Vald nation

Uefas klubbranking 2021-22
pl+/-klubbnation2017-182018-192019-202020-212021-22total
1Bayern MünchenGER29.00020.00036.00027.00021.000133.000
2Manchester CityENG22.00025.00025.00035.00017.000124.000
3LiverpoolENG30.00029.00018.00024.00021.000122.000
4ChelseaENG18.00030.00017.00033.00018.000116.000
5Real MadridESP32.00019.00017.00026.00019.000113.000
6Paris Saint GermainFRA19.00019.00031.00024.00017.000110.000
7BarcelonaESP25.00030.00024.00020.0009.000108.000
8JuventusITA23.00021.00022.00021.00019.000106.000
9Manchester UnitedENG20.00019.00022.00026.00017.000104.000
10Atletico MadridESP28.00020.00022.00016.00014.000100.000
11AS RomaITA25.00017.00011.00024.00011.00088.000
12SevillaESP21.00013.00026.00019.0009.00088.000
13TottenhamENG21.00026.00016.00015.0005.00083.000
14AjaxNED1.50027.00013.00019.00021.00081.500
15ArsenalENG21.00026.00010.00023.0000.00080.000
16Borussia DortmundGER10.00018.00018.00022.00010.00078.000
17FC PortoPOR17.00023.0007.00023.0008.00078.000
18RB LeipzigGER17.0005.00027.00017.0009.00075.000
19Shakhtar DonetskUKR19.00010.00022.00014.0006.00071.000
20VillarrealESP8.00016.0000.00030.00016.00070.000
21Red Bull SalzburgAUT21.00016.00010.0007.00016.00070.000
22LyonFRA14.00017.00023.0000.00016.00070.000
23NapoliITA10.00018.00019.00010.0009.00066.000
24InterITA0.00015.00025.0009.00016.00065.000
25AtalantaITA11.0002.50020.00017.0009.00059.500
26BenficaPOR4.00017.00010.00010.00015.00056.000
27FC Basel 1893SUI19.0002.50019.0002.50012.00055.000
28Sporting CPPOR17.00010.00010.0002.50015.00054.500
29Bayer LeverkusenGER0.00011.00018.00010.00014.00053.000
30LazioITA17.0006.0004.00017.0009.00053.000
31Dinamo ZagrebCRO1.50014.0008.00017.0009.00049.500
32Slavia PrahaCZE6.00014.0006.00016.0007.00049.000
33Eintracht FrankfurtGER0.00024.0009.0000.00014.00047.000
34Zenit Saint PetersburgRUS14.00010.0009.0005.0008.00046.000
35FK Crvena ZvezdaSRB8.0007.0006.00010.00013.00044.000
36Dynamo KyivUKR12.00011.0006.00010.0005.00044.000
37Olympiakos PiraeusGRE5.0008.00010.00010.0008.00041.000
38ValenciaESP0.00023.00017.0000.0000.00040.000
39FC CopenhagenDEN7.0004.00014.0002.50012.00039.500
40RangersSCO0.2505.00011.00015.0008.00039.250
41SC BragaPOR9.0002.00010.0009.0009.00039.000
42Club Brugge KVBEL1.50011.0008.00011.0007.00038.500
43AC MilanITA12.0007.0000.00012.0007.00038.000
44BSC Young BoysSUI5.0007.0006.00011.0008.00037.000
45Lask LinzAUT0.0002.00012.0007.00013.00034.000
46MarseilleFRA19.0003.0000.0006.0006.00034.000
47Lokomotiv MoscowRUS12.0006.0006.0007.0003.00034.000
48CelticSCO8.0006.00010.0003.0006.00033.000
49BesiktasTUR19.0005.0003.0002.0004.00033.000
50CSKA MoscowRUS17.0009.0004.0003.0000.00033.000
51GalatasarayTUR0.5008.0006.0002.50014.00031.000
52PlzenCZE13.00011.0002.0002.5002.50031.000
53LilleFRA0.0000.0005.0008.00017.00030.000
54Spartak MoscowRUS11.0004.0002.5000.00012.00029.500
55RennesFRA0.00011.0003.0005.00010.00029.000
56PSV EindhovenNED1.0006.0006.00010.0006.00029.000
57FeyenoordNED6.0002.0004.0004.00012.00028.000
58AZ AlkmaarNED0.0001.5008.0006.00012.00027.500
59GentBEL1.0002.50010.0003.00011.00027.500
60KrasnodarRUS1.50011.0006.0008.0000.00026.500
61Real SociedadESP9.0000.0000.0008.0009.00026.000
62MonacoFRA6.0005.0000.0000.00014.00025.000
63QarabagAZE6.0003.0004.0003.0009.00025.000
64Istanbul BasaksehirTUR6.0002.00011.0006.0000.00025.000
65Maccabi Tel AvivISR3.0002.5002.0008.0009.00024.500
66FK PartizanSRB7.0002.5006.0002.0007.00024.500
67Malmö FFSWE1.0007.0008.0002.5005.00023.500
68LudogoretsBUL7.0004.0006.0003.0003.00023.000
691899 HoffenheimGER4.0007.0000.00012.0000.00023.000
70Sheriff TiraspolMLD7.0002.5002.0002.0009.00022.500
71VfL WolfsburgGER0.0000.00012.0002.5008.00022.500
72PAOKGRE1.5003.0002.5005.0009.00021.000
73Borussia MonchengladbachGER0.0000.0006.00015.0000.00021.000
74FC AstanaKAZ8.0006.0003.0001.5002.00020.500
75AEK Athens FCGRE9.0004.0002.5003.0001.50020.000
76West HamENG0.0000.0000.0000.00014.00019.956
77LeicesterENG0.0000.0000.00010.0006.00019.956
78WolvesENG0.0000.00016.0000.0000.00019.956
79BurnleyENG0.0002.5000.0000.0000.00019.956
80EvertonENG3.0000.0000.0000.0000.00019.956
81CFR 1907 ClujROU0.0002.50010.0004.0003.00019.500
82Real BetisESP0.00010.0000.0000.0009.00019.000
83FC MidtjyllandDEN1.5002.5002.0006.0007.00019.000
84MoldeNOR0.0002.5002.50012.0002.00019.000
85Zorya LuhanskUKR4.0002.5002.5004.0005.00018.000
86GenkBEL0.0009.0005.0000.0004.00018.000
87Apoel NicosiaCYP6.0002.5007.0002.5000.00018.000
88Granada CFESP0.0000.0000.00013.0000.00017.971
89GetafeESP0.0000.00011.0000.0000.00017.971
90EspanyolESP0.0000.00010.0000.0000.00017.971
91Athletic ClubESP10.0000.0000.0000.0000.00017.971
92FCSBROU9.0002.5002.5002.0001.50017.500
93Bate BorisovBLR4.0008.0002.5001.5001.50017.500
94FC Schalke 04GER0.00017.0000.0000.0000.00017.000
95Rapid ViennaAUT0.0007.0000.0005.0004.00016.000
96Standard LiegeBEL0.0007.0006.0003.0000.00016.000
97Ferencvarosi TCHUN0.5001.0006.0005.0003.00015.500
98HNK RijekaCRO5.0002.0002.5003.0002.50015.000
99RosenborgNOR4.0003.0003.0002.5002.50015.000
100TorinoITA0.0000.0002.5000.0000.00014.580
101FenerbahceTUR1.5008.0000.0000.0005.00014.500
102AntwerpBEL0.0000.0002.5008.0004.00014.500
103Union BerlinGER0.0000.0000.0000.0005.00014.156
104FC KölnGER4.0000.0000.0000.0000.00014.156
105SC FreiburgGER1.0000.0000.0000.0000.00014.156
106Hertha BerlinGER4.0000.0000.0000.0000.00014.156
107VitesseNED4.0002.0000.0000.0008.00014.000
108Hapoel Beer ShevaISR3.0002.0002.5004.0002.50014.000
109Apollon LimassolCYP3.0005.0002.5002.0001.50014.000
110MariborSVN7.0002.0002.5001.0001.50014.000
111Sparta PrahaCZE1.0001.5002.0004.0005.00013.500
112Slovan BratislavaSVK0.5002.0003.0001.5006.00013.000
113Legia WarszawaPOL1.5002.0002.5002.5004.00012.500
114Bodo/GlimtNOR0.0000.0000.0002.00010.00012.000
115FK JablonecCZE0.0004.0001.5001.5005.00012.000
116AnderlechtBEL6.0003.0000.0000.0002.50011.500
117Videoton FCHUN1.5005.0001.5002.5001.00011.500
118NiceFRA6.0000.0000.0003.0000.00011.149
119ReimsFRA0.0000.0000.0002.0000.00011.149
120Saint EtienneFRA0.0000.0004.0000.0000.00011.149
121StrasbourgFRA0.0000.0002.5000.0000.00011.149
122BordeauxFRA1.0005.0000.0000.0000.00011.149
123Wolfsberger ACAUT0.0000.0004.0007.0000.00011.000
124CSKA SofiaBUL0.0002.0002.0004.0002.50010.500
125Santa ClaraPOR0.0000.0000.0000.0002.50010.009
126Pacos FerreiraPOR0.0000.0000.0000.0002.50010.009
127Rio AvePOR0.0001.5000.0002.5000.00010.009
128GuimaraesPOR4.0000.0004.0000.0000.00010.009
129MaritimoPOR1.5000.0000.0000.0000.00010.009
130Suduva MarijampoleLTU1.5002.5002.5002.0001.50010.000
131ÖstersundSWE10.0000.0000.0000.0000.00010.000
132Flora TallinnEST0.2501.5001.5002.5004.0009.750
133DundalkIRL1.0001.5002.0003.0002.0009.500
134AberdeenSCO1.0001.5002.0002.0002.5009.000
135ShkendijaMKD1.5002.5001.5002.0001.5009.000
136FC LuganoSUI6.0000.0003.0000.0000.0009.000
137Willem IINED0.0000.0000.0002.0000.0008.900
138UtrechtNED1.5000.0001.5000.0000.0008.900
139HJK HelsingforsFIN0.5002.0002.0000.0004.0008.500
140BrondbyDEN1.0002.5002.0000.0003.0008.500
141The New SaintsWAL1.0002.0002.0001.5002.0008.500
142Spartak TrnavaSVK0.0005.0001.5000.0002.0008.500
143F91 DudelangeLUX1.0003.0003.0000.0001.5008.500
144AnorthosisCYP0.0001.0000.0002.0005.0008.000
145RigaLVA0.0001.0002.5002.0002.5008.000
146Kairat AlmatyKAZ0.5002.0001.5001.5002.5008.000
147FK Zalgiris VilniusLTU1.0002.0001.0001.5002.5008.000
148AlashkertARM1.0002.0001.5001.0002.5008.000
149NK OsijekCRO1.5001.5001.5001.5002.0008.000
150HNK Hajduk SplitCRO1.5002.0001.0002.0001.5008.000
151Olimpija LjubljanaSVN0.2502.5001.5001.5002.0007.750
152Sturm GrazAUT1.0002.0001.5000.0003.0007.570
153Austria ViennaAUT4.0000.0002.0000.0001.5007.570
154TSV HartbergAUT0.0000.0000.0001.5000.0007.570
155Admira WackerAUT0.0001.5000.0000.0000.0007.570
156SCR AltachAUT1.5000.0000.0000.0000.0007.570
157KuPSFIN0.0001.0001.5002.5002.5007.500
158Fola EschLUX1.0001.5001.0001.5002.5007.500
159CS Universitatea CraiovaROU1.0002.0002.0001.0001.5007.500
160AEK LarnacaCYP1.5004.0002.0000.0000.0007.500
161Lincoln Red Imps FCGIB0.2501.5001.5001.5002.5007.250
162FK SarajevoBIH0.2501.5002.0002.5001.0007.250
163Randers FCDEN0.0000.0000.0000.0007.0007.000
164Omonia NicosiaCYP0.0000.0000.0003.0004.0007.000
165Maccabi HaifaISR0.0000.0001.5002.5003.0007.000
166Neftchi BakuAZE0.0001.0002.0001.5002.5007.000
167Shamrock RoversIRL0.5001.0001.5001.5002.5007.000
168LinfieldNIR1.0000.0002.5001.5002.0007.000
169Buducnost PodgoricaMNE1.0001.0001.5002.0001.5007.000
170ZrinjskiBIH1.0002.0002.0002.0000.0007.000
171FC ZurichSUI0.0007.0000.0000.0000.0007.000
172RubinRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.856
173PFC SochiRUS0.0000.0000.0000.0002.0006.856
174FC RostovRUS0.0000.0000.0002.0000.0006.856
175Dinamo MoscowRUS0.0000.0000.0001.5000.0006.856
176Arsenal TulaRUS0.0000.0001.5000.0000.0006.856
177FC UFARUS0.0002.5000.0000.0000.0006.856
178ST JohnstoneSCO0.2500.0000.0000.0002.5006.820
179HibernianSCO0.0002.0000.0000.0002.0006.820
180MotherwellSCO0.0000.0000.0002.0000.0006.820
181KilmarnockSCO0.0000.0001.0000.0000.0006.820
182SivassporTUR0.0000.0000.0004.0002.5006.500
183FC LuzernSUI0.5002.0002.0000.0002.0006.500
184NK DomzaleSVN1.5001.5001.5000.0002.0006.500
185Dinamo BrestBLR0.5002.0000.0002.5001.5006.500
186Dinamo TbilisiGEO0.0001.0002.0002.0001.5006.500
187Dunajska StredaSVK0.0001.5001.5002.0001.5006.500
188FC VaduzLIE0.5001.5002.0001.0001.5006.500
189VojvodinaSRB0.2500.0000.0002.0002.0006.375
190CukarickiSRB0.0000.0001.5000.0002.0006.375
191TSC Backa TopolaSRB0.0000.0000.0001.5000.0006.375
192Radnicki NISSRB0.0001.5001.0000.0000.0006.375
193FK Spartak Zdrepceva KRVSRB0.0002.0000.0000.0000.0006.375
194Mladost LucaniSRB0.2500.0000.0000.0000.0006.375
195Kolos KovalivkaUKR0.0000.0000.0002.0002.0006.360
196Vorskla PoltavaUKR0.0003.0000.0000.0001.5006.360
197DesnaUKR0.0000.0000.0002.0000.0006.360
198OleksandriaUKR1.5000.0003.0000.0000.0006.360
199FC MariupolUKR0.0002.0002.0000.0000.0006.360
200Olimpik DonetskUKR1.0000.0000.0000.0000.0006.360
201Shakhter SoligorskBLR0.2501.5002.0001.0001.5006.250
202SutjeskaMNE0.2501.5002.0001.0001.5006.250
203KI KlaksvikFRO0.2501.0001.5002.5001.0006.250
204CharleroiBEL0.0000.0000.0002.5000.0006.120
205OostendeBEL1.0000.0000.0000.0000.0006.120
206Zulte WaregemBEL5.0000.0000.0000.0000.0006.120
207LaciALB0.0001.5001.0001.5002.0006.000
208Lech PoznanPOL1.0002.0000.0003.0000.0006.000
209Servette FCSUI0.0000.0000.0001.5001.5005.935
210FC ST. GallenSUI0.0001.5000.0002.0000.0005.935
211FC ThunSUI0.0000.0002.0000.0000.0005.935
212FC SionSUI1.0000.0000.0000.0000.0005.935
213GAP Connah S Quay FCWAL0.2501.0001.5001.5001.5005.750
214MuraSVN0.0000.0001.0002.0002.5005.500
215TrabzonsporTUR0.0000.0003.0000.0002.5005.500
216Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0002.0001.5002.0005.500
217HiberniansMLT1.0000.0001.0001.5002.0005.500
218FH HafnarfjordurISL1.5001.5000.0001.0001.5005.500
219FC Santa ColomaAND0.5001.5001.5000.5001.5005.500
220Valur ReykjavikISL0.5002.0001.5000.0001.5005.500
221Progres NiederkornLUX0.5002.0001.5001.5000.0005.500
222Budapest HonvedHUN1.0001.5001.5001.5000.0005.500
223FK KukesiALB1.0002.0001.0001.5000.0005.500
224AlanyasporTUR0.0000.0000.0002.0000.0005.380
225Yeni MalatyasporTUR0.0000.0002.0000.0000.0005.380
226Akhisar BelediyeTUR0.0003.0000.0000.0000.0005.380
227KonyasporTUR5.0000.0000.0000.0000.0005.380
228Aris ThessalonikisGRE0.0000.0002.0001.5001.5005.340
229OFIGRE0.0000.0000.0001.5000.0005.340
230AtromitosGRE0.0001.5002.0000.0000.0005.340
231Asteras TripolisGRE0.0001.5000.0000.0000.0005.340
232PanathinaikosGRE1.5000.0000.0000.0000.0005.340
233PanioniosGRE1.0000.0000.0000.0000.0005.340
234NK Lokomotiva ZagrebCRO0.0000.0000.0002.0000.0005.330
235AarhusDEN0.0000.0000.0001.5001.5005.315
236SonderjyskeDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.315
237EsbjergDEN0.0000.0001.5000.0000.0005.315
238FC NordsjaellandDEN0.0002.0000.0000.0000.0005.315
239LyngbyDEN1.0000.0000.0000.0000.0005.315
240SlováckoCZE0.0000.0000.0000.0001.5005.280
241Slovan LiberecCZE0.0000.0000.0005.0000.0005.280
242Mlada BoleslavCZE1.0000.0002.0000.0000.0005.280
243Sigma OlomoucCZE0.0002.5000.0000.0000.0005.280
244ZlinCZE2.0000.0000.0000.0000.0005.280
245AELCYP1.0000.0001.5000.0002.0005.275
246FK VentspilsLVA0.2501.5002.0001.5000.0005.250
247ValerengaNOR0.0000.0000.0000.0001.5005.000
248DritaKOS0.0001.5000.0002.0001.5005.000
249VikingNOR0.0000.0000.0001.5000.0005.000
250HaugesundNOR0.5000.0002.0000.0000.0005.000
251BrannNOR0.5000.0001.0000.0000.0005.000
252Sarpsborg 08 FFNOR0.0004.0000.0000.0000.0005.000
253LillestromNOR0.0001.5000.0000.0000.0005.000
254ODD BallklubbNOR1.0000.0000.0000.0000.0005.000
255Ararat-ArmeniaARM0.0000.0002.5002.5000.0005.000
256FK TrakaiLTU1.0001.5001.0001.5000.0005.000
257Valletta FCMLT0.5001.5002.0001.0000.0005.000
258Dinamo MinskBLR1.0002.0001.0001.0000.0005.000
259AIKSWE1.0001.5002.5000.0000.0005.000
260AshdodISR0.0000.0000.0000.0001.5004.825
261Beitar JerusalemISR0.5001.0000.0001.0000.0004.825
262Bnei YehudaISR1.0000.0002.5000.0000.0004.825
263Hapoel HaifaISR0.0002.0000.0000.0000.0004.825
264FC Levadia TallinnEST0.2501.0001.0001.0001.5004.750
265B36 TorshavnFRO0.2501.5001.0002.0000.0004.750
266HammarbySWE0.0000.0000.0001.5002.5004.575
267ElfsborgSWE0.0000.0000.0000.0002.5004.575
268HäckenSWE0.0001.5001.5000.0001.5004.575
269DjurgårdenSWE0.0001.5000.0002.0000.0004.575
270IFK GöteborgSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.575
271NorrköpingSWE0.5000.0002.0000.0000.0004.575
272ŽilinaSVK1.0000.0000.0001.0002.5004.500
273Teuta DurrësALB0.0000.0001.0001.5002.0004.500
274FK Tobol KostanayKAZ0.0001.5001.0000.0002.0004.500
275Shkupi 1927MKD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
276PetrocubMLD0.0001.0001.0001.0001.5004.500
277FK LiepajaLVA0.5001.0001.5000.0001.5004.500
278EuropaGIB0.5000.5001.0001.5001.0004.500
279Kalju NommeEST0.5001.0002.0001.0000.0004.500
280Viitorul ConstantaROU1.5001.5001.5000.0000.0004.500
281PartizaniALB0.2501.0001.5000.0001.5004.250
282StjarnanISL0.2501.5001.5000.0001.0004.250
283Pyunik YerevanARM0.2502.0002.0000.0000.0004.250
284Inter Club d'EscaldesAND0.0000.0000.0001.5002.5004.000
285Rīgas FSLVA0.0000.0001.0001.0002.0004.000
286BreidablikISL0.0000.0001.0001.0002.0004.000
287HBFRO0.0000.0001.5000.5002.0004.000
288Keshla FCAZE0.5001.0000.0001.0001.5004.000
289Gzira UnitedMLT0.0001.0001.5000.0001.5004.000
290La FioritaSMR0.5001.5000.5000.5001.0004.000
291Skenderbeu KorceALB4.0000.0000.0000.0000.0004.000
292Arda KardzhaliBUL0.0000.0000.0000.0001.5003.900
293Slavia SofiaBUL0.0001.5000.0001.0000.0003.900
294Levski SofiaBUL0.5001.0001.5000.0000.0003.900
295Dunav RuseBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.900
296Botev PlovdivBUL1.0000.0000.0000.0000.0003.900
297PrishtinaKOS0.2501.0000.5000.0002.0003.750
298Milsami OrheiMLD0.2501.0001.0000.0001.5003.750
299Coleraine FCNIR0.2501.0000.0001.5001.0003.750
300NSI RunavikFRO0.2501.0000.5001.0001.0003.750
301Torpedo KutaisiGEO0.2502.5001.0000.0000.0003.750
302UjpestHUN0.0001.5000.0000.0002.0003.500
303Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0001.0001.0001.5003.500
304Siroki BrijegBIH0.5001.0001.0000.0001.0003.500
305Piast GliwicePOL0.0000.0001.5002.0000.0003.500
306QabalaAZE1.0001.0001.5000.0000.0003.500
307Cork CityIRL0.5002.0001.0000.0000.0003.500
308Sepsi OSK Sfantu GheorgheROU0.0000.0000.0000.0001.5003.430
309FC BotosaniROU0.0000.0000.0001.5000.0003.430
310FC Astra GiurgiuROU1.0000.0000.0000.0000.0003.430
311Dinamo BucurestiROU1.0000.0000.0000.0000.0003.430
312SumqayıtAZE0.0000.0000.0001.0001.5003.400
313SəbailAZE0.0000.0001.0000.0000.0003.400
314ZiraAZE0.5000.0000.0000.0000.0003.400
315Puskas AcademyHUN0.0000.0000.0001.0001.5003.275
316Debreceni VSCHUN0.0000.0001.5000.0000.0003.275
317VasasHUN0.2500.0000.0000.0000.0003.275
318Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.0001.0002.0003.250
319Bala TownWAL0.2500.5000.0001.5001.0003.250
320Tre PenneSMR0.2500.0001.5000.5001.0003.250
321St Joseph S FcGIB0.2500.5001.0000.5001.0003.250
322Crusaders FCNIR0.2501.5001.5000.0000.0003.250
323Chikhura SachkhereGEO0.2501.5001.5000.0000.0003.250
324Raków CzęstochowaPOL0.0000.0000.0000.0002.5003.175
325Slask WroclawPOL0.0000.0000.0000.0002.0003.175
326Pogon SzczecinPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.175
327Cracovia KrakowPOL0.0000.0001.0001.0000.0003.175
328Lechia GdanskPOL0.0000.0001.5000.0000.0003.175
329JagielloniaPOL0.5002.0000.0000.0000.0003.175
330Gornik ZabrzePOL0.0001.5000.0000.0000.0003.175
331Arka GdyniaPOL1.0000.0000.0000.0000.0003.175
332Shakhter KaragandyKAZ0.0000.0000.0000.0002.5003.150
333KaisarKAZ0.0000.0000.0001.5000.0003.150
334OrdabasyKAZ0.2500.0001.5001.0000.0003.150
335Irtysh PavlodarKAZ0.5001.0000.0000.0000.0003.150
336RužomberokSVK1.0000.0001.0001.0000.0003.125
337AS TrencinSVK0.5002.5000.0000.0000.0003.125
338BohemiansIRL0.0000.0000.0001.0002.0003.000
339Borac Banja LukaBIH0.0000.0000.0001.5001.5003.000
340Inter TurkuFIN0.0000.0001.0001.0001.0003.000
341Banants YerevanARM0.0001.0001.0000.0001.0003.000
342CeljeSVN0.0000.0000.0002.0000.0003.000
343Rudar VelenjeSVN0.0001.5000.0000.0000.0003.000
344GoricaSVN0.5000.0000.0000.0000.0003.000
345KR ReykjavikISL0.5000.0001.0001.5000.0003.000
346Tre FioriSMR0.0001.0000.5001.5000.0003.000
347SaburtaloGEO0.0000.0002.0001.0000.0003.000
348Zeljeznicar SarajevoBIH0.5001.5000.0001.0000.0003.000
349Spartaks JurmalaLVA1.0002.0000.0000.0000.0003.000
350Vardar SkopjeMKD2.0001.0000.0000.0000.0003.000
351TiranaALB0.2500.0000.0002.5000.0002.750
352Balzan FCMLT0.2501.5001.0000.0000.0002.750
353Torpedo ZhodinoBLR0.0000.0000.0000.0001.5002.500
354HonkaFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
355SileksMKD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
356Sfîntul GheorgheMLD0.0000.0000.0001.5001.0002.500
357FC VitebskBLR0.0000.0001.0000.0000.0002.500
358UE EngordanyAND0.0001.0001.0000.5000.0002.500
359FK Mladost PodgoricaMNE0.5001.0001.0000.0000.0002.500
360Vikingur GotaFRO1.0001.5000.0000.0000.0002.500
361FolgoreSMR0.2500.5000.0000.0001.5002.250
362UE Sant JuliaAND0.2500.5000.5000.0001.0002.250
363FlorianaMLT0.2500.0000.0002.0000.0002.250
364ZetaMNE0.2500.0001.0001.0000.0002.250
365Derry CityIRL0.2501.0000.0001.0000.0002.250
366Dinamo-AutoMLD0.0000.0000.0001.0000.0002.150
367Speranţa NisporeniMLD0.0000.0001.0000.0000.0002.150
368Zaria BaltiMLD0.5001.0000.0000.0000.0002.150
369DaciaMLD0.2500.0000.0000.0000.0002.150
370LarneNIR0.0000.0000.0000.0002.0002.000
371VeležBIH0.0000.0000.0000.0002.0002.000
372PanevėžysLTU0.0000.0000.0000.0001.5002.000
373BirkirkaraMLT0.0000.5000.0000.0001.5002.000
374Valmiera / BSSLVA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
375GlentoranNIR0.0000.0000.0001.0001.0002.000
376PaideEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
377Racing FC Union LuxembourgLUX0.0001.0000.0000.0001.0002.000
378StumbrasLTU0.0001.0000.0000.0000.0002.000
379AtlantasLTU0.2500.0000.0000.0000.0002.000
380Lokomotivi TbilisiGEO0.0000.0000.0002.0000.0002.000
381Ilves TampereFIN0.0001.0000.0001.0000.0002.000
382Cliftonville FCNIR0.0001.0001.0000.0000.0002.000
383Trans NarvaEST0.0001.0001.0000.0000.0002.000
384SamtrediaGEO1.0001.0000.0000.0000.0002.000
385Radnik BijeljinaBIH0.0000.0001.0000.0000.0001.825
386RopsFIN0.0000.0001.0000.0000.0001.775
387FC LahtiFIN0.0001.0000.0000.0000.0001.775
388vaasa PSFIN0.5000.0000.0000.0000.0001.775
389IFK MariehamnFIN1.0000.0000.0000.0000.0001.775
390SJKFIN0.2500.0000.0000.0000.0001.775
391Swift HesperangeLUX0.0000.0000.0000.0001.0001.750
392FC Differdange 03LUX0.2500.0000.0001.0000.0001.750
393Union Titus PetangeLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.750
394AS Jeunesse EschLUX0.0000.0001.5000.0000.0001.750
395Noah JūrmalaLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.725
396JelgavaLVA0.2500.0000.0000.0000.0001.725
397LlapiKOS0.0000.0000.0000.0001.0001.633
398GjilaniKOS0.0000.0000.0001.0000.0001.633
399FeronikeliKOS0.0000.0001.5000.0000.0001.633
400Trepça'89KOS0.5000.0000.0000.0000.0001.633
401AraratARM0.0000.0000.0000.0001.5001.625
402Sligo RoversIRL0.0000.0000.0000.0001.0001.625
403St Patrick's Athl.IRL0.0000.0001.0000.0000.0001.625
404ArtsakhARM0.0000.0000.0001.0000.0001.625
405ShirakARM0.2500.0000.0001.0000.0001.625
406GandzasarARM0.2501.0000.0000.0000.0001.625
407Ballymena UnitedNIR0.2500.0001.0000.0000.0001.616
408Glenavon FCNIR0.0001.0000.0000.0000.0001.616
409Vllaznia ShkodërALB0.0000.0000.0000.0001.5001.600
410Luftetari GjirokasterALB0.0001.0000.0000.0000.0001.600
411RenovaMKD0.0000.0000.0001.5000.0001.500
412FK RabotnickiMKD0.5001.0000.0000.0000.0001.500
413FCI TallinnEST0.5000.0000.0000.0000.0001.408
414MostaMLT0.0000.0000.0000.0001.0001.400
415GagraGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
416DilaGEO0.0000.0000.0000.0001.0001.400
417StrugaMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.400
418SirensMLT0.0000.0000.0001.0000.0001.400
419Makedonija GjPMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
420Akademija PandevMKD0.0000.0001.0000.0000.0001.400
421PelisterMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.400
422Newtown AFCWAL0.0000.0000.0000.0001.0001.100
423Barry TownWAL0.0000.0000.5000.5000.0001.100
424Cardiff METWAL0.0000.0000.5000.0000.0001.100
425Cefn Druids AFCWAL0.0000.5000.0000.0000.0001.100
426Bangor CityWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.100
427Mons CalpeGIB0.0000.0000.0000.0001.0001.083
428Vikingur ReykjavikISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
429IBV VestmannaeyjarISL0.0001.0000.0000.0000.0001.075
430DečićMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
431Mladost LješkopoljeMNE0.0000.0000.0000.0001.0001.000
432IskraMNE0.0000.0000.0001.0000.0001.000
433Rudar PljevljaMNE0.0001.0000.0000.0000.0001.000
434UE Santa ColomaAND0.2500.0000.0000.0000.0000.933
15 Jan 2022 11:46 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.