Vald nation

Uefas klubbranking 2019-20
pl+/-klubbnation2015-162016-172017-182018-192019-20total
1Real MadridESP33.00033.00032.00019.00017.000134.000
2BarcelonaESP26.00023.00025.00030.00019.000123.000
3Atletico MadridESP28.00029.00028.00020.00018.000123.000
4Bayern MunichGER29.00022.00029.00020.00021.000121.000
5JuventusITA18.00033.00023.00021.00020.000115.000
6Manchester CityENG26.00018.00022.00025.00019.000110.000
7PSGFRA24.00020.00019.00019.00020.000102.000
8LiverpoolENG22.0000.00030.00029.00018.00099.000
9ArsenalENG15.00019.00021.00026.00010.00091.000
10Manchester UnitedENG13.00026.00020.00019.00010.00088.000
11SevillaESP23.00019.00021.00013.00011.00087.000
12Borussia DortmundGER17.00022.00010.00018.00018.00085.000
13Tottenham HotspurENG12.00010.00021.00026.00016.00085.000
14ChelseaENG18.0000.00018.00030.00017.00083.000
15RomaITA14.00013.00025.00017.0009.00078.000
16NapoliITA13.00017.00010.00018.00018.00076.000
17Olympique LyonnaisFRA7.00022.00014.00017.00015.00075.000
18PortoPOR11.00017.00017.00023.0007.00075.000
19Shakhtar DonetskUKR20.00014.00019.00010.00011.00074.000
20BenficaPOR22.00017.0004.00017.0009.00069.000
21AjaxNED6.00022.0001.50027.00011.00067.500
22ZenitRUS19.00012.00014.00010.0009.00064.000
23VillarrealESP23.0009.0008.00016.0000.00056.000
24Dynamo KyivUKR18.0008.00012.00011.0006.00055.000
25ValenciaESP14.0000.0000.00023.00017.00054.000
26BeşiktaşTUR7.00020.00019.0005.0003.00054.000
27Bayer LeverkusenGER14.00018.0000.00011.00010.00053.000
28SalzburgAUT1.5005.00021.00016.0009.00052.500
29BaselSUI12.0006.00019.0002.50011.00050.500
30Sporting CPPOR7.0006.00017.00010.00010.00050.000
31Schalke 04GER11.00018.0000.00017.0000.00046.000
32CSKA MoscowRUS7.0007.00017.0009.0004.00044.000
33RB LeipzigGER0.0000.00017.0005.00019.00041.000
34Sporting BragaPOR15.0005.0009.0002.00010.00041.000
35LazioITA14.0000.00017.0006.0004.00041.000
36MonacoFRA5.00025.0006.0005.0000.00041.000
37Olympiakos PiraeusGRE10.00010.0005.0008.0007.00040.000
38GentBEL16.00010.0001.0002.5009.00038.500
39PSVNED18.0006.0001.0006.0006.00037.000
40CopenhagenDEN1.00016.0007.0004.0008.00036.000
41AnderlechtBEL11.00016.0006.0003.0000.00036.000
42Athletic ClubESP17.0009.00010.0000.0000.00036.000
43KrasnodarRUS9.0008.0001.50011.0006.00035.500
44CelticSCO3.0007.0008.0006.00010.00034.000
45WolfsburgGER24.0000.0000.0000.00010.00034.000
46Viktoria PlzenCZE3.0005.00013.00011.0002.00034.000
47Dinamo ZagrebCRO6.0004.0001.50014.0008.00033.500
48Lokomotiv MoscowRUS9.0000.00012.0006.0006.00033.000
49Eintracht FrankfurtGER0.0000.0000.00024.0008.00032.000
50FenerbahçeTUR12.00010.0001.5008.0000.00031.500
51Olympique MarseilleFRA9.0000.00019.0003.0000.00031.000
52Sparta PrahaCZE17.0009.0001.0001.5002.00030.500
53InternazionaleITA0.0004.0000.00015.00011.00030.000
54GenkBEL0.00016.0000.0009.0005.00030.000
55AtalantaITA0.0000.00011.0002.50016.00029.500
56AstanaKAZ8.0004.0008.0006.0003.00029.000
57Club BruggeBEL4.0004.0001.50011.0008.00028.500
58APOELCYP2.00010.0006.0002.5007.00027.500
59Slavia PrahaCZE0.0001.5006.00014.0006.00027.500
60LudogoretsBUL1.0008.0007.0004.0006.00026.000
61Borussia M'gladbachGER8.00012.0000.0000.0006.00026.000
62Young BoysSUI1.5006.0005.0007.0006.00025.500
63BATEBLR8.0001.5004.0008.0002.50024.000
64GalatasarayTUR9.0000.0000.5008.0006.00023.500
65Crvena ZvezdaSRB0.2501.5008.0007.0006.00022.750
66Malmö FFSWE6.0000.0001.0007.0008.00022.000
67PartizanSRB6.0000.5007.0002.5006.00022.000
68Saint-EtienneFRA9.0009.0000.0000.0004.00022.000
69Rapid WienAUT10.0005.0000.0007.0000.00022.000
70Leicester CityENG0.00022.0000.0000.0000.00022.000
71QarabagAZE3.0005.0006.0003.0004.00021.000
72PAOKGRE6.0008.0001.5003.0002.50021.000
73Standard LiègeBEL1.5006.0000.0007.0006.00020.500
74FCSBROU1.5005.0009.0002.5002.50020.500
75GetafeESP0.0000.0000.0000.00010.00019.685
76EspanyolESP0.0000.0000.0000.0008.00019.685
77Real BetisESP0.0000.0000.00010.0000.00019.685
78Real SociedadESP0.0000.0009.0000.0000.00019.685
79Celta de VigoESP0.00019.0000.0000.0000.00019.685
80MilanITA0.0000.00012.0007.0000.00019.000
81FiorentinaITA8.00011.0000.0000.0000.00019.000
82AZNED3.0006.0000.0001.5008.00018.500
83Spartak MoscowRUS0.0001.00011.0004.0002.50018.500
84Istanbul BasaksehirTUR1.0001.5006.0002.0007.00017.500
85Wolverhampton WanderersENG0.0000.0000.0000.00011.00017.435
86BurnleyENG0.0000.0000.0002.5000.00017.435
87EvertonENG0.0000.0003.0000.0000.00017.435
88SouthamptonENG1.5006.0000.0000.0000.00017.435
89West Ham UnitedENG1.0001.5000.0000.0000.00017.435
90FeyenoordNED0.0005.0006.0002.0004.00017.000
91Legia WarszawaPOL3.0008.0001.5002.0002.50017.000
92AEK AthensGRE0.0001.0009.0004.0002.50016.500
93Maccabi Tel AvivISR4.0005.0003.0002.5002.00016.500
94MoldeNOR10.0000.0000.0002.5002.50015.000
95MidtjyllandDEN7.0001.5001.5002.5002.00014.500
96RangersSCO0.0000.0000.2505.0009.00014.250
97RennesFRA0.0000.0000.00011.0003.00014.000
98MariborSVN1.0001.5007.0002.0002.50014.000
99Hapoel Be'er ShevaISR0.5006.0003.0002.0002.50014.000
100HoffenheimGER0.0000.0004.0007.0000.00013.985
101Hertha BSCGER0.0001.0004.0000.0000.00013.985
102KölnGER0.0000.0004.0000.0000.00013.985
103FreiburgGER0.0000.0001.0000.0000.00013.985
104Mainz 05GER0.0007.0000.0000.0000.00013.985
105AugsburgGER7.0000.0000.0000.0000.00013.985
106RosenborgNOR2.0001.5004.0003.0003.00013.500
107TorinoITA0.0000.0000.0000.0002.50013.473
108SassuoloITA0.0004.0000.0000.0000.00013.473
109SampdoriaITA1.0000.0000.0000.0000.00013.473
110ZürichSUI1.0005.0000.0007.0000.00013.000
111SheriffMDA0.2501.0007.0002.5002.00012.750
112ApollonCYP1.0001.0003.0005.0002.50012.500
113ZoryaUKR1.5002.0004.0002.5002.50012.500
114LASKAUT0.0000.0000.0002.00010.00012.000
115RostovRUS0.00012.0000.0000.0000.00012.000
116CFR ClujROU0.0000.0000.0002.5009.00011.500
117LilleFRA0.0001.0000.0000.0005.00011.216
118StrasbourgFRA0.0000.0000.0000.0002.50011.216
119BordeauxFRA4.0000.0001.0005.0000.00011.216
120NiceFRA0.0004.0006.0000.0000.00011.216
121RijekaCRO0.5001.0005.0002.0002.50011.000
122FehérvárHUN1.5001.0001.5005.0001.50010.500
123AEK LarnacaCYP1.0001.5001.5004.0002.00010.000
124Austria WienAUT0.0004.0004.0000.0002.00010.000
125Östersunds FKSWE0.0000.00010.0000.0000.00010.000
126Vitoria GuimaraesPOR1.0000.0004.0000.0004.0009.850
127Rio AvePOR0.0001.0000.0001.5000.0009.850
128MarítimoPOR0.0000.0001.5000.0000.0009.850
129AroucaPOR0.0001.5000.0000.0000.0009.850
130BelenensesPOR4.0000.0000.0000.0000.0009.850
131AstraROU1.5007.0001.0000.0000.0009.500
132Arsenal TulaRUS0.0000.0000.0000.0001.5009.110
133UfaRUS0.0000.0000.0002.5000.0009.110
134Rubin KazanRUS5.0000.0000.0000.0000.0009.110
135FerencvarosHUN0.5001.0000.5001.0006.0009.000
136LuganoSUI0.0000.0006.0000.0003.0009.000
137SionSUI8.0000.0001.0000.0000.0009.000
138BrøndbyDEN1.5001.5001.0002.5002.0008.500
139DundalkIRL1.0003.0001.0001.5002.0008.500
140Spartak TrnavaSVK1.0001.0000.0005.0001.5008.500
141F91 DudelangeLUX0.2501.0001.0003.0003.0008.250
142OsmanlısporTUR0.0008.0000.0000.0000.0008.000
143Slovan LiberecCZE5.0003.0000.0000.0000.0008.000
144AntwerpBEL0.0000.0000.0000.0002.5007.540
145Zulte-WaregemBEL0.0000.0005.0000.0000.0007.540
146KV OostendeBEL0.0000.0001.0000.0000.0007.540
147Sporting CharleroiBEL1.0000.0000.0000.0000.0007.540
148QəbələAZE2.0002.0001.0001.0001.5007.500
149Hajduk SplitCRO1.5001.5001.5002.0001.0007.500
150ShkendijaMKD0.2501.5001.5002.5001.5007.250
151UtrechtNED0.0000.0001.5000.0001.5007.070
152VitesseNED1.0000.0004.0002.0000.0007.070
153HeraclesNED0.0001.0000.0000.0000.0007.070
154GroningenNED2.0000.0000.0000.0000.0007.070
155Go Ahead EaglesNED0.2500.0000.0000.0000.0007.070
156Slovan BratislavaSVK1.0000.5000.5002.0003.0007.000
157AIKSWE1.0001.0001.0001.5002.5007.000
158The New SaintsWAL1.0001.0001.0002.0002.0007.000
159HJKFIN1.5001.0000.5002.0002.0007.000
160JablonecCZE1.5000.0000.0004.0001.5007.000
161Dinamo MinskBLR2.0001.0001.0002.0001.0007.000
162Lech PoznańPOL4.0000.0001.0002.0000.0007.000
163KonyasporTUR0.0002.0005.0000.0000.0007.000
164OleksandriaUKR0.0001.0001.5000.0003.0006.780
165Mariupol'UKR0.0000.0000.0002.0002.0006.780
166VorsklaUKR1.0001.0000.0003.0000.0006.780
167Olimpik DonetskUKR0.0000.0001.0000.0000.0006.780
168Dnipro DnipropetrovskUKR5.0000.0000.0000.0000.0006.780
169SūduvaLTU0.0000.2501.5002.5002.5006.750
170TrabzonsporTUR1.0000.0000.0000.0003.0006.560
171Yeni MalatyasporTUR0.0000.0000.0000.0002.0006.560
172AkhisarsporTUR0.0000.0000.0003.0000.0006.560
173AberdeenSCO1.0001.0001.0001.5002.0006.500
174Wolfsberger ACAUT1.0000.0000.0000.0004.0006.465
175Sturm GrazAUT1.0000.0001.0002.0001.5006.465
176AdmiraAUT0.0001.0000.0001.5000.0006.465
177Rheindorf AltachAUT1.5000.0001.5000.0000.0006.465
178ZrinjskiBHI0.2501.0001.0002.0002.0006.250
179AlashkertARM0.5001.0001.0002.0001.5006.000
180KairatKAZ1.5000.5000.5002.0001.5006.000
181ŽalgirisLTU1.0001.0001.0002.0001.0006.000
182Skënderbeu KorçëALB2.0000.0004.0000.0000.0006.000
183DomžaleSVN0.2501.0001.5001.5001.5005.750
184EsbjergDEN0.0000.0000.0000.0001.5005.550
185NordsjællandDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.550
186LyngbyDEN0.0000.0001.0000.0000.0005.550
187SønderjyskEDEN0.0001.5000.0000.0000.0005.550
188RandersDEN0.5000.0000.0000.0000.0005.550
189LuzernSUI0.0001.0000.5002.0002.0005.500
190PyunikARM1.0000.2500.2502.0002.0005.500
191VaduzLIE1.0000.5000.5001.5002.0005.500
192ViitorulROU0.0001.0001.5001.5001.5005.500
193KukësiALB1.0000.5001.0002.0001.0005.500
194TrenčínSVK1.0001.5000.5002.5000.0005.500
195KilmarnockSCO0.0000.0000.0000.0001.0005.475
196HibernianSCO0.0000.5000.0002.0000.0005.475
197St. JohnstoneSCO0.2500.0000.2500.0000.0005.475
198HeartsSCO0.0000.5000.0000.0000.0005.475
199Inverness CTSCO0.5000.0000.0000.0000.0005.475
200Mladá BoleslavCZE0.5001.0001.0000.0002.0005.460
201Sigma OlomoucCZE0.0000.0000.0002.5000.0005.460
202ZlínCZE0.0000.0002.0000.0000.0005.460
203AELCYP0.0000.0001.0000.0001.5005.350
204AnorthosisCYP0.0000.0000.0001.0000.0005.350
205Omonia NicosiaCYP1.0000.5000.0000.0000.0005.350
206VallettaMLT0.2501.0000.5001.5002.0005.250
207VentspilsLVA1.0000.5000.2501.5002.0005.250
208OlimpijaSVN0.0001.0000.2502.5001.5005.250
209CrusadersNIR1.0001.0000.2501.5001.5005.250
210Lincoln Red ImpsGIB1.0001.0000.2501.5001.5005.250
211AtromitosGRE1.5000.0000.0001.5002.0005.140
212ArisGRE0.0000.0000.0000.0002.0005.140
213Asteras TripolisGRE3.0000.0000.0001.5000.0005.140
214PanathinaikosGRE1.5002.0001.5000.0000.0005.140
215PanioniosGRE0.0000.0001.0000.0000.0005.140
216PAS GianninaGRE0.0001.0000.0000.0000.0005.140
217ČukaričkiSRB0.5000.5000.0000.0001.5005.100
218Radnički NišSRB0.0000.0000.0001.5001.0005.100
219Spartak SuboticaSRB0.0000.0000.0002.0000.0005.100
220VojvodinaSRB1.5001.5000.2500.0000.0005.100
221Mladost LučaniSRB0.0000.0000.2500.0000.0005.100
222Universitatea CraiovaROU0.0000.0001.0002.0002.0005.000
223Nõmme KaljuEST0.5001.0000.5001.0002.0005.000
224VardarMKD1.0001.0002.0001.0000.0005.000
225OsijekCRO0.0000.0001.5001.5001.5004.975
226Lokomotiva ZagrebCRO0.5001.5000.0000.0000.0004.975
227ThunSUI1.5000.0000.0000.0002.0004.960
228St. GallenSUI0.0000.0000.0001.5000.0004.960
229GrasshopperSUI0.0001.5000.0000.0000.0004.960
230ShakhtyorBLR0.5000.5000.2501.5002.0004.750
231SarajevoBHI1.0000.0000.2501.5002.0004.750
232Dinamo TbilisiGEO0.2501.5000.0001.0002.0004.750
233Cork CityIRL0.2501.0000.5002.0001.0004.750
234Fola EschLUX1.0000.2501.0001.5001.0004.750
235NorrköpingSWE0.0001.0000.5000.0002.0004.550
236HäckenSWE0.0000.5000.0001.5001.5004.550
237DjurgårdenSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.550
238IFK GöteborgSWE1.0001.5000.0000.0000.0004.550
239ElfsborgSWE1.0000.0000.0000.0000.0004.550
240FC Santa ColomaAND0.5000.5000.5001.5001.5004.500
241Partizani TiranaALB0.2501.5000.2501.0001.5004.500
242FHISL0.5001.0001.5001.5000.0004.500
243HaugesundNOR0.0000.0000.5000.0002.0004.350
244BrannNOR0.0000.0000.5000.0001.0004.350
245Sarpsborg 08NOR0.0000.0000.0004.0000.0004.350
246LillestrømNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.350
247OddNOR1.5000.5001.0000.0000.0004.350
248StrømsgodsetNOR1.0000.5000.0000.0000.0004.350
249StabækNOR0.0000.2500.0000.0000.0004.350
250LinfieldNIR0.5000.2501.0000.0002.5004.250
251ValurISL0.0000.2500.5002.0001.5004.250
252Progrès NiederkornLUX0.2500.0000.5002.0001.5004.250
253StjarnanISL1.0000.0000.2501.5001.5004.250
254BudućnostMNE0.2500.5001.0001.0001.5004.250
255RiteriaiLTU0.5000.2501.0001.5001.0004.250
256CSKA SofiaBUL0.0000.0000.0002.0002.0004.000
257SutjeskaMNE0.2500.0000.2501.5002.0004.000
258HonvédHUN0.0000.0001.0001.5001.5004.000
259FloraEST0.2500.5000.2501.5001.5004.000
260LiepājaLVA0.0001.0000.5001.0001.5004.000
261OFK TitogradMNE0.5001.0000.5001.0001.0004.000
262Bnei YehudaISR0.0000.0001.0000.0002.5003.925
263Maccabi HaifaISR0.0000.5000.0000.0001.5003.925
264Hapoel HaifaISR0.0000.0000.0002.0000.0003.925
265Beitar JerusalemISR0.5001.5000.5001.0000.0003.925
266Ironi Kiryat ShmonaISR1.0000.0000.0000.0000.0003.925
267OrdabasyKAZ0.2500.2500.2500.0001.5003.850
268TobolKAZ0.0000.0000.0001.5001.0003.850
269IrtyshKAZ0.0000.0000.5001.0000.0003.850
270AktobeKAZ0.2500.2500.0000.0000.0003.850
271VitebskBLR0.0000.0000.0000.0001.0003.775
272Dinamo BrestBLR0.0000.0000.5002.0000.0003.775
273Torpedo BelAZBLR0.2501.0000.0000.0000.0003.775
274NeftçiAZE0.2500.5000.0001.0002.0003.750
275Shamrock RoversIRL0.5000.2500.5001.0001.5003.750
276Torpedo KutaisiGEO0.0000.0000.2502.5001.0003.750
277B36FRO0.5000.5000.2501.5001.0003.750
278MilsamiMDA1.5000.0000.2501.0001.0003.750
279SəbailAZE0.0000.0000.0000.0001.0003.750
280Spartaks JūrmalaLVA0.5000.2501.0002.0000.0003.750
281KeşləAZE1.0000.0000.5001.0000.0003.750
282ZiraAZE0.0000.0000.5000.0000.0003.750
283KapazAZE0.0000.5000.0000.0000.0003.750
284RigaLVA0.0000.0000.0001.0002.5003.500
285ChikhuraGEO0.0000.2500.2501.5001.5003.500
286Levski SofiaBUL0.0000.5000.5001.0001.5003.500
287Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0000.0000.0002.0003.475
288Slavia SofiaBUL0.0000.2500.0001.5000.0003.475
289Botev PlovdivBUL0.0000.0001.0000.0000.0003.475
290Dunav 2010BUL0.0000.0000.2500.0000.0003.475
291BeroeBUL0.5000.5000.0000.0000.0003.475
292Cherno MoreBUL0.5000.0000.0000.0000.0003.475
293LovechBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.475
294Piast GliwicePOL0.0000.5000.0000.0001.5003.325
295Lechia GdańskPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.325
296Cracovia KrakówPOL0.0000.2500.0000.0001.0003.325
297Jagiellonia BiałystokPOL0.5000.0000.5002.0000.0003.325
298Górnik ZabrzePOL0.0000.0000.0001.5000.0003.325
299Arka GdyniaPOL0.0000.0001.0000.0000.0003.325
300Zagłębie LubinPOL0.0001.0000.0000.0000.0003.325
301Śląsk WrocławPOL0.5000.0000.0000.0000.0003.325
302Dinamo BucureştiROU0.0000.0001.0000.0000.0003.290
303Pandurii Târgu JiuROU0.0001.0000.0000.0000.0003.290
304Politehnica IașiROU0.0000.5000.0000.0000.0003.290
305Târgu MureşROU1.0000.0000.0000.0000.0003.290
306BotoşaniROU0.5000.0000.0000.0000.0003.290
307Connah's QuayWAL0.0000.5000.2501.0001.5003.250
308BalzanMLT0.2500.2500.2501.5001.0003.250
309FCI LevadiaEST0.5000.5000.2501.0001.0003.250
310HiberniansMLT1.0000.2501.0000.0001.0003.250
311RabotničkiMKD1.5000.2500.5001.0000.0003.250
312DACSVK0.0000.0000.0001.5001.5003.175
313RužomberokSVK0.0000.0001.0000.0001.0003.175
314ŽilinaSVK1.5000.0001.0000.0000.0003.175
315Spartak MyjavaSVK0.0000.2500.0000.0000.0003.175
316DebrecenHUN1.0000.5000.0000.0001.5003.000
317La FioritaSMR0.2500.2500.5001.5000.5003.000
318VíkingurFRO0.2500.2501.0001.5000.0003.000
319ŽeljezničarBHI1.0000.0000.5001.5000.0003.000
320FRO0.0000.0000.2501.0001.5002.750
321LaçiALB0.2500.0000.0001.5001.0002.750
322Široki BrijegBHI0.0000.2500.5001.0001.0002.750
323EuropaGIB0.2500.5000.5000.5001.0002.750
324MuraSVN0.0000.0000.0000.0001.0002.600
325Rudar VelenjeSVN0.0000.0000.0001.5000.0002.600
326GoricaSVN0.0000.2500.5000.0000.0002.600
327KoperSVN0.5000.0000.0000.0000.0002.600
328CeljeSVN0.2500.0000.0000.0000.0002.600
329ÚjpestHUN0.0000.0000.0001.5000.0002.575
330VasasHUN0.0000.0000.2500.0000.0002.575
331MTKHUN0.2500.5000.0000.0000.0002.575
332Ararat-ArmeniaARM0.0000.0000.0000.0002.5002.500
333KuPSFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
334Gzira UnitedMLT0.0000.0000.0001.0001.5002.500
335CliftonvilleNIR0.0000.5000.0001.0001.0002.500
336KRISL0.5000.5000.5000.0001.0002.500
337Tre PenneSMR0.0000.5000.2500.0001.5002.250
338UrartuARM0.0000.2500.0001.0001.0002.250
339NSÍFRO0.2500.2500.2501.0000.5002.250
340SamtrediaGEO0.0000.2501.0001.0000.0002.250
341Rudar PljevljaMNE1.0000.2500.0001.0000.0002.250
342SaburtaloGEO0.0000.0000.0000.0002.0002.000
343HBFRO0.2500.2500.0000.0001.5002.000
344TransEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
345ShkupiMKD0.0000.0000.0001.0001.0002.000
346PetrocubMDA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
347EngordanyAND0.0000.0000.0001.0001.0002.000
348BirkirkaraMLT0.5001.0000.0000.5000.0002.000
349Jeunesse d'EschLUX0.0000.2500.0000.0001.5001.750
350St Joseph'sGIB0.0000.0000.2500.5001.0001.750
351St Patrick's AthleticIRL0.2500.5000.0000.0001.0001.750
352PrishtinaKOS0.0000.0000.2501.0000.5001.750
353ZariaMDA0.0000.2500.5001.0000.0001.750
354JelgavaLVA0.5001.0000.2500.0000.0001.750
355RacingLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.600
356Differdange 03LUX0.5000.2500.2500.0000.0001.600
357Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0000.0000.0001.0001.575
358StumbrasLTU0.0000.0000.0001.0000.0001.575
359AtlantasLTU0.2500.2500.2500.0000.0001.575
360KruojaLTU0.2500.0000.0000.0000.0001.575
361Rīgas FSLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.525
362GandzasarARM0.0000.0000.2501.0000.0001.525
363ShirakARM0.5000.5000.2500.0000.0001.525
364SkontoLVA0.5000.0000.0000.0000.0001.525
365UlissesARM0.2500.0000.0000.0000.0001.525
366FeronikeliKOS0.0000.0000.0000.0001.5001.500
367RoPSFIN0.0000.5000.0000.0001.0001.500
368Tre FioriSMR0.0000.0000.0001.0000.5001.500
369Sant JuliàAND0.2500.0000.2500.5000.5001.500
370DritaKOS0.0000.0000.0001.5000.0001.500
371GlenavonNIR0.2500.2500.0001.0000.0001.500
372FolgoreSMR0.5000.2500.2500.5000.0001.500
373SJKFIN0.2501.0000.2500.0000.0001.500
374Teuta DurrësALB0.0000.2500.0000.0001.0001.475
375Akademija PandevMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
376Makedonija GjPMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
377Luftëtari GjirokastërALB0.0000.0000.0001.0000.0001.475
378TiranaALB0.0000.0000.2500.0000.0001.475
379PelisterMKD0.0000.0000.2500.0000.0001.475
380SileksMKD0.0000.2500.0000.0000.0001.475
381RenovaMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.475
382Radnik BijeljinaBHI0.0000.2500.0000.0001.0001.375
383Sloboda TuzlaBHI0.0000.2500.0000.0000.0001.375
384Olimpik SarajevoBHI0.2500.0000.0000.0000.0001.375
385Speranţa NisporeniMDA0.0000.0000.0000.0001.0001.350
386DaciaMDA0.5000.2500.2500.0000.0001.350
387ZimbruMDA0.0000.5000.0000.0000.0001.350
388SaxanMDA0.2500.0000.0000.0000.0001.350
389Derry CityIRL0.0000.0000.2501.0000.0001.340
390UCDIRL0.5000.0000.0000.0000.0001.340
391Inter TurkuFIN0.0000.0000.0000.0001.0001.300
392LahtiFIN0.2500.0000.0001.0000.0001.300
393IlvesFIN0.0000.0000.0001.0000.0001.300
394MariehamnFIN0.0000.2501.0000.0000.0001.300
395VPSFIN0.2500.0000.5000.0000.0001.300
396Ballymena UnitedNIR0.0000.0000.2500.0001.0001.250
397ZetaMNE0.0000.0000.2500.0001.0001.250
398BreidablikISL0.0000.2500.0000.0001.0001.250
399ColeraineNIR0.0000.0000.2501.0000.0001.250
400Bala TownWAL0.2500.2500.2500.5000.0001.250
401DilaGEO1.0000.2500.0000.0000.0001.250
402Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.2500.0000.0001.150
403FlorianaMLT0.0000.0000.2500.0000.0001.150
404TskhinvaliGEO0.2500.0000.0000.0000.0001.150
405ÍBVISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
406Víkingur ReykjavíkISL0.2500.0000.0000.0000.0001.075
407Barry Town UnitedWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
408Cardiff MUWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
409Cefn DruidsWAL0.0000.0000.0000.5000.0001.000
410Bangor CityWAL0.0000.0000.2500.0000.0001.000
411LlandudnoWAL0.0000.2500.0000.0000.0001.000
412NewtownWAL0.5000.0000.0000.0000.0001.000
413Airbus UKWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.000
414GlentoranNIR0.2500.0000.0000.0000.0000.975
415FCI TallinnEST0.0000.2500.5000.0000.0000.875
416BokeljMNE0.0000.2500.0000.0000.0000.875
417Sillamäe KalevEST0.2500.0000.0000.0000.0000.875
418Trepça'89KOS0.0000.0000.5000.0000.0000.800
419UE Santa ColomaAND0.0000.2500.2500.0000.0000.566
420LusitanosAND0.2500.2500.0000.0000.0000.566
421Juvenes / DoganaSMR0.2500.0000.0000.0000.0000.250
21 Feb 2020 23:27 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.