Vald nation

Uefas klubbranking 2021-22
pl+/-klubbnation2017-182018-192019-202020-212021-22total
1Bayern MünchenGER29.00020.00036.00027.00026.000138.000
2LiverpoolENG30.00029.00018.00024.00033.000134.000
3Manchester CityENG22.00025.00025.00035.00027.000134.000
4ChelseaENG18.00030.00017.00033.00025.000123.000
5Real MadridESP32.00019.00017.00026.00028.000122.000
6BarcelonaESP25.00030.00024.00020.00015.000114.000
7Paris Saint GermainFRA19.00019.00031.00024.00019.000112.000
8JuventusITA23.00021.00022.00021.00020.000107.000
9Atletico MadridESP28.00020.00022.00016.00019.000105.000
10Manchester UnitedENG20.00019.00022.00026.00018.000105.000
11AS RomaITA25.00017.00011.00024.00022.00099.000
12SevillaESP21.00013.00026.00019.00012.00091.000
13RB LeipzigGER17.0005.00027.00017.00017.00083.000
14TottenhamENG21.00026.00016.00015.0005.00083.000
15AjaxNED1.50027.00013.00019.00022.00082.500
16FC PortoPOR17.00023.0007.00023.00010.00080.000
17ArsenalENG21.00026.00010.00023.0000.00080.000
18VillarrealESP8.00016.0000.00030.00024.00078.000
19Borussia DortmundGER10.00018.00018.00022.00010.00078.000
20LyonFRA14.00017.00023.0000.00021.00075.000
21Red Bull SalzburgAUT21.00016.00010.0007.00017.00071.000
22Shakhtar DonetskUKR19.00010.00022.00014.0006.00071.000
23InterITA0.00015.00025.0009.00018.00067.000
24AtalantaITA11.0002.50020.00017.00016.00066.500
25NapoliITA10.00018.00019.00010.0009.00066.000
26Eintracht FrankfurtGER0.00024.0009.0000.00028.00061.000
27BenficaPOR4.00017.00010.00010.00020.00061.000
28Sporting CPPOR17.00010.00010.0002.50016.00055.500
29FC Basel 1893SUI19.0002.50019.0002.50012.00055.000
30Bayer LeverkusenGER0.00011.00018.00010.00014.00053.000
31LazioITA17.0006.0004.00017.0009.00053.000
32Slavia PrahaCZE6.00014.0006.00016.00010.00052.000
33RangersSCO0.2505.00011.00015.00019.00050.250
34Dinamo ZagrebCRO1.50014.0008.00017.0009.00049.500
35SC BragaPOR9.0002.00010.0009.00016.00046.000
36FK Crvena ZvezdaSRB8.0007.0006.00010.00015.00046.000
37Zenit Saint PetersburgRUS14.00010.0009.0005.0008.00046.000
38Dynamo KyivUKR12.00011.0006.00010.0005.00044.000
39MarseilleFRA19.0003.0000.0006.00015.00043.000
40Olympiakos PiraeusGRE5.0008.00010.00010.0008.00041.000
41FC CopenhagenDEN7.0004.00014.0002.50013.00040.500
42ValenciaESP0.00023.00017.0000.0000.00040.000
43FeyenoordNED6.0002.0004.0004.00023.00039.000
44Club Brugge KVBEL1.50011.0008.00011.0007.00038.500
45AC MilanITA12.0007.0000.00012.0007.00038.000
46BSC Young BoysSUI5.0007.0006.00011.0008.00037.000
47Lask LinzAUT0.0002.00012.0007.00015.00036.000
48Lokomotiv MoscowRUS12.0006.0006.0007.0003.00034.000
49RennesFRA0.00011.0003.0005.00014.00033.000
50PSV EindhovenNED1.0006.0006.00010.00010.00033.000
51CelticSCO8.0006.00010.0003.0006.00033.000
52BesiktasTUR19.0005.0003.0002.0004.00033.000
53CSKA MoscowRUS17.0009.0004.0003.0000.00033.000
54GalatasarayTUR0.5008.0006.0002.50015.00032.000
55PlzenCZE13.00011.0002.0002.5002.50031.000
56LilleFRA0.0000.0005.0008.00017.00030.000
57Spartak MoscowRUS11.0004.0002.5000.00012.00029.500
58AZ AlkmaarNED0.0001.5008.0006.00013.00028.500
59GentBEL1.0002.50010.0003.00011.00027.500
60KrasnodarRUS1.50011.0006.0008.0000.00026.500
61MonacoFRA6.0005.0000.0000.00015.00026.000
62Real SociedadESP9.0000.0000.0008.0009.00026.000
63PAOKGRE1.5003.0002.5005.00013.00025.000
64QarabagAZE6.0003.0004.0003.0009.00025.000
65Istanbul BasaksehirTUR6.0002.00011.0006.0000.00025.000
66Maccabi Tel AvivISR3.0002.5002.0008.0009.00024.500
67FK PartizanSRB7.0002.5006.0002.0007.00024.500
68Malmö FFSWE1.0007.0008.0002.5005.00023.500
69LudogoretsBUL7.0004.0006.0003.0003.00023.000
701899 HoffenheimGER4.0007.0000.00012.0000.00023.000
71Sheriff TiraspolMLD7.0002.5002.0002.0009.00022.500
72VfL WolfsburgGER0.0000.00012.0002.5008.00022.500
73LeicesterENG0.0000.0000.00010.00012.00022.000
74West HamENG0.0000.0000.0000.00021.00021.299
75WolvesENG0.0000.00016.0000.0000.00021.299
76BurnleyENG0.0002.5000.0000.0000.00021.299
77EvertonENG3.0000.0000.0000.0000.00021.299
78Real BetisESP0.00010.0000.0000.00011.00021.000
79Borussia MonchengladbachGER0.0000.0006.00015.0000.00021.000
80FC AstanaKAZ8.0006.0003.0001.5002.00020.500
81AEK Athens FCGRE9.0004.0002.5003.0001.50020.000
82CFR 1907 ClujROU0.0002.50010.0004.0003.00019.500
83Granada CFESP0.0000.0000.00013.0000.00019.171
84GetafeESP0.0000.00011.0000.0000.00019.171
85EspanyolESP0.0000.00010.0000.0000.00019.171
86Athletic ClubESP10.0000.0000.0000.0000.00019.171
87FC MidtjyllandDEN1.5002.5002.0006.0007.00019.000
88MoldeNOR0.0002.5002.50012.0002.00019.000
89Zorya LuhanskUKR4.0002.5002.5004.0005.00018.000
90GenkBEL0.0009.0005.0000.0004.00018.000
91Apoel NicosiaCYP6.0002.5007.0002.5000.00018.000
92FCSBROU9.0002.5002.5002.0001.50017.500
93Bate BorisovBLR4.0008.0002.5001.5001.50017.500
94Bodo/GlimtNOR0.0000.0000.0002.00015.00017.000
95FC Schalke 04GER0.00017.0000.0000.0000.00017.000
96Rapid ViennaAUT0.0007.0000.0005.0004.00016.000
97Standard LiegeBEL0.0007.0006.0003.0000.00016.000
98Ferencvarosi TCHUN0.5001.0006.0005.0003.00015.500
99TorinoITA0.0000.0002.5000.0000.00015.351
100Union BerlinGER0.0000.0000.0000.0005.00015.042
101FC KölnGER4.0000.0000.0000.0000.00015.042
102SC FreiburgGER1.0000.0000.0000.0000.00015.042
103Hertha BerlinGER4.0000.0000.0000.0000.00015.042
104VitesseNED4.0002.0000.0000.0009.00015.000
105HNK RijekaCRO5.0002.0002.5003.0002.50015.000
106RosenborgNOR4.0003.0003.0002.5002.50015.000
107FenerbahceTUR1.5008.0000.0000.0005.00014.500
108AntwerpBEL0.0000.0002.5008.0004.00014.500
109Hapoel Beer ShevaISR3.0002.0002.5004.0002.50014.000
110Apollon LimassolCYP3.0005.0002.5002.0001.50014.000
111MariborSVN7.0002.0002.5001.0001.50014.000
112Sparta PrahaCZE1.0001.5002.0004.0005.00013.500
113Slovan BratislavaSVK0.5002.0003.0001.5006.00013.000
114Legia WarszawaPOL1.5002.0002.5002.5004.00012.500
115FK JablonecCZE0.0004.0001.5001.5005.00012.000
116NiceFRA6.0000.0000.0003.0000.00011.983
117ReimsFRA0.0000.0000.0002.0000.00011.983
118Saint EtienneFRA0.0000.0004.0000.0000.00011.983
119StrasbourgFRA0.0000.0002.5000.0000.00011.983
120BordeauxFRA1.0005.0000.0000.0000.00011.983
121AnderlechtBEL6.0003.0000.0000.0002.50011.500
122Videoton FCHUN1.5005.0001.5002.5001.00011.500
123Wolfsberger ACAUT0.0000.0004.0007.0000.00011.000
124Santa ClaraPOR0.0000.0000.0000.0002.50010.676
125Pacos FerreiraPOR0.0000.0000.0000.0002.50010.676
126Rio AvePOR0.0001.5000.0002.5000.00010.676
127GuimaraesPOR4.0000.0004.0000.0000.00010.676
128MaritimoPOR1.5000.0000.0000.0000.00010.676
129CSKA SofiaBUL0.0002.0002.0004.0002.50010.500
130Suduva MarijampoleLTU1.5002.5002.5002.0001.50010.000
131ÖstersundSWE10.0000.0000.0000.0000.00010.000
132Willem IINED0.0000.0000.0002.0000.0009.820
133UtrechtNED1.5000.0001.5000.0000.0009.820
134Flora TallinnEST0.2501.5001.5002.5004.0009.750
135DundalkIRL1.0001.5002.0003.0002.0009.500
136AberdeenSCO1.0001.5002.0002.0002.5009.000
137ShkendijaMKD1.5002.5001.5002.0001.5009.000
138FC LuganoSUI6.0000.0003.0000.0000.0009.000
139HJK HelsingforsFIN0.5002.0002.0000.0004.0008.500
140BrondbyDEN1.0002.5002.0000.0003.0008.500
141The New SaintsWAL1.0002.0002.0001.5002.0008.500
142Spartak TrnavaSVK0.0005.0001.5000.0002.0008.500
143F91 DudelangeLUX1.0003.0003.0000.0001.5008.500
144AnorthosisCYP0.0001.0000.0002.0005.0008.000
145RigaLVA0.0001.0002.5002.0002.5008.000
146Kairat AlmatyKAZ0.5002.0001.5001.5002.5008.000
147FK Zalgiris VilniusLTU1.0002.0001.0001.5002.5008.000
148AlashkertARM1.0002.0001.5001.0002.5008.000
149NK OsijekCRO1.5001.5001.5001.5002.0008.000
150HNK Hajduk SplitCRO1.5002.0001.0002.0001.5008.000
151Sturm GrazAUT1.0002.0001.5000.0003.0007.770
152Austria ViennaAUT4.0000.0002.0000.0001.5007.770
153TSV HartbergAUT0.0000.0000.0001.5000.0007.770
154Admira WackerAUT0.0001.5000.0000.0000.0007.770
155SCR AltachAUT1.5000.0000.0000.0000.0007.770
156Olimpija LjubljanaSVN0.2502.5001.5001.5002.0007.750
157KuPSFIN0.0001.0001.5002.5002.5007.500
158Fola EschLUX1.0001.5001.0001.5002.5007.500
159CS Universitatea CraiovaROU1.0002.0002.0001.0001.5007.500
160AEK LarnacaCYP1.5004.0002.0000.0000.0007.500
161ST JohnstoneSCO0.2500.0000.0000.0002.5007.380
162HibernianSCO0.0002.0000.0000.0002.0007.380
163MotherwellSCO0.0000.0000.0002.0000.0007.380
164KilmarnockSCO0.0000.0001.0000.0000.0007.380
165Lincoln Red Imps FCGIB0.2501.5001.5001.5002.5007.250
166FK SarajevoBIH0.2501.5002.0002.5001.0007.250
167Randers FCDEN0.0000.0000.0000.0007.0007.000
168Omonia NicosiaCYP0.0000.0000.0003.0004.0007.000
169Maccabi HaifaISR0.0000.0001.5002.5003.0007.000
170Neftchi BakuAZE0.0001.0002.0001.5002.5007.000
171Shamrock RoversIRL0.5001.0001.5001.5002.5007.000
172LinfieldNIR1.0000.0002.5001.5002.0007.000
173Buducnost PodgoricaMNE1.0001.0001.5002.0001.5007.000
174ZrinjskiBIH1.0002.0002.0002.0000.0007.000
175FC ZurichSUI0.0007.0000.0000.0000.0007.000
176RubinRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.896
177PFC SochiRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.896
178FC RostovRUS0.0000.0000.0002.0000.0006.896
179Dinamo MoscowRUS0.0000.0000.0001.5000.0006.896
180Arsenal TulaRUS0.0000.0001.5000.0000.0006.896
181FC UFARUS0.0002.5000.0000.0000.0006.896
182VojvodinaSRB0.2500.0000.0002.0002.0006.675
183CukarickiSRB0.0000.0001.5000.0002.0006.675
184TSC Backa TopolaSRB0.0000.0000.0001.5000.0006.675
185Radnicki NISSRB0.0001.5001.0000.0000.0006.675
186FK Spartak Zdrepceva KRVSRB0.0002.0000.0000.0000.0006.675
187Mladost LucaniSRB0.2500.0000.0000.0000.0006.675
188SivassporTUR0.0000.0000.0004.0002.5006.500
189FC LuzernSUI0.5002.0002.0000.0002.0006.500
190NK DomzaleSVN1.5001.5001.5000.0002.0006.500
191Dinamo BrestBLR0.5002.0000.0002.5001.5006.500
192Dinamo TbilisiGEO0.0001.0002.0002.0001.5006.500
193Dunajska StredaSVK0.0001.5001.5002.0001.5006.500
194FC VaduzLIE0.5001.5002.0001.0001.5006.500
195Kolos KovalivkaUKR0.0000.0000.0002.0002.0006.360
196Vorskla PoltavaUKR0.0003.0000.0000.0001.5006.360
197DesnaUKR0.0000.0000.0002.0000.0006.360
198OleksandriaUKR1.5000.0003.0000.0000.0006.360
199FC MariupolUKR0.0002.0002.0000.0000.0006.360
200Olimpik DonetskUKR1.0000.0000.0000.0000.0006.360
201Shakhter SoligorskBLR0.2501.5002.0001.0001.5006.250
202SutjeskaMNE0.2501.5002.0001.0001.5006.250
203KI KlaksvikFRO0.2501.0001.5002.5001.0006.250
204CharleroiBEL0.0000.0000.0002.5000.0006.120
205OostendeBEL1.0000.0000.0000.0000.0006.120
206Zulte WaregemBEL5.0000.0000.0000.0000.0006.120
207LaciALB0.0001.5001.0001.5002.0006.000
208Lech PoznanPOL1.0002.0000.0003.0000.0006.000
209Servette FCSUI0.0000.0000.0001.5001.5005.935
210FC ST. GallenSUI0.0001.5000.0002.0000.0005.935
211FC ThunSUI0.0000.0002.0000.0000.0005.935
212FC SionSUI1.0000.0000.0000.0000.0005.935
213GAP Connah S Quay FCWAL0.2501.0001.5001.5001.5005.750
214Aris ThessalonikisGRE0.0000.0002.0001.5001.5005.640
215OFIGRE0.0000.0000.0001.5000.0005.640
216AtromitosGRE0.0001.5002.0000.0000.0005.640
217Asteras TripolisGRE0.0001.5000.0000.0000.0005.640
218PanathinaikosGRE1.5000.0000.0000.0000.0005.640
219PanioniosGRE1.0000.0000.0000.0000.0005.640
220SlováckoCZE0.0000.0000.0000.0001.5005.560
221Slovan LiberecCZE0.0000.0000.0005.0000.0005.560
222Mlada BoleslavCZE1.0000.0002.0000.0000.0005.560
223Sigma OlomoucCZE0.0002.5000.0000.0000.0005.560
224ZlinCZE2.0000.0000.0000.0000.0005.560
225MuraSVN0.0000.0001.0002.0002.5005.500
226TrabzonsporTUR0.0000.0003.0000.0002.5005.500
227Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0002.0001.5002.0005.500
228HiberniansMLT1.0000.0001.0001.5002.0005.500
229FH HafnarfjordurISL1.5001.5000.0001.0001.5005.500
230FC Santa ColomaAND0.5001.5001.5000.5001.5005.500
231Valur ReykjavikISL0.5002.0001.5000.0001.5005.500
232Progres NiederkornLUX0.5002.0001.5001.5000.0005.500
233Budapest HonvedHUN1.0001.5001.5001.5000.0005.500
234FK KukesiALB1.0002.0001.0001.5000.0005.500
235ValerengaNOR0.0000.0000.0000.0001.5005.450
236VikingNOR0.0000.0000.0001.5000.0005.450
237HaugesundNOR0.5000.0002.0000.0000.0005.450
238BrannNOR0.5000.0001.0000.0000.0005.450
239Sarpsborg 08 FFNOR0.0004.0000.0000.0000.0005.450
240LillestromNOR0.0001.5000.0000.0000.0005.450
241ODD BallklubbNOR1.0000.0000.0000.0000.0005.450
242AarhusDEN0.0000.0000.0001.5001.5005.435
243SonderjyskeDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.435
244EsbjergDEN0.0000.0001.5000.0000.0005.435
245FC NordsjaellandDEN0.0002.0000.0000.0000.0005.435
246LyngbyDEN1.0000.0000.0000.0000.0005.435
247NK Lokomotiva ZagrebCRO0.0000.0000.0002.0000.0005.430
248AlanyasporTUR0.0000.0000.0002.0000.0005.420
249Yeni MalatyasporTUR0.0000.0002.0000.0000.0005.420
250Akhisar BelediyeTUR0.0003.0000.0000.0000.0005.420
251KonyasporTUR5.0000.0000.0000.0000.0005.420
252AELCYP1.0000.0001.5000.0002.0005.275
253FK VentspilsLVA0.2501.5002.0001.5000.0005.250
254DritaKOS0.0001.5000.0002.0001.5005.000
255Ararat-ArmeniaARM0.0000.0002.5002.5000.0005.000
256FK TrakaiLTU1.0001.5001.0001.5000.0005.000
257Valletta FCMLT0.5001.5002.0001.0000.0005.000
258Dinamo MinskBLR1.0002.0001.0001.0000.0005.000
259AIKSWE1.0001.5002.5000.0000.0005.000
260AshdodISR0.0000.0000.0000.0001.5004.875
261Beitar JerusalemISR0.5001.0000.0001.0000.0004.875
262Bnei YehudaISR1.0000.0002.5000.0000.0004.875
263Hapoel HaifaISR0.0002.0000.0000.0000.0004.875
264FC Levadia TallinnEST0.2501.0001.0001.0001.5004.750
265B36 TorshavnFRO0.2501.5001.0002.0000.0004.750
266HammarbySWE0.0000.0000.0001.5002.5004.575
267ElfsborgSWE0.0000.0000.0000.0002.5004.575
268HäckenSWE0.0001.5001.5000.0001.5004.575
269DjurgårdenSWE0.0001.5000.0002.0000.0004.575
270IFK GöteborgSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.575
271NorrköpingSWE0.5000.0002.0000.0000.0004.575
272ŽilinaSVK1.0000.0000.0001.0002.5004.500
273Teuta DurrësALB0.0000.0001.0001.5002.0004.500
274FK Tobol KostanayKAZ0.0001.5001.0000.0002.0004.500
275Shkupi 1927MKD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
276PetrocubMLD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
277FK LiepajaLVA0.5001.0001.5000.0001.5004.500
278EuropaGIB0.5000.5001.0001.5001.0004.500
279Kalju NommeEST0.5001.0002.0001.0000.0004.500
280Viitorul ConstantaROU1.5001.5001.5000.0000.0004.500
281PartizaniALB0.2501.0001.5000.0001.5004.250
282StjarnanISL0.2501.5001.5000.0001.0004.250
283Pyunik YerevanARM0.2502.0002.0000.0000.0004.250
284Inter Club d'EscaldesAND0.0000.0000.0001.5002.5004.000
285Rīgas FSLVA0.0000.0001.0001.0002.0004.000
286BreidablikISL0.0000.0001.0001.0002.0004.000
287HBFRO0.0000.0001.5000.5002.0004.000
288Keshla FCAZE0.5001.0000.0001.0001.5004.000
289Gzira UnitedMLT0.0001.0001.5000.0001.5004.000
290La FioritaSMR0.5001.5000.5000.5001.0004.000
291Skenderbeu KorceALB4.0000.0000.0000.0000.0004.000
292Arda KardzhaliBUL0.0000.0000.0000.0001.5003.900
293Slavia SofiaBUL0.0001.5000.0001.0000.0003.900
294Levski SofiaBUL0.5001.0001.5000.0000.0003.900
295Dunav RuseBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.900
296Botev PlovdivBUL1.0000.0000.0000.0000.0003.900
297PrishtinaKOS0.2501.0000.5000.0002.0003.750
298Milsami OrheiMLD0.2501.0001.0000.0001.5003.750
299Coleraine FCNIR0.2501.0000.0001.5001.0003.750
300NSI RunavikFRO0.2501.0000.5001.0001.0003.750
301Torpedo KutaisiGEO0.2502.5001.0000.0000.0003.750
302UjpestHUN0.0001.5000.0000.0002.0003.500
303Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0001.0001.0001.5003.500
304Siroki BrijegBIH0.5001.0001.0000.0001.0003.500
305Piast GliwicePOL0.0000.0001.5002.0000.0003.500
306QabalaAZE1.0001.0001.5000.0000.0003.500
307Cork CityIRL0.5002.0001.0000.0000.0003.500
308Sepsi OSK Sfantu GheorgheROU0.0000.0000.0000.0001.5003.430
309FC BotosaniROU0.0000.0000.0001.5000.0003.430
310FC Astra GiurgiuROU1.0000.0000.0000.0000.0003.430
311Dinamo BucurestiROU1.0000.0000.0000.0000.0003.430
312SumqayıtAZE0.0000.0000.0001.0001.5003.400
313SəbailAZE0.0000.0001.0000.0000.0003.400
314ZiraAZE0.5000.0000.0000.0000.0003.400
315Puskas AcademyHUN0.0000.0000.0001.0001.5003.275
316Debreceni VSCHUN0.0000.0001.5000.0000.0003.275
317VasasHUN0.2500.0000.0000.0000.0003.275
318Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.0001.0002.0003.250
319Bala TownWAL0.2500.5000.0001.5001.0003.250
320Tre PenneSMR0.2500.0001.5000.5001.0003.250
321St Joseph S FcGIB0.2500.5001.0000.5001.0003.250
322Crusaders FCNIR0.2501.5001.5000.0000.0003.250
323Chikhura SachkhereGEO0.2501.5001.5000.0000.0003.250
324Raków CzęstochowaPOL0.0000.0000.0000.0002.5003.175
325Slask WroclawPOL0.0000.0000.0000.0002.0003.175
326Pogon SzczecinPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.175
327Cracovia KrakowPOL0.0000.0001.0001.0000.0003.175
328Lechia GdanskPOL0.0000.0001.5000.0000.0003.175
329JagielloniaPOL0.5002.0000.0000.0000.0003.175
330Gornik ZabrzePOL0.0001.5000.0000.0000.0003.175
331Arka GdyniaPOL1.0000.0000.0000.0000.0003.175
332Shakhter KaragandyKAZ0.0000.0000.0000.0002.5003.150
333KaisarKAZ0.0000.0000.0001.5000.0003.150
334OrdabasyKAZ0.2500.0001.5001.0000.0003.150
335Irtysh PavlodarKAZ0.5001.0000.0000.0000.0003.150
336RužomberokSVK1.0000.0001.0001.0000.0003.125
337AS TrencinSVK0.5002.5000.0000.0000.0003.125
338BohemiansIRL0.0000.0000.0001.0002.0003.000
339Borac Banja LukaBIH0.0000.0000.0001.5001.5003.000
340Inter TurkuFIN0.0000.0001.0001.0001.0003.000
341Banants YerevanARM0.0001.0001.0000.0001.0003.000
342CeljeSVN0.0000.0000.0002.0000.0003.000
343Rudar VelenjeSVN0.0001.5000.0000.0000.0003.000
344GoricaSVN0.5000.0000.0000.0000.0003.000
345KR ReykjavikISL0.5000.0001.0001.5000.0003.000
346Tre FioriSMR0.0001.0000.5001.5000.0003.000
347SaburtaloGEO0.0000.0002.0001.0000.0003.000
348Zeljeznicar SarajevoBIH0.5001.5000.0001.0000.0003.000
349Spartaks JurmalaLVA1.0002.0000.0000.0000.0003.000
350Vardar SkopjeMKD2.0001.0000.0000.0000.0003.000
351TiranaALB0.2500.0000.0002.5000.0002.750
352Balzan FCMLT0.2501.5001.0000.0000.0002.750
353Torpedo ZhodinoBLR0.0000.0000.0000.0001.5002.500
354HonkaFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
355SileksMKD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
356Sfîntul GheorgheMLD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
357FC VitebskBLR0.0000.0001.0000.0000.0002.500
358UE EngordanyAND0.0001.0001.0000.5000.0002.500
359FK Mladost PodgoricaMNE0.5001.0001.0000.0000.0002.500
360Vikingur GotaFRO1.0001.5000.0000.0000.0002.500
361FolgoreSMR0.2500.5000.0000.0001.5002.250
362Dinamo-AutoMLD0.0000.0000.0001.0000.0002.250
363Speranţa NisporeniMLD0.0000.0001.0000.0000.0002.250
364Zaria BaltiMLD0.5001.0000.0000.0000.0002.250
365DaciaMLD0.2500.0000.0000.0000.0002.250
366UE Sant JuliaAND0.2500.5000.5000.0001.0002.250
367FlorianaMLT0.2500.0000.0002.0000.0002.250
368ZetaMNE0.2500.0001.0001.0000.0002.250
369Derry CityIRL0.2501.0000.0001.0000.0002.250
370LarneNIR0.0000.0000.0000.0002.0002.000
371VeležBIH0.0000.0000.0000.0002.0002.000
372PanevėžysLTU0.0000.0000.0000.0001.5002.000
373BirkirkaraMLT0.0000.5000.0000.0001.5002.000
374Valmiera / BSSLVA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
375GlentoranNIR0.0000.0000.0001.0001.0002.000
376PaideEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
377Racing FC Union LuxembourgLUX0.0001.0000.0000.0001.0002.000
378StumbrasLTU0.0001.0000.0000.0000.0002.000
379AtlantasLTU0.2500.0000.0000.0000.0002.000
380Lokomotivi TbilisiGEO0.0000.0000.0002.0000.0002.000
381Ilves TampereFIN0.0001.0000.0001.0000.0002.000
382Cliftonville FCNIR0.0001.0001.0000.0000.0002.000
383Trans NarvaEST0.0001.0001.0000.0000.0002.000
384SamtrediaGEO1.0001.0000.0000.0000.0002.000
385Radnik BijeljinaBIH0.0000.0001.0000.0000.0001.825
386RopsFIN0.0000.0001.0000.0000.0001.775
387FC LahtiFIN0.0001.0000.0000.0000.0001.775
388vaasa PSFIN0.5000.0000.0000.0000.0001.775
389IFK MariehamnFIN1.0000.0000.0000.0000.0001.775
390SJKFIN0.2500.0000.0000.0000.0001.775
391Swift HesperangeLUX0.0000.0000.0000.0001.0001.750
392FC Differdange 03LUX0.2500.0000.0001.0000.0001.750
393Union Titus PetangeLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.750
394AS Jeunesse EschLUX0.0000.0001.5000.0000.0001.750
395Noah JūrmalaLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.725
396JelgavaLVA0.2500.0000.0000.0000.0001.725
397LlapiKOS0.0000.0000.0000.0001.0001.633
398GjilaniKOS0.0000.0000.0001.0000.0001.633
399FeronikeliKOS0.0000.0001.5000.0000.0001.633
400Trepça'89KOS0.5000.0000.0000.0000.0001.633
401AraratARM0.0000.0000.0000.0001.5001.625
402Sligo RoversIRL0.0000.0000.0000.0001.0001.625
403St Patrick's Athl.IRL0.0000.0001.0000.0000.0001.625
404ArtsakhARM0.0000.0000.0001.0000.0001.625
405ShirakARM0.2500.0000.0001.0000.0001.625
406GandzasarARM0.2501.0000.0000.0000.0001.625
407Ballymena UnitedNIR0.2500.0001.0000.0000.0001.616
408Glenavon FCNIR0.0001.0000.0000.0000.0001.616
409Vllaznia ShkodërALB0.0000.0000.0000.0001.5001.600
410Luftetari GjirokasterALB0.0001.0000.0000.0000.0001.600
411RenovaMKD0.0000.0000.0001.5000.0001.500
412FK RabotnickiMKD0.5001.0000.0000.0000.0001.500
413FCI TallinnEST0.5000.0000.0000.0000.0001.408
414MostaMLT0.0000.0000.0000.0001.0001.400
415GagraGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
416DilaGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
417StrugaMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.400
418SirensMLT0.0000.0000.0001.0000.0001.400
419Makedonija GjPMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
420Akademija PandevMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
421PelisterMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.400
422Newtown AFCWAL0.0000.0000.0000.0001.0001.100
423Barry TownWAL0.0000.0000.5000.5000.0001.100
424Cardiff METWAL0.0000.0000.5000.0000.0001.100
425Cefn Druids AFCWAL0.0000.5000.0000.0000.0001.100
426Bangor CityWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.100
427Mons CalpeGIB0.0000.0000.0000.0001.0001.083
428Vikingur ReykjavikISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
429IBV VestmannaeyjarISL0.0001.0000.0000.0000.0001.075
430DečićMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
431Mladost LješkopoljeMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
432IskraMNE0.0000.0000.0001.0000.0001.000
433Rudar PljevljaMNE0.0001.0000.0000.0000.0001.000
434UE Santa ColomaAND0.2500.0000.0000.0000.0000.933
25 May 2022 22:57 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.