008.0002.5004.00022.500
58RennesFRA0.00011.0003.0005.0003.00022.000
59Sheriff TiraspolMLD7.0002.5002.0002.0008.00021.500
60FK PartizanSRB7.0002.5006.0002.0004.00021.500
61Borussia MonchengladbachGER0.0000.0006.00015.0000.00021.000
62VfL WolfsburgGER0.0000.00012.0002.5006.00020.500
63GentBEL1.0002.50010.0003.0004.00020.500
64Spartak MoscowRUS11.0004.0002.5000.0003.00020.500
65FC AstanaKAZ8.0006.0003.0001.5002.00020.500
66Real SociedadESP9.0000.0000.0008.0003.00020.000
67GalatasarayTUR0.5008.0006.0002.5003.00020.000
68AEK Athens FCGRE9.0004.0002.5003.0001.50020.000
69FeyenoordNED6.0002.0004.0004.0003.00019.000
70QarabagAZE6.0003.0004.0003.0003.00019.000
71CFR 1907 ClujROU0.0002.50010.0004.0002.50019.000
72MoldeNOR0.0002.5002.50012.0002.00019.000
73Maccabi Tel AvivISR3.0002.5002.0008.0003.00018.500
74AZ AlkmaarNED0.0001.5008.0006.0003.00018.500
75West HamENG0.0000.0000.0000.0004.00018.128
76LeicesterENG0.0000.0000.00010.0003.00018.128
77WolvesENG0.0000.00016.0000.0000.00018.128
78BurnleyENG0.0002.5000.0000.0000.00018.128
79EvertonENG3.0000.0000.0000.0000.00018.128
80LilleFRA0.0000.0005.0008.0005.00018.000
81Apoel NicosiaCYP6.0002.5007.0002.5000.00018.000
82FCSBROU9.0002.5002.5002.0001.50017.500
83Bate BorisovBLR4.0008.0002.5001.5001.50017.500
84GenkBEL0.0009.0005.0000.0003.00017.000
85FC Schalke 04GER0.00017.0000.0000.0000.00017.000
86Real BetisESP0.00010.0000.0000.0004.00016.514
87Granada CFESP0.0000.0000.00013.0000.00016.514
88GetafeESP0.0000.00011.0000.0000.00016.514
89EspanyolESP0.0000.00010.0000.0000.00016.514
90Athletic ClubESP10.0000.0000.0000.0000.00016.514
91Standard LiegeBEL0.0007.0006.0003.0000.00016.000
92Ferencvarosi TCHUN0.5001.0006.0005.0003.00015.500
93Zorya LuhanskUKR4.0002.5002.5004.0002.50015.500
94FC MidtjyllandDEN1.5002.5002.0006.0003.00015.000
95PAOKGRE1.5003.0002.5005.0003.00015.000
96Rapid ViennaAUT0.0007.0000.0005.0003.00015.000
97HNK RijekaCRO5.0002.0002.5003.0002.50015.000
98RosenborgNOR4.0003.0003.0002.5002.50015.000
99MonacoFRA6.0005.0000.0000.0003.00014.000
100Hapoel Beer ShevaISR3.0002.0002.5004.0002.50014.000
101Apollon LimassolCYP3.0005.0002.5002.0001.50014.000
102MariborSVN7.0002.0002.5001.0001.50014.000
103AntwerpBEL0.0000.0002.5008.0003.00013.500
104TorinoITA0.0000.0002.5000.0000.00013.180
105Union BerlinGER0.0000.0000.0000.0002.50012.842
106FC KölnGER4.0000.0000.0000.0000.00012.842
107SC FreiburgGER1.0000.0000.0000.0000.00012.842
108Hertha BerlinGER4.0000.0000.0000.0000.00012.842
109Legia WarszawaPOL1.5002.0002.5002.5004.00012.500
110FenerbahceTUR1.5008.0000.0000.0003.00012.500
111Sparta PrahaCZE1.0001.5002.0004.0003.00011.500
112AnderlechtBEL6.0003.0000.0000.0002.50011.500
113Videoton FCHUN1.5005.0001.5002.5001.00011.500
114Wolfsberger ACAUT0.0000.0004.0007.0000.00011.000
115CSKA SofiaBUL0.0002.0002.0004.0002.50010.500
116Suduva MarijampoleLTU1.5002.5002.5002.0001.50010.000
117ÖstersundSWE10.0000.0000.0000.0000.00010.000
118Slovan BratislavaSVK0.5002.0003.0001.5002.5009.500
119FK JablonecCZE0.0004.0001.5001.5002.5009.500
120DundalkIRL1.0001.5002.0003.0002.0009.500
121NiceFRA6.0000.0000.0003.0000.0009.283
122ReimsFRA0.0000.0000.0002.0000.0009.283
123Saint EtienneFRA0.0000.0004.0000.0000.0009.283
124StrasbourgFRA0.0000.0002.5000.0000.0009.283
125BordeauxFRA1.0005.0000.0000.0000.0009.283
126Santa ClaraPOR0.0000.0000.0000.0002.5009.043
127Pacos FerreiraPOR0.0000.0000.0000.0002.5009.043
128Rio AvePOR0.0001.5000.0002.5000.0009.043
129GuimaraesPOR4.0000.0004.0000.0000.0009.043
130MaritimoPOR1.5000.0000.0000.0000.0009.043
131AberdeenSCO1.0001.5002.0002.0002.5009.000
132ShkendijaMKD1.5002.5001.5002.0001.5009.000
133FC LuganoSUI6.0000.0003.0000.0000.0009.000
134BrondbyDEN1.0002.5002.0000.0003.0008.500
135VitesseNED4.0002.0000.0000.0002.5008.500
136The New SaintsWAL1.0002.0002.0001.5002.0008.500
137Spartak TrnavaSVK0.0005.0001.5000.0002.0008.500
138F91 DudelangeLUX1.0003.0003.0000.0001.5008.500
139Flora TallinnEST0.2501.5001.5002.5002.5008.250
140RigaLVA0.0001.0002.5002.0002.5008.000
141Kairat AlmatyKAZ0.5002.0001.5001.5002.5008.000
142FK Zalgiris VilniusLTU1.0002.0001.0001.5002.5008.000
143AlashkertARM1.0002.0001.5001.0002.5008.000
144NK OsijekCRO1.5001.5001.5001.5002.0008.000
145HNK Hajduk SplitCRO1.5002.0001.0002.0001.5008.000
146Olimpija LjubljanaSVN0.2502.5001.5001.5002.0007.750
147Sturm GrazAUT1.0002.0001.5000.0003.0007.500
148KuPSFIN0.0001.0001.5002.5002.5007.500
149Fola EschLUX1.0001.5001.0001.5002.5007.500
150CS Universitatea CraiovaROU1.0002.0002.0001.0001.5007.500
151Austria ViennaAUT4.0000.0002.0000.0001.5007.500
152AEK LarnacaCYP1.5004.0002.0000.0000.0007.500
153Willem IINED0.0000.0000.0002.0000.0007.300
154UtrechtNED1.5000.0001.5000.0000.0007.300
155Lincoln Red Imps FCGIB0.2501.5001.5001.5002.5007.250
156FK SarajevoBIH0.2501.5002.0002.5001.0007.250
157Neftchi BakuAZE0.0001.0002.0001.5002.5007.000
158Shamrock RoversIRL0.5001.0001.5001.5002.5007.000
159HJK HelsingforsFIN0.5002.0002.0000.0002.5007.000
160LinfieldNIR1.0000.0002.5001.5002.0007.000
161Buducnost PodgoricaMNE1.0001.0001.5002.0001.5007.000
162ZrinjskiBIH1.0002.0002.0002.0000.0007.000
163FC ZurichSUI0.0007.0000.0000.0000.0007.000
164TSV HartbergAUT0.0000.0000.0001.5000.0006.570
165Admira WackerAUT0.0001.5000.0000.0000.0006.570
166SCR AltachAUT1.5000.0000.0000.0000.0006.570
167SivassporTUR0.0000.0000.0004.0002.5006.500
168Maccabi HaifaISR0.0000.0001.5002.5002.5006.500
169FC LuzernSUI0.5002.0002.0000.0002.0006.500
170NK DomzaleSVN1.5001.5001.5000.0002.0006.500
171Dinamo BrestBLR0.5002.0000.0002.5001.5006.500
172Dinamo TbilisiGEO0.0001.0002.0002.0001.5006.500
173Dunajska StredaSVK0.0001.5001.5002.0001.5006.500
174FC VaduzLIE0.5001.5002.0001.0001.5006.500
175RubinRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.336
176PFC SochiRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.336
177FC RostovRUS0.0000.0000.0002.0000.0006.336
178Dinamo MoscowRUS0.0000.0000.0001.5000.0006.336
179Arsenal TulaRUS0.0000.0001.5000.0000.0006.336
180FC UFARUS0.0002.5000.0000.0000.0006.336
181ST JohnstoneSCO0.2500.0000.0000.0002.5006.260
182HibernianSCO0.0002.0000.0000.0002.0006.260
183MotherwellSCO0.0000.0000.0002.0000.0006.260
184KilmarnockSCO0.0000.0001.0000.0000.0006.260
185Shakhter SoligorskBLR0.2501.5002.0001.0001.5006.250
186SutjeskaMNE0.2501.5002.0001.0001.5006.250
187KI KlaksvikFRO0.2501.0001.5002.5001.0006.250
188Kolos KovalivkaUKR0.0000.0000.0002.0002.0006.120
189Vorskla PoltavaUKR0.0003.0000.0000.0001.5006.120
190DesnaUKR0.0000.0000.0002.0000.0006.120
191OleksandriaUKR1.5000.0003.0000.0000.0006.120
192FC MariupolUKR0.0002.0002.0000.0000.0006.120
193Olimpik DonetskUKR1.0000.0000.0000.0000.0006.120
194LaciALB0.0001.5001.0001.5002.0006.000
195Lech PoznanPOL1.0002.0000.0003.0000.0006.000
196VojvodinaSRB0.2500.0000.0002.0002.0005.775
197CukarickiSRB0.0000.0001.5000.0002.0005.775
198TSC Backa TopolaSRB0.0000.0000.0001.5000.0005.775
199Radnicki NISSRB0.0001.5001.0000.0000.0005.775
200FK Spartak Zdrepceva KRVSRB0.0002.0000.0000.0000.0005.775
201Mladost LucaniSRB0.2500.0000.0000.0000.0005.775
202GAP Connah S Quay FCWAL0.2501.0001.5001.5001.5005.750
203CharleroiBEL0.0000.0000.0002.5000.0005.600
204OostendeBEL1.0000.0000.0000.0000.0005.600
205Zulte WaregemBEL5.0000.0000.0000.0000.0005.600
206Omonia NicosiaCYP0.0000.0000.0003.0002.5005.500
207MuraSVN0.0000.0001.0002.0002.5005.500
208AnorthosisCYP0.0001.0000.0002.0002.5005.500
209TrabzonsporTUR0.0000.0003.0000.0002.5005.500
210Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0002.0001.5002.0005.500
211HiberniansMLT1.0000.0001.0001.5002.0005.500
212FH HafnarfjordurISL1.5001.5000.0001.0001.5005.500
213FC Santa ColomaAND0.5001.5001.5000.5001.5005.500
214Valur ReykjavikISL0.5002.0001.5000.0001.5005.500
215Progres NiederkornLUX0.5002.0001.5001.5000.0005.500
216Budapest HonvedHUN1.0001.5001.5001.5000.0005.500
217FK KukesiALB1.0002.0001.0001.5000.0005.500
218Servette FCSUI0.0000.0000.0001.5001.5005.385
219FC ST. GallenSUI0.0001.5000.0002.0000.0005.385
220FC ThunSUI0.0000.0002.0000.0000.0005.385
221FC SionSUI1.0000.0000.0000.0000.0005.385
222FK VentspilsLVA0.2501.5002.0001.5000.0005.250
223Bodo/GlimtNOR0.0000.0000.0002.0003.0005.000
224DritaKOS0.0001.5000.0002.0001.5005.000
225Aris ThessalonikisGRE0.0000.0002.0001.5001.5005.000
226Slovan LiberecCZE0.0000.0000.0005.0000.0005.000
227Ararat-ArmeniaARM0.0000.0002.5002.5000.0005.000
228FK TrakaiLTU1.0001.5001.0001.5000.0005.000
229Valletta FCMLT0.5001.5002.0001.0000.0005.000
230Dinamo MinskBLR1.0002.0001.0001.0000.0005.000
231AIKSWE1.0001.5002.5000.0000.0005.000
232KonyasporTUR5.0000.0000.0000.0000.0005.000
233NK Lokomotiva ZagrebCRO0.0000.0000.0002.0000.0004.980
234SlováckoCZE0.0000.0000.0000.0001.5004.880
235Mlada BoleslavCZE1.0000.0002.0000.0000.0004.880
236Sigma OlomoucCZE0.0002.5000.0000.0000.0004.880
237ZlinCZE2.0000.0000.0000.0000.0004.880
238AELCYP1.0000.0001.5000.0002.0004.875
239OFIGRE0.0000.0000.0001.5000.0004.840
240AtromitosGRE0.0001.5002.0000.0000.0004.840
241Asteras TripolisGRE0.0001.5000.0000.0000.0004.840
242PanathinaikosGRE1.5000.0000.0000.0000.0004.840
243PanioniosGRE1.0000.0000.0000.0000.0004.840
244AlanyasporTUR0.0000.0000.0002.0000.0004.780
245Yeni MalatyasporTUR0.0000.0002.0000.0000.0004.780
246Akhisar BelediyeTUR0.0003.0000.0000.0000.0004.780
247FC Levadia TallinnEST0.2501.0001.0001.0001.5004.750
248B36 TorshavnFRO0.2501.5001.0002.0000.0004.750
249ValerengaNOR0.0000.0000.0000.0001.5004.650
250VikingNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.650
251HaugesundNOR0.5000.0002.0000.0000.0004.650
252BrannNOR0.5000.0001.0000.0000.0004.650
253Sarpsborg 08 FFNOR0.0004.0000.0000.0000.0004.650
254LillestromNOR0.0001.5000.0000.0000.0004.650
255ODD BallklubbNOR1.0000.0000.0000.0000.0004.650
256HammarbySWE0.0000.0000.0001.5002.5004.525
257ElfsborgSWE0.0000.0000.0000.0002.5004.525
258HäckenSWE0.0001.5001.5000.0001.5004.525
259DjurgårdenSWE0.0001.5000.0002.0000.0004.525
260IFK GöteborgSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.525
261NorrköpingSWE0.5000.0002.0000.0000.0004.525
262Randers FCDEN0.0000.0000.0000.0002.5004.515
263AarhusDEN0.0000.0000.0001.5001.5004.515
264SonderjyskeDEN0.0000.0000.0002.0000.0004.515
265EsbjergDEN0.0000.0001.5000.0000.0004.515
266FC NordsjaellandDEN0.0002.0000.0000.0000.0004.515
267LyngbyDEN1.0000.0000.0000.0000.0004.515
268ŽilinaSVK1.0000.0000.0001.0002.5004.500
269Teuta DurrësALB0.0000.0001.0001.5002.0004.500
270FK Tobol KostanayKAZ0.0001.5001.0000.0002.0004.500
271Shkupi 1927MKD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
272PetrocubMLD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
273FK LiepajaLVA0.5001.0001.5000.0001.5004.500
274EuropaGIB0.5000.5001.0001.5001.0004.500
275Kalju NommeEST0.5001.0002.0001.0000.0004.500
276Viitorul ConstantaROU1.5001.5001.5000.0000.0004.500
277AshdodISR0.0000.0000.0000.0001.5004.425
278Beitar JerusalemISR0.5001.0000.0001.0000.0004.425
279Bnei YehudaISR1.0000.0002.5000.0000.0004.425
280Hapoel HaifaISR0.0002.0000.0000.0000.0004.425
281PartizaniALB0.2501.0001.5000.0001.5004.250
282StjarnanISL0.2501.5001.5000.0001.0004.250
283Pyunik YerevanARM0.2502.0002.0000.0000.0004.250
284Inter Club d'EscaldesAND0.0000.0000.0001.5002.5004.000
285Rīgas FSLVA0.0000.0001.0001.0002.0004.000
286BreidablikISL0.0000.0001.0001.0002.0004.000
287HBFRO0.0000.0001.5000.5002.0004.000
288Keshla FCAZE0.5001.0000.0001.0001.5004.000
289Gzira UnitedMLT0.0001.0001.5000.0001.5004.000
290La FioritaSMR0.5001.5000.5000.5001.0004.000
291Skenderbeu KorceALB4.0000.0000.0000.0000.0004.000
292Arda KardzhaliBUL0.0000.0000.0000.0001.5003.850
293Slavia SofiaBUL0.0001.5000.0001.0000.0003.850
294Levski SofiaBUL0.5001.0001.5000.0000.0003.850
295Dunav RuseBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.850
296Botev PlovdivBUL1.0000.0000.0000.0000.0003.850
297PrishtinaKOS0.2501.0000.5000.0002.0003.750
298Milsami OrheiMLD0.2501.0001.0000.0001.5003.750
299Coleraine FCNIR0.2501.0000.0001.5001.0003.750
300NSI RunavikFRO0.2501.0000.5001.0001.0003.750
301Torpedo KutaisiGEO0.2502.5001.0000.0000.0003.750
302UjpestHUN0.0001.5000.0000.0002.0003.500
303Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0001.0001.0001.5003.500
304Siroki BrijegBIH0.5001.0001.0000.0001.0003.500
305Piast GliwicePOL0.0000.0001.5002.0000.0003.500
306QabalaAZE1.0001.0001.5000.0000.0003.500
307Cork CityIRL0.5002.0001.0000.0000.0003.500
308Sepsi OSK Sfantu GheorgheROU0.0000.0000.0000.0001.5003.330
309FC BotosaniROU0.0000.0000.0001.5000.0003.330
310FC Astra GiurgiuROU1.0000.0000.0000.0000.0003.330
311Dinamo BucurestiROU1.0000.0000.0000.0000.0003.330
312Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.0001.0002.0003.250
313Bala TownWAL0.2500.5000.0001.5001.0003.250
314Tre PenneSMR0.2500.0001.5000.5001.0003.250
315St Joseph S FcGIB0.2500.5001.0000.5001.0003.250
316Crusaders FCNIR0.2501.5001.5000.0000.0003.250
317Chikhura SachkhereGEO0.2501.5001.5000.0000.0003.250
318Raków CzęstochowaPOL0.0000.0000.0000.0002.5003.175
319Slask WroclawPOL0.0000.0000.0000.0002.0003.175
320Pogon SzczecinPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.175
321Puskas AcademyHUN0.0000.0000.0001.0001.5003.175
322Cracovia KrakowPOL0.0000.0001.0001.0000.0003.175
323Lechia GdanskPOL0.0000.0001.5000.0000.0003.175
324JagielloniaPOL0.5002.0000.0000.0000.0003.175
325Gornik ZabrzePOL0.0001.5000.0000.0000.0003.175
326Arka GdyniaPOL1.0000.0000.0000.0000.0003.175
327Debreceni VSCHUN0.0000.0001.5000.0000.0003.175
328VasasHUN0.2500.0000.0000.0000.0003.175
329Shakhter KaragandyKAZ0.0000.0000.0000.0002.5003.100
330SumqayıtAZE0.0000.0000.0001.0001.5003.100
331SəbailAZE0.0000.0001.0000.0000.0003.100
332ZiraAZE0.5000.0000.0000.0000.0003.100
333KaisarKAZ0.0000.0000.0001.5000.0003.100
334OrdabasyKAZ0.2500.0001.5001.0000.0003.100
335Irtysh PavlodarKAZ0.5001.0000.0000.0000.0003.100
336BohemiansIRL0.0000.0000.0001.0002.0003.000
337Borac Banja LukaBIH0.0000.0000.0001.5001.5003.000
338Inter TurkuFIN0.0000.0001.0001.0001.0003.000
339Banants YerevanARM0.0001.0001.0000.0001.0003.000
340KR ReykjavikISL0.5000.0001.0001.5000.0003.000
341Tre FioriSMR0.0001.0000.5001.5000.0003.000
342SaburtaloGEO0.0000.0002.0001.0000.0003.000
343RužomberokSVK1.0000.0001.0001.0000.0003.000
344Zeljeznicar SarajevoBIH0.5001.5000.0001.0000.0003.000
345Spartaks JurmalaLVA1.0002.0000.0000.0000.0003.000
346AS TrencinSVK0.5002.5000.0000.0000.0003.000
347Vardar SkopjeMKD2.0001.0000.0000.0000.0003.000
348CeljeSVN0.0000.0000.0002.0000.0002.900
349Rudar VelenjeSVN0.0001.5000.0000.0000.0002.900
350GoricaSVN0.5000.0000.0000.0000.0002.900
351TiranaALB0.2500.0000.0002.5000.0002.750
352Balzan FCMLT0.2501.5001.0000.0000.0002.750
353Torpedo ZhodinoBLR0.0000.0000.0000.0001.5002.500
354HonkaFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
355SileksMKD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
356Sfîntul GheorgheMLD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
357FC VitebskBLR0.0000.0001.0000.0000.0002.500
358UE EngordanyAND0.0001.0001.0000.5000.0002.500
359FK Mladost PodgoricaMNE0.5001.0001.0000.0000.0002.500
360Vikingur GotaFRO1.0001.5000.0000.0000.0002.500
361FolgoreSMR0.2500.5000.0000.0001.5002.250
362UE Sant JuliaAND0.2500.5000.5000.0001.0002.250
363FlorianaMLT0.2500.0000.0002.0000.0002.250
364ZetaMNE0.2500.0001.0001.0000.0002.250
365Derry CityIRL0.2501.0000.0001.0000.0002.250
366Dinamo-AutoMLD0.0000.0000.0001.0000.0002.100
367Speranţa NisporeniMLD0.0000.0001.0000.0000.0002.100
368Zaria BaltiMLD0.5001.0000.0000.0000.0002.100
369DaciaMLD0.2500.0000.0000.0000.0002.100
370LarneNIR0.0000.0000.0000.0002.0002.000
371VeležBIH0.0000.0000.0000.0002.0002.000
372PanevėžysLTU0.0000.0000.0000.0001.5002.000
373BirkirkaraMLT0.0000.5000.0000.0001.5002.000
374Valmiera / BSSLVA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
375GlentoranNIR0.0000.0000.0001.0001.0002.000
376PaideEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
377Racing FC Union LuxembourgLUX0.0001.0000.0000.0001.0002.000
378StumbrasLTU0.0001.0000.0000.0000.0002.000
379AtlantasLTU0.2500.0000.0000.0000.0002.000
380Lokomotivi TbilisiGEO0.0000.0000.0002.0000.0002.000
381Ilves TampereFIN0.0001.0000.0001.0000.0002.000
382Cliftonville FCNIR0.0001.0001.0000.0000.0002.000
383Trans NarvaEST0.0001.0001.0000.0000.0002.000
384SamtrediaGEO1.0001.0000.0000.0000.0002.000
385Radnik BijeljinaBIH0.0000.0001.0000.0000.0001.825
386Swift HesperangeLUX0.0000.0000.0000.0001.0001.750
387FC Differdange 03LUX0.2500.0000.0001.0000.0001.750
388Union Titus PetangeLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.750
389AS Jeunesse EschLUX0.0000.0001.5000.0000.0001.750
390Noah JūrmalaLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.725
391JelgavaLVA0.2500.0000.0000.0000.0001.725
392RopsFIN0.0000.0001.0000.0000.0001.675
393FC LahtiFIN0.0001.0000.0000.0000.0001.675
394vaasa PSFIN0.5000.0000.0000.0000.0001.675
395IFK MariehamnFIN1.0000.0000.0000.0000.0001.675
396SJKFIN0.2500.0000.0000.0000.0001.675
397LlapiKOS0.0000.0000.0000.0001.0001.633
398GjilaniKOS0.0000.0000.0001.0000.0001.633
399FeronikeliKOS0.0000.0001.5000.0000.0001.633
400Trepça'89KOS0.5000.0000.0000.0000.0001.633
401Sligo RoversIRL0.0000.0000.0000.0001.0001.625
402St Patrick's Athl.IRL0.0000.0001.0000.0000.0001.625
403Ballymena UnitedNIR0.2500.0001.0000.0000.0001.616
404Glenavon FCNIR0.0001.0000.0000.0000.0001.616
405Vllaznia ShkodërALB0.0000.0000.0000.0001.5001.600
406Luftetari GjirokasterALB0.0001.0000.0000.0000.0001.600
407AraratARM0.0000.0000.0000.0001.5001.575
408ArtsakhARM0.0000.0000.0001.0000.0001.575
409ShirakARM0.2500.0000.0001.0000.0001.575
410GandzasarARM0.2501.0000.0000.0000.0001.575
411RenovaMKD0.0000.0000.0001.5000.0001.500
412FK RabotnickiMKD0.5001.0000.0000.0000.0001.500
413MostaMLT0.0000.0000.0000.0001.0001.400
414GagraGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
415DilaGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
416StrugaMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.400
417SirensMLT0.0000.0000.0001.0000.0001.400
418Makedonija GjPMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
419Akademija PandevMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
420PelisterMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.400
421FCI TallinnEST0.5000.0000.0000.0000.0001.141
422Newtown AFCWAL0.0000.0000.0000.0001.0001.100
423Barry TownWAL0.0000.0000.5000.5000.0001.100
424Cardiff METWAL0.0000.0000.5000.0000.0001.100
425Cefn Druids AFCWAL0.0000.5000.0000.0000.0001.100
426Bangor CityWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.100
427Mons CalpeGIB0.0000.0000.0000.0001.0001.083
428Vikingur ReykjavikISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
429IBV VestmannaeyjarISL0.0001.0000.0000.0000.0001.075
430DečićMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
431Mladost LješkopoljeMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
432IskraMNE0.0000.0000.0001.0000.0001.000
433Rudar PljevljaMNE0.0001.0000.0000.0000.0001.000
434UE Santa ColomaAND0.2500.0000.0000.0000.0000.933
06 Oct 2021 22:53 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.