Vald nation

Uefas klubbranking 2021-22
pl+/-klubbnation2017-182018-192019-202020-212021-22total
1Bayern MünchenGER29.00020.00036.00027.00014.000126.000
2Manchester CityENG22.00025.00025.00035.00012.000119.000
3LiverpoolENG30.00029.00018.00024.00014.000115.000
4ChelseaENG18.00030.00017.00033.00012.000110.000
5BarcelonaESP25.00030.00024.00020.0009.000108.000
6Real MadridESP32.00019.00017.00026.00012.000106.000
7Paris Saint GermainFRA19.00019.00031.00024.00010.000103.000
8JuventusITA23.00021.00022.00021.00012.00099.000
9Manchester UnitedENG20.00019.00022.00026.00011.00098.000
10Atletico MadridESP28.00020.00022.00016.0007.00093.000
11SevillaESP21.00013.00026.00019.0009.00088.000
12AS RomaITA25.00017.00011.00024.0007.00084.000
13TottenhamENG21.00026.00016.00015.0005.00083.000
14ArsenalENG21.00026.00010.00023.0000.00080.000
15FC PortoPOR17.00023.0007.00023.0008.00078.000
16Borussia DortmundGER10.00018.00018.00022.0008.00076.000
17AjaxNED1.50027.00013.00019.00014.00074.500
18RB LeipzigGER17.0005.00027.00017.0007.00073.000
19Shakhtar DonetskUKR19.00010.00022.00014.0005.00070.000
20LyonFRA14.00017.00023.0000.00010.00064.000
21VillarrealESP8.00016.0000.00030.0009.00063.000
22Red Bull SalzburgAUT21.00016.00010.0007.0009.00063.000
23NapoliITA10.00018.00019.00010.0005.00062.000
24InterITA0.00015.00025.0009.00011.00060.000
25AtalantaITA11.0002.50020.00017.0009.00059.500
26FC Basel 1893SUI19.0002.50019.0002.5008.00051.000
27LazioITA17.0006.0004.00017.0006.00050.000
28Sporting CPPOR17.00010.00010.0002.50010.00049.500
29BenficaPOR4.00017.00010.00010.0008.00049.000
30Bayer LeverkusenGER0.00011.00018.00010.0009.00048.000
31Slavia PrahaCZE6.00014.0006.00016.0005.00047.000
32Dinamo ZagrebCRO1.50014.0008.00017.0005.00045.500
33Zenit Saint PetersburgRUS14.00010.0009.0005.0007.00045.000
34Dynamo KyivUKR12.00011.0006.00010.0005.00044.000
35Eintracht FrankfurtGER0.00024.0009.0000.0008.00041.000
36ValenciaESP0.00023.00017.0000.0000.00040.000
37Olympiakos PiraeusGRE5.0008.00010.00010.0006.00039.000
38Club Brugge KVBEL1.50011.0008.00011.0007.00038.500
39AC MilanITA12.0007.0000.00012.0007.00038.000
40FK Crvena ZvezdaSRB8.0007.0006.00010.0007.00038.000
41RangersSCO0.2505.00011.00015.0005.00036.250
42BSC Young BoysSUI5.0007.0006.00011.0007.00036.000
43SC BragaPOR9.0002.00010.0009.0006.00036.000
44FC CopenhagenDEN7.0004.00014.0002.5008.00035.500
45Lokomotiv MoscowRUS12.0006.0006.0007.0003.00034.000
46BesiktasTUR19.0005.0003.0002.0004.00033.000
47CSKA MoscowRUS17.0009.0004.0003.0000.00033.000
48MarseilleFRA19.0003.0000.0006.0004.00032.000
49CelticSCO8.0006.00010.0003.0004.00031.000
50PlzenCZE13.00011.0002.0002.5002.50031.000
51Lask LinzAUT0.0002.00012.0007.0009.00030.000
52PSV EindhovenNED1.0006.0006.00010.0006.00029.000
53RennesFRA0.00011.0003.0005.0008.00027.000
54KrasnodarRUS1.50011.0006.0008.0000.00026.500
55GalatasarayTUR0.5008.0006.0002.5008.00025.000
56Istanbul BasaksehirTUR6.0002.00011.0006.0000.00025.000
57FeyenoordNED6.0002.0004.0004.0008.00024.000
58QarabagAZE6.0003.0004.0003.0008.00024.000
59AZ AlkmaarNED0.0001.5008.0006.0008.00023.500
60GentBEL1.0002.50010.0003.0007.00023.500
61Malmö FFSWE1.0007.0008.0002.5005.00023.500
62LilleFRA0.0000.0005.0008.00010.00023.000
63LudogoretsBUL7.0004.0006.0003.0003.00023.000
641899 HoffenheimGER4.0007.0000.00012.0000.00023.000
65VfL WolfsburgGER0.0000.00012.0002.5008.00022.500
66Maccabi Tel AvivISR3.0002.5002.0008.0007.00022.500
67FK PartizanSRB7.0002.5006.0002.0005.00022.500
68Spartak MoscowRUS11.0004.0002.5000.0005.00022.500
69Real SociedadESP9.0000.0000.0008.0005.00022.000
70Sheriff TiraspolMLD7.0002.5002.0002.0008.00021.500
71Borussia MonchengladbachGER0.0000.0006.00015.0000.00021.000
72FC AstanaKAZ8.0006.0003.0001.5002.00020.500
73AEK Athens FCGRE9.0004.0002.5003.0001.50020.000
74West HamENG0.0000.0000.0000.0009.00019.128
75LeicesterENG0.0000.0000.00010.0006.00019.128
76WolvesENG0.0000.00016.0000.0000.00019.128
77BurnleyENG0.0002.5000.0000.0000.00019.128
78EvertonENG3.0000.0000.0000.0000.00019.128
79MonacoFRA6.0005.0000.0000.0008.00019.000
80CFR 1907 ClujROU0.0002.50010.0004.0002.50019.000
81MoldeNOR0.0002.5002.50012.0002.00019.000
82FC MidtjyllandDEN1.5002.5002.0006.0006.00018.000
83PAOKGRE1.5003.0002.5005.0006.00018.000
84GenkBEL0.0009.0005.0000.0004.00018.000
85Apoel NicosiaCYP6.0002.5007.0002.5000.00018.000
86FCSBROU9.0002.5002.5002.0001.50017.500
87Bate BorisovBLR4.0008.0002.5001.5001.50017.500
88Real BetisESP0.00010.0000.0000.0007.00017.199
89Granada CFESP0.0000.0000.00013.0000.00017.199
90GetafeESP0.0000.00011.0000.0000.00017.199
91EspanyolESP0.0000.00010.0000.0000.00017.199
92Athletic ClubESP10.0000.0000.0000.0000.00017.199
93Zorya LuhanskUKR4.0002.5002.5004.0004.00017.000
94FC Schalke 04GER0.00017.0000.0000.0000.00017.000
95Standard LiegeBEL0.0007.0006.0003.0000.00016.000
96Ferencvarosi TCHUN0.5001.0006.0005.0003.00015.500
97Rapid ViennaAUT0.0007.0000.0005.0003.00015.000
98HNK RijekaCRO5.0002.0002.5003.0002.50015.000
99RosenborgNOR4.0003.0003.0002.5002.50015.000
100Hapoel Beer ShevaISR3.0002.0002.5004.0002.50014.000
101Apollon LimassolCYP3.0005.0002.5002.0001.50014.000
102MariborSVN7.0002.0002.5001.0001.50014.000
103TorinoITA0.0000.0002.5000.0000.00013.923
104FenerbahceTUR1.5008.0000.0000.0004.00013.500
105AntwerpBEL0.0000.0002.5008.0003.00013.500
106Union BerlinGER0.0000.0000.0000.0004.00013.499
107FC KölnGER4.0000.0000.0000.0000.00013.499
108SC FreiburgGER1.0000.0000.0000.0000.00013.499
109Hertha BerlinGER4.0000.0000.0000.0000.00013.499
110Slovan BratislavaSVK0.5002.0003.0001.5006.00013.000
111Legia WarszawaPOL1.5002.0002.5002.5004.00012.500
112FK JablonecCZE0.0004.0001.5001.5005.00012.000
113Sparta PrahaCZE1.0001.5002.0004.0003.00011.500
114AnderlechtBEL6.0003.0000.0000.0002.50011.500
115Videoton FCHUN1.5005.0001.5002.5001.00011.500
116VitesseNED4.0002.0000.0000.0005.00011.000
117Wolfsberger ACAUT0.0000.0004.0007.0000.00011.000
118CSKA SofiaBUL0.0002.0002.0004.0002.50010.500
119NiceFRA6.0000.0000.0003.0000.00010.149
120ReimsFRA0.0000.0000.0002.0000.00010.149
121Saint EtienneFRA0.0000.0004.0000.0000.00010.149
122StrasbourgFRA0.0000.0002.5000.0000.00010.149
123BordeauxFRA1.0005.0000.0000.0000.00010.149
124Bodo/GlimtNOR0.0000.0000.0002.0008.00010.000
125Suduva MarijampoleLTU1.5002.5002.5002.0001.50010.000
126ÖstersundSWE10.0000.0000.0000.0000.00010.000
127Flora TallinnEST0.2501.5001.5002.5004.0009.750
128Santa ClaraPOR0.0000.0000.0000.0002.5009.509
129Pacos FerreiraPOR0.0000.0000.0000.0002.5009.509
130Rio AvePOR0.0001.5000.0002.5000.0009.509
131GuimaraesPOR4.0000.0004.0000.0000.0009.509
132MaritimoPOR1.5000.0000.0000.0000.0009.509
133DundalkIRL1.0001.5002.0003.0002.0009.500
134AberdeenSCO1.0001.5002.0002.0002.5009.000
135ShkendijaMKD1.5002.5001.5002.0001.5009.000
136FC LuganoSUI6.0000.0003.0000.0000.0009.000
137HJK HelsingforsFIN0.5002.0002.0000.0004.0008.500
138BrondbyDEN1.0002.5002.0000.0003.0008.500
139The New SaintsWAL1.0002.0002.0001.5002.0008.500
140Spartak TrnavaSVK0.0005.0001.5000.0002.0008.500
141F91 DudelangeLUX1.0003.0003.0000.0001.5008.500
142Willem IINED0.0000.0000.0002.0000.0008.180
143UtrechtNED1.5000.0001.5000.0000.0008.180
144RigaLVA0.0001.0002.5002.0002.5008.000
145Kairat AlmatyKAZ0.5002.0001.5001.5002.5008.000
146FK Zalgiris VilniusLTU1.0002.0001.0001.5002.5008.000
147AlashkertARM1.0002.0001.5001.0002.5008.000
148NK OsijekCRO1.5001.5001.5001.5002.0008.000
149HNK Hajduk SplitCRO1.5002.0001.0002.0001.5008.000
150Olimpija LjubljanaSVN0.2502.5001.5001.5002.0007.750
151Sturm GrazAUT1.0002.0001.5000.0003.0007.500
152KuPSFIN0.0001.0001.5002.5002.5007.500
153Fola EschLUX1.0001.5001.0001.5002.5007.500
154CS Universitatea CraiovaROU1.0002.0002.0001.0001.5007.500
155Austria ViennaAUT4.0000.0002.0000.0001.5007.500
156AEK LarnacaCYP1.5004.0002.0000.0000.0007.500
157Lincoln Red Imps FCGIB0.2501.5001.5001.5002.5007.250
158FK SarajevoBIH0.2501.5002.0002.5001.0007.250
159TSV HartbergAUT0.0000.0000.0001.5000.0007.010
160Admira WackerAUT0.0001.5000.0000.0000.0007.010
161SCR AltachAUT1.5000.0000.0000.0000.0007.010
162AnorthosisCYP0.0001.0000.0002.0004.0007.000
163Maccabi HaifaISR0.0000.0001.5002.5003.0007.000
164Neftchi BakuAZE0.0001.0002.0001.5002.5007.000
165Shamrock RoversIRL0.5001.0001.5001.5002.5007.000
166LinfieldNIR1.0000.0002.5001.5002.0007.000
167Buducnost PodgoricaMNE1.0001.0001.5002.0001.5007.000
168ZrinjskiBIH1.0002.0002.0002.0000.0007.000
169FC ZurichSUI0.0007.0000.0000.0000.0007.000
170ST JohnstoneSCO0.2500.0000.0000.0002.5006.620
171HibernianSCO0.0002.0000.0000.0002.0006.620
172MotherwellSCO0.0000.0000.0002.0000.0006.620
173KilmarnockSCO0.0000.0001.0000.0000.0006.620
174RubinRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.536
175PFC SochiRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.536
176FC RostovRUS0.0000.0000.0002.0000.0006.536
177Dinamo MoscowRUS0.0000.0000.0001.5000.0006.536
178Arsenal TulaRUS0.0000.0001.5000.0000.0006.536
179FC UFARUS0.0002.5000.0000.0000.0006.536
180SivassporTUR0.0000.0000.0004.0002.5006.500
181FC LuzernSUI0.5002.0002.0000.0002.0006.500
182NK DomzaleSVN1.5001.5001.5000.0002.0006.500
183Dinamo BrestBLR0.5002.0000.0002.5001.5006.500
184Dinamo TbilisiGEO0.0001.0002.0002.0001.5006.500
185Dunajska StredaSVK0.0001.5001.5002.0001.5006.500
186FC VaduzLIE0.5001.5002.0001.0001.5006.500
187Kolos KovalivkaUKR0.0000.0000.0002.0002.0006.280
188Vorskla PoltavaUKR0.0003.0000.0000.0001.5006.280
189DesnaUKR0.0000.0000.0002.0000.0006.280
190OleksandriaUKR1.5000.0003.0000.0000.0006.280
191FC MariupolUKR0.0002.0002.0000.0000.0006.280
192Olimpik DonetskUKR1.0000.0000.0000.0000.0006.280
193Shakhter SoligorskBLR0.2501.5002.0001.0001.5006.250
194SutjeskaMNE0.2501.5002.0001.0001.5006.250
195KI KlaksvikFRO0.2501.0001.5002.5001.0006.250
196Randers FCDEN0.0000.0000.0000.0006.0006.000
197Omonia NicosiaCYP0.0000.0000.0003.0003.0006.000
198LaciALB0.0001.5001.0001.5002.0006.000
199Lech PoznanPOL1.0002.0000.0003.0000.0006.000
200VojvodinaSRB0.2500.0000.0002.0002.0005.975
201CukarickiSRB0.0000.0001.5000.0002.0005.975
202TSC Backa TopolaSRB0.0000.0000.0001.5000.0005.975
203Radnicki NISSRB0.0001.5001.0000.0000.0005.975
204FK Spartak Zdrepceva KRVSRB0.0002.0000.0000.0000.0005.975
205Mladost LucaniSRB0.2500.0000.0000.0000.0005.975
206CharleroiBEL0.0000.0000.0002.5000.0005.880
207OostendeBEL1.0000.0000.0000.0000.0005.880
208Zulte WaregemBEL5.0000.0000.0000.0000.0005.880
209GAP Connah S Quay FCWAL0.2501.0001.5001.5001.5005.750
210Servette FCSUI0.0000.0000.0001.5001.5005.685
211FC ST. GallenSUI0.0001.5000.0002.0000.0005.685
212FC ThunSUI0.0000.0002.0000.0000.0005.685
213FC SionSUI1.0000.0000.0000.0000.0005.685
214MuraSVN0.0000.0001.0002.0002.5005.500
215TrabzonsporTUR0.0000.0003.0000.0002.5005.500
216Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0002.0001.5002.0005.500
217HiberniansMLT1.0000.0001.0001.5002.0005.500
218FH HafnarfjordurISL1.5001.5000.0001.0001.5005.500
219FC Santa ColomaAND0.5001.5001.5000.5001.5005.500
220Valur ReykjavikISL0.5002.0001.5000.0001.5005.500
221Progres NiederkornLUX0.5002.0001.5001.5000.0005.500
222Budapest HonvedHUN1.0001.5001.5001.5000.0005.500
223FK KukesiALB1.0002.0001.0001.5000.0005.500
224FK VentspilsLVA0.2501.5002.0001.5000.0005.250
225AELCYP1.0000.0001.5000.0002.0005.175
226NK Lokomotiva ZagrebCRO0.0000.0000.0002.0000.0005.130
227SlováckoCZE0.0000.0000.0000.0001.5005.120
228Slovan LiberecCZE0.0000.0000.0005.0000.0005.120
229Mlada BoleslavCZE1.0000.0002.0000.0000.0005.120
230Sigma OlomoucCZE0.0002.5000.0000.0000.0005.120
231ZlinCZE2.0000.0000.0000.0000.0005.120
232AlanyasporTUR0.0000.0000.0002.0000.0005.100
233Yeni MalatyasporTUR0.0000.0002.0000.0000.0005.100
234Akhisar BelediyeTUR0.0003.0000.0000.0000.0005.100
235KonyasporTUR5.0000.0000.0000.0000.0005.100
236Aris ThessalonikisGRE0.0000.0002.0001.5001.5005.090
237OFIGRE0.0000.0000.0001.5000.0005.090
238AtromitosGRE0.0001.5002.0000.0000.0005.090
239Asteras TripolisGRE0.0001.5000.0000.0000.0005.090
240PanathinaikosGRE1.5000.0000.0000.0000.0005.090
241PanioniosGRE1.0000.0000.0000.0000.0005.090
242AarhusDEN0.0000.0000.0001.5001.5005.075
243SonderjyskeDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.075
244EsbjergDEN0.0000.0001.5000.0000.0005.075
245FC NordsjaellandDEN0.0002.0000.0000.0000.0005.075
246LyngbyDEN1.0000.0000.0000.0000.0005.075
247DritaKOS0.0001.5000.0002.0001.5005.000
248Ararat-ArmeniaARM0.0000.0002.5002.5000.0005.000
249FK TrakaiLTU1.0001.5001.0001.5000.0005.000
250Valletta FCMLT0.5001.5002.0001.0000.0005.000
251Dinamo MinskBLR1.0002.0001.0001.0000.0005.000
252AIKSWE1.0001.5002.5000.0000.0005.000
253ValerengaNOR0.0000.0000.0000.0001.5004.900
254VikingNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.900
255HaugesundNOR0.5000.0002.0000.0000.0004.900
256BrannNOR0.5000.0001.0000.0000.0004.900
257Sarpsborg 08 FFNOR0.0004.0000.0000.0000.0004.900
258LillestromNOR0.0001.5000.0000.0000.0004.900
259ODD BallklubbNOR1.0000.0000.0000.0000.0004.900
260FC Levadia TallinnEST0.2501.0001.0001.0001.5004.750
261B36 TorshavnFRO0.2501.5001.0002.0000.0004.750
262AshdodISR0.0000.0000.0000.0001.5004.725
263Beitar JerusalemISR0.5001.0000.0001.0000.0004.725
264Bnei YehudaISR1.0000.0002.5000.0000.0004.725
265Hapoel HaifaISR0.0002.0000.0000.0000.0004.725
266HammarbySWE0.0000.0000.0001.5002.5004.575
267ElfsborgSWE0.0000.0000.0000.0002.5004.575
268HäckenSWE0.0001.5001.5000.0001.5004.575
269DjurgårdenSWE0.0001.5000.0002.0000.0004.575
270IFK GöteborgSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.575
271NorrköpingSWE0.5000.0002.0000.0000.0004.575
272ŽilinaSVK1.0000.0000.0001.0002.5004.500
273Teuta DurrësALB0.0000.0001.0001.5002.0004.500
274FK Tobol KostanayKAZ0.0001.5001.0000.0002.0004.500
275Shkupi 1927MKD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
276PetrocubMLD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
277FK LiepajaLVA0.5001.0001.5000.0001.5004.500
278EuropaGIB0.5000.5001.0001.5001.0004.500
279Kalju NommeEST0.5001.0002.0001.0000.0004.500
280Viitorul ConstantaROU1.5001.5001.5000.0000.0004.500
281PartizaniALB0.2501.0001.5000.0001.5004.250
282StjarnanISL0.2501.5001.5000.0001.0004.250
283Pyunik YerevanARM0.2502.0002.0000.0000.0004.250
284Inter Club d'EscaldesAND0.0000.0000.0001.5002.5004.000
285Rīgas FSLVA0.0000.0001.0001.0002.0004.000
286BreidablikISL0.0000.0001.0001.0002.0004.000
287HBFRO0.0000.0001.5000.5002.0004.000
288Keshla FCAZE0.5001.0000.0001.0001.5004.000
289Gzira UnitedMLT0.0001.0001.5000.0001.5004.000
290La FioritaSMR0.5001.5000.5000.5001.0004.000
291Skenderbeu KorceALB4.0000.0000.0000.0000.0004.000
292Arda KardzhaliBUL0.0000.0000.0000.0001.5003.850
293Slavia SofiaBUL0.0001.5000.0001.0000.0003.850
294Levski SofiaBUL0.5001.0001.5000.0000.0003.850
295Dunav RuseBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.850
296Botev PlovdivBUL1.0000.0000.0000.0000.0003.850
297PrishtinaKOS0.2501.0000.5000.0002.0003.750
298Milsami OrheiMLD0.2501.0001.0000.0001.5003.750
299Coleraine FCNIR0.2501.0000.0001.5001.0003.750
300NSI RunavikFRO0.2501.0000.5001.0001.0003.750
301Torpedo KutaisiGEO0.2502.5001.0000.0000.0003.750
302UjpestHUN0.0001.5000.0000.0002.0003.500
303Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0001.0001.0001.5003.500
304Siroki BrijegBIH0.5001.0001.0000.0001.0003.500
305Piast GliwicePOL0.0000.0001.5002.0000.0003.500
306QabalaAZE1.0001.0001.5000.0000.0003.500
307Cork CityIRL0.5002.0001.0000.0000.0003.500
308SumqayıtAZE0.0000.0000.0001.0001.5003.350
309SəbailAZE0.0000.0001.0000.0000.0003.350
310ZiraAZE0.5000.0000.0000.0000.0003.350
311Sepsi OSK Sfantu GheorgheROU0.0000.0000.0000.0001.5003.330
312FC BotosaniROU0.0000.0000.0001.5000.0003.330
313FC Astra GiurgiuROU1.0000.0000.0000.0000.0003.330
314Dinamo BucurestiROU1.0000.0000.0000.0000.0003.330
315Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.0001.0002.0003.250
316Bala TownWAL0.2500.5000.0001.5001.0003.250
317Tre PenneSMR0.2500.0001.5000.5001.0003.250
318St Joseph S FcGIB0.2500.5001.0000.5001.0003.250
319Crusaders FCNIR0.2501.5001.5000.0000.0003.250
320Chikhura SachkhereGEO0.2501.5001.5000.0000.0003.250
321Raków CzęstochowaPOL0.0000.0000.0000.0002.5003.175
322Slask WroclawPOL0.0000.0000.0000.0002.0003.175
323Pogon SzczecinPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.175
324Puskas AcademyHUN0.0000.0000.0001.0001.5003.175
325Cracovia KrakowPOL0.0000.0001.0001.0000.0003.175
326Lechia GdanskPOL0.0000.0001.5000.0000.0003.175
327JagielloniaPOL0.5002.0000.0000.0000.0003.175
328Gornik ZabrzePOL0.0001.5000.0000.0000.0003.175
329Arka GdyniaPOL1.0000.0000.0000.0000.0003.175
330Debreceni VSCHUN0.0000.0001.5000.0000.0003.175
331VasasHUN0.2500.0000.0000.0000.0003.175
332RužomberokSVK1.0000.0001.0001.0000.0003.125
333AS TrencinSVK0.5002.5000.0000.0000.0003.125
334Shakhter KaragandyKAZ0.0000.0000.0000.0002.5003.100
335KaisarKAZ0.0000.0000.0001.5000.0003.100
336OrdabasyKAZ0.2500.0001.5001.0000.0003.100
337Irtysh PavlodarKAZ0.5001.0000.0000.0000.0003.100
338BohemiansIRL0.0000.0000.0001.0002.0003.000
339Borac Banja LukaBIH0.0000.0000.0001.5001.5003.000
340Inter TurkuFIN0.0000.0001.0001.0001.0003.000
341Banants YerevanARM0.0001.0001.0000.0001.0003.000
342CeljeSVN0.0000.0000.0002.0000.0003.000
343Rudar VelenjeSVN0.0001.5000.0000.0000.0003.000
344GoricaSVN0.5000.0000.0000.0000.0003.000
345KR ReykjavikISL0.5000.0001.0001.5000.0003.000
346Tre FioriSMR0.0001.0000.5001.5000.0003.000
347SaburtaloGEO0.0000.0002.0001.0000.0003.000
348Zeljeznicar SarajevoBIH0.5001.5000.0001.0000.0003.000
349Spartaks JurmalaLVA1.0002.0000.0000.0000.0003.000
350Vardar SkopjeMKD2.0001.0000.0000.0000.0003.000
351TiranaALB0.2500.0000.0002.5000.0002.750
352Balzan FCMLT0.2501.5001.0000.0000.0002.750
353Torpedo ZhodinoBLR0.0000.0000.0000.0001.5002.500
354HonkaFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
355SileksMKD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
356Sfîntul GheorgheMLD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
357FC VitebskBLR0.0000.0001.0000.0000.0002.500
358UE EngordanyAND0.0001.0001.0000.5000.0002.500
359FK Mladost PodgoricaMNE0.5001.0001.0000.0000.0002.500
360Vikingur GotaFRO1.0001.5000.0000.0000.0002.500
361FolgoreSMR0.2500.5000.0000.0001.5002.250
362UE Sant JuliaAND0.2500.5000.5000.0001.0002.250
363FlorianaMLT0.2500.0000.0002.0000.0002.250
364ZetaMNE0.2500.0001.0001.0000.0002.250
365Derry CityIRL0.2501.0000.0001.0000.0002.250
366Dinamo-AutoMLD0.0000.0000.0001.0000.0002.100
367Speranţa NisporeniMLD0.0000.0001.0000.0000.0002.100
368Zaria BaltiMLD0.5001.0000.0000.0000.0002.100
369DaciaMLD0.2500.0000.0000.0000.0002.100
370LarneNIR0.0000.0000.0000.0002.0002.000
371VeležBIH0.0000.0000.0000.0002.0002.000
372PanevėžysLTU0.0000.0000.0000.0001.5002.000
373BirkirkaraMLT0.0000.5000.0000.0001.5002.000
374Valmiera / BSSLVA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
375GlentoranNIR0.0000.0000.0001.0001.0002.000
376PaideEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
377Racing FC Union LuxembourgLUX0.0001.0000.0000.0001.0002.000
378StumbrasLTU0.0001.0000.0000.0000.0002.000
379AtlantasLTU0.2500.0000.0000.0000.0002.000
380Lokomotivi TbilisiGEO0.0000.0000.0002.0000.0002.000
381Ilves TampereFIN0.0001.0000.0001.0000.0002.000
382Cliftonville FCNIR0.0001.0001.0000.0000.0002.000
383Trans NarvaEST0.0001.0001.0000.0000.0002.000
384SamtrediaGEO1.0001.0000.0000.0000.0002.000
385Radnik BijeljinaBIH0.0000.0001.0000.0000.0001.825
386RopsFIN0.0000.0001.0000.0000.0001.775
387FC LahtiFIN0.0001.0000.0000.0000.0001.775
388vaasa PSFIN0.5000.0000.0000.0000.0001.775
389IFK MariehamnFIN1.0000.0000.0000.0000.0001.775
390SJKFIN0.2500.0000.0000.0000.0001.775
391Swift HesperangeLUX0.0000.0000.0000.0001.0001.750
392FC Differdange 03LUX0.2500.0000.0001.0000.0001.750
393Union Titus PetangeLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.750
394AS Jeunesse EschLUX0.0000.0001.5000.0000.0001.750
395Noah JūrmalaLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.725
396JelgavaLVA0.2500.0000.0000.0000.0001.725
397LlapiKOS0.0000.0000.0000.0001.0001.633
398GjilaniKOS0.0000.0000.0001.0000.0001.633
399FeronikeliKOS0.0000.0001.5000.0000.0001.633
400Trepça'89KOS0.5000.0000.0000.0000.0001.633
401Sligo RoversIRL0.0000.0000.0000.0001.0001.625
402St Patrick's Athl.IRL0.0000.0001.0000.0000.0001.625
403Ballymena UnitedNIR0.2500.0001.0000.0000.0001.616
404Glenavon FCNIR0.0001.0000.0000.0000.0001.616
405Vllaznia ShkodërALB0.0000.0000.0000.0001.5001.600
406Luftetari GjirokasterALB0.0001.0000.0000.0000.0001.600
407AraratARM0.0000.0000.0000.0001.5001.575
408ArtsakhARM0.0000.0000.0001.0000.0001.575
409ShirakARM0.2500.0000.0001.0000.0001.575
410GandzasarARM0.2501.0000.0000.0000.0001.575
411RenovaMKD0.0000.0000.0001.5000.0001.500
412FK RabotnickiMKD0.5001.0000.0000.0000.0001.500
413FCI TallinnEST0.5000.0000.0000.0000.0001.408
414MostaMLT0.0000.0000.0000.0001.0001.400
415GagraGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
416DilaGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
417StrugaMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.400
418SirensMLT0.0000.0000.0001.0000.0001.400
419Makedonija GjPMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
420Akademija PandevMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
421PelisterMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.400
422Newtown AFCWAL0.0000.0000.0000.0001.0001.100
423Barry TownWAL0.0000.0000.5000.5000.0001.100
424Cardiff METWAL0.0000.0000.5000.0000.0001.100
425Cefn Druids AFCWAL0.0000.5000.0000.0000.0001.100
426Bangor CityWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.100
427Mons CalpeGIB0.0000.0000.0000.0001.0001.083
428Vikingur ReykjavikISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
429IBV VestmannaeyjarISL0.0001.0000.0000.0000.0001.075
430DečićMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
431Mladost LješkopoljeMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
432IskraMNE0.0000.0000.0001.0000.0001.000
433Rudar PljevljaMNE0.0001.0000.0000.0000.0001.000
434UE Santa ColomaAND0.2500.0000.0000.0000.0000.933
25 Nov 2021 22:58 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.