Vald nation

Uefas klubbranking 2019-20
pl+/-klubbnation2015-162016-172017-182018-192019-20total
1Real MadridESP33.00033.00032.00019.00017.000134.000
2Atletico MadridESP28.00029.00028.00020.00020.000125.000
3BarcelonaESP26.00023.00025.00030.00020.000124.000
4Bayern MunichGER29.00022.00029.00020.00023.000123.000
5JuventusITA18.00033.00023.00021.00020.000115.000
6Manchester CityENG26.00018.00022.00025.00021.000112.000
7PSGFRA24.00020.00019.00019.00022.000104.000
8LiverpoolENG22.0000.00030.00029.00018.00099.000
9Manchester UnitedENG13.00026.00020.00019.00014.00092.000
10ArsenalENG15.00019.00021.00026.00010.00091.000
11SevillaESP23.00019.00021.00013.00012.00088.000
12Borussia DortmundGER17.00022.00010.00018.00018.00085.000
13Tottenham HotspurENG12.00010.00021.00026.00016.00085.000
14ChelseaENG18.0000.00018.00030.00017.00083.000
15RomaITA14.00013.00025.00017.00010.00079.000
16NapoliITA13.00017.00010.00018.00019.00077.000
17Olympique LyonnaisFRA7.00022.00014.00017.00017.00077.000
18Shakhtar DonetskUKR20.00014.00019.00010.00014.00077.000
19PortoPOR11.00017.00017.00023.0007.00075.000
20BenficaPOR22.00017.0004.00017.00010.00070.000
21AjaxNED6.00022.0001.50027.00013.00069.500
22ZenitRUS19.00012.00014.00010.0009.00064.000
23Bayer LeverkusenGER14.00018.0000.00011.00014.00057.000
24VillarrealESP23.0009.0008.00016.0000.00056.000
25Dynamo KyivUKR18.0008.00012.00011.0006.00055.000
26BaselSUI12.0006.00019.0002.50015.00054.500
27ValenciaESP14.0000.0000.00023.00017.00054.000
28BeşiktaşTUR7.00020.00019.0005.0003.00054.000
29SalzburgAUT1.5005.00021.00016.00010.00053.500
30Sporting CPPOR7.0006.00017.00010.00010.00050.000
31Schalke 04GER11.00018.0000.00017.0000.00046.000
32CSKA MoscowRUS7.0007.00017.0009.0004.00044.000
33RB LeipzigGER0.0000.00017.0005.00021.00043.000
34Olympiakos PiraeusGRE10.00010.0005.0008.00010.00043.000
35Sporting BragaPOR15.0005.0009.0002.00010.00041.000
36LazioITA14.0000.00017.0006.0004.00041.000
37MonacoFRA5.00025.0006.0005.0000.00041.000
38GentBEL16.00010.0001.0002.50010.00039.500
39CopenhagenDEN1.00016.0007.0004.00010.00038.000
40PSVNED18.0006.0001.0006.0006.00037.000
41WolfsburgGER24.0000.0000.0000.00012.00036.000
42AnderlechtBEL11.00016.0006.0003.0000.00036.000
43Athletic ClubESP17.0009.00010.0000.0000.00036.000
44KrasnodarRUS9.0008.0001.50011.0006.00035.500
45CelticSCO3.0007.0008.0006.00010.00034.000
46Viktoria PlzenCZE3.0005.00013.00011.0002.00034.000
47Dinamo ZagrebCRO6.0004.0001.50014.0008.00033.500
48Eintracht FrankfurtGER0.0000.0000.00024.0009.00033.000
49Lokomotiv MoscowRUS9.0000.00012.0006.0006.00033.000
50InternazionaleITA0.0004.0000.00015.00013.00032.000
51AtalantaITA0.0000.00011.0002.50018.00031.500
52FenerbahçeTUR12.00010.0001.5008.0000.00031.500
53Olympique MarseilleFRA9.0000.00019.0003.0000.00031.000
54Sparta PrahaCZE17.0009.0001.0001.5002.00030.500
55GenkBEL0.00016.0000.0009.0005.00030.000
56AstanaKAZ8.0004.0008.0006.0003.00029.000
57Club BruggeBEL4.0004.0001.50011.0008.00028.500
58APOELCYP2.00010.0006.0002.5007.00027.500
59Slavia PrahaCZE0.0001.5006.00014.0006.00027.500
60LudogoretsBUL1.0008.0007.0004.0006.00026.000
61Borussia M'gladbachGER8.00012.0000.0000.0006.00026.000
62Young BoysSUI1.5006.0005.0007.0006.00025.500
63BATEBLR8.0001.5004.0008.0002.50024.000
64GalatasarayTUR9.0000.0000.5008.0006.00023.500
65Crvena ZvezdaSRB0.2501.5008.0007.0006.00022.750
66Malmö FFSWE6.0000.0001.0007.0008.00022.000
67PartizanSRB6.0000.5007.0002.5006.00022.000
68Saint-EtienneFRA9.0009.0000.0000.0004.00022.000
69Rapid WienAUT10.0005.0000.0007.0000.00022.000
70Leicester CityENG0.00022.0000.0000.0000.00022.000
71Istanbul BasaksehirTUR1.0001.5006.0002.00011.00021.500
72QarabagAZE3.0005.0006.0003.0004.00021.000
73PAOKGRE6.0008.0001.5003.0002.50021.000
74Standard LiègeBEL1.5006.0000.0007.0006.00020.500
75FCSBROU1.5005.0009.0002.5002.50020.500
76GetafeESP0.0000.0000.0000.00010.00019.857
77EspanyolESP0.0000.0000.0000.00010.00019.857
78Real BetisESP0.0000.0000.00010.0000.00019.857
79Real SociedadESP0.0000.0009.0000.0000.00019.857
80Celta de VigoESP0.00019.0000.0000.0000.00019.857
81MilanITA0.0000.00012.0007.0000.00019.000
82FiorentinaITA8.00011.0000.0000.0000.00019.000
83AZNED3.0006.0000.0001.5008.00018.500
84Spartak MoscowRUS0.0001.00011.0004.0002.50018.500
85Wolverhampton WanderersENG0.0000.0000.0000.00012.00017.635
86BurnleyENG0.0000.0000.0002.5000.00017.635
87EvertonENG0.0000.0003.0000.0000.00017.635
88SouthamptonENG1.5006.0000.0000.0000.00017.635
89West Ham UnitedENG1.0001.5000.0000.0000.00017.635
90FeyenoordNED0.0005.0006.0002.0004.00017.000
91Legia WarszawaPOL3.0008.0001.5002.0002.50017.000
92AEK AthensGRE0.0001.0009.0004.0002.50016.500
93Maccabi Tel AvivISR4.0005.0003.0002.5002.00016.500
94RangersSCO0.0000.0000.2505.00011.00016.250
95MoldeNOR10.0000.0000.0002.5002.50015.000
96MidtjyllandDEN7.0001.5001.5002.5002.00014.500
97HoffenheimGER0.0000.0004.0007.0000.00014.300
98Hertha BSCGER0.0001.0004.0000.0000.00014.300
99KölnGER0.0000.0004.0000.0000.00014.300
100FreiburgGER0.0000.0001.0000.0000.00014.300
101Mainz 05GER0.0007.0000.0000.0000.00014.300
102AugsburgGER7.0000.0000.0000.0000.00014.300
103LASKAUT0.0000.0000.0002.00012.00014.000
104RennesFRA0.0000.0000.00011.0003.00014.000
105MariborSVN1.0001.5007.0002.0002.50014.000
106Hapoel Be'er ShevaISR0.5006.0003.0002.0002.50014.000
107TorinoITA0.0000.0000.0000.0002.50013.645
108SassuoloITA0.0004.0000.0000.0000.00013.645
109SampdoriaITA1.0000.0000.0000.0000.00013.645
110RosenborgNOR2.0001.5004.0003.0003.00013.500
111ZürichSUI1.0005.0000.0007.0000.00013.000
112SheriffMDA0.2501.0007.0002.5002.00012.750
113CFR ClujROU0.0000.0000.0002.50010.00012.500
114ApollonCYP1.0001.0003.0005.0002.50012.500
115ZoryaUKR1.5002.0004.0002.5002.50012.500
116RostovRUS0.00012.0000.0000.0000.00012.000
117LilleFRA0.0001.0000.0000.0005.00011.350
118StrasbourgFRA0.0000.0000.0000.0002.50011.350
119BordeauxFRA4.0000.0001.0005.0000.00011.350
120NiceFRA0.0004.0006.0000.0000.00011.350
121RijekaCRO0.5001.0005.0002.0002.50011.000
122FehérvárHUN1.5001.0001.5005.0001.50010.500
123AEK LarnacaCYP1.0001.5001.5004.0002.00010.000
124Austria WienAUT0.0004.0004.0000.0002.00010.000
125Östersunds FKSWE0.0000.00010.0000.0000.00010.000
126Vitoria GuimaraesPOR1.0000.0004.0000.0004.0009.890
127Rio AvePOR0.0001.0000.0001.5000.0009.890
128MarítimoPOR0.0000.0001.5000.0000.0009.890
129AroucaPOR0.0001.5000.0000.0000.0009.890
130BelenensesPOR4.0000.0000.0000.0000.0009.890
131AstraROU1.5007.0001.0000.0000.0009.500
132Arsenal TulaRUS0.0000.0000.0000.0001.5009.110
133UfaRUS0.0000.0000.0002.5000.0009.110
134Rubin KazanRUS5.0000.0000.0000.0000.0009.110
135FerencvarosHUN0.5001.0000.5001.0006.0009.000
136LuganoSUI0.0000.0006.0000.0003.0009.000
137SionSUI8.0000.0001.0000.0000.0009.000
138BrøndbyDEN1.5001.5001.0002.5002.0008.500
139DundalkIRL1.0003.0001.0001.5002.0008.500
140Spartak TrnavaSVK1.0001.0000.0005.0001.5008.500
141F91 DudelangeLUX0.2501.0001.0003.0003.0008.250
142OsmanlısporTUR0.0008.0000.0000.0000.0008.000
143Slovan LiberecCZE5.0003.0000.0000.0000.0008.000
144AntwerpBEL0.0000.0000.0000.0002.5007.580
145Zulte-WaregemBEL0.0000.0005.0000.0000.0007.580
146KV OostendeBEL0.0000.0001.0000.0000.0007.580
147Sporting CharleroiBEL1.0000.0000.0000.0000.0007.580
148QəbələAZE2.0002.0001.0001.0001.5007.500
149Hajduk SplitCRO1.5001.5001.5002.0001.0007.500
150ShkendijaMKD0.2501.5001.5002.5001.5007.250
151UtrechtNED0.0000.0001.5000.0001.5007.150
152VitesseNED1.0000.0004.0002.0000.0007.150
153HeraclesNED0.0001.0000.0000.0000.0007.150
154GroningenNED2.0000.0000.0000.0000.0007.150
155Go Ahead EaglesNED0.2500.0000.0000.0000.0007.150
156Slovan BratislavaSVK1.0000.5000.5002.0003.0007.000
157AIKSWE1.0001.0001.0001.5002.5007.000
158The New SaintsWAL1.0001.0001.0002.0002.0007.000
159HJKFIN1.5001.0000.5002.0002.0007.000
160JablonecCZE1.5000.0000.0004.0001.5007.000
161Dinamo MinskBLR2.0001.0001.0002.0001.0007.000
162Lech PoznańPOL4.0000.0001.0002.0000.0007.000
163KonyasporTUR0.0002.0005.0000.0000.0007.000
164OleksandriaUKR0.0001.0001.5000.0003.0006.900
165Mariupol'UKR0.0000.0000.0002.0002.0006.900
166VorsklaUKR1.0001.0000.0003.0000.0006.900
167Olimpik DonetskUKR0.0000.0001.0000.0000.0006.900
168Dnipro DnipropetrovskUKR5.0000.0000.0000.0000.0006.900
169SūduvaLTU0.0000.2501.5002.5002.5006.750
170TrabzonsporTUR1.0000.0000.0000.0003.0006.720
171Yeni MalatyasporTUR0.0000.0000.0000.0002.0006.720
172AkhisarsporTUR0.0000.0000.0003.0000.0006.720
173Wolfsberger ACAUT1.0000.0000.0000.0004.0006.585
174Sturm GrazAUT1.0000.0001.0002.0001.5006.585
175AdmiraAUT0.0001.0000.0001.5000.0006.585
176Rheindorf AltachAUT1.5000.0001.5000.0000.0006.585
177AberdeenSCO1.0001.0001.0001.5002.0006.500
178ZrinjskiBHI0.2501.0001.0002.0002.0006.250
179AlashkertARM0.5001.0001.0002.0001.5006.000
180KairatKAZ1.5000.5000.5002.0001.5006.000
181ŽalgirisLTU1.0001.0001.0002.0001.0006.000
182Skënderbeu KorçëALB2.0000.0004.0000.0000.0006.000
183DomžaleSVN0.2501.0001.5001.5001.5005.750
184EsbjergDEN0.0000.0000.0000.0001.5005.650
185NordsjællandDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.650
186LyngbyDEN0.0000.0001.0000.0000.0005.650
187SønderjyskEDEN0.0001.5000.0000.0000.0005.650
188RandersDEN0.5000.0000.0000.0000.0005.650
189KilmarnockSCO0.0000.0000.0000.0001.0005.575
190HibernianSCO0.0000.5000.0002.0000.0005.575
191St. JohnstoneSCO0.2500.0000.2500.0000.0005.575
192HeartsSCO0.0000.5000.0000.0000.0005.575
193Inverness CTSCO0.5000.0000.0000.0000.0005.575
194LuzernSUI0.0001.0000.5002.0002.0005.500
195PyunikARM1.0000.2500.2502.0002.0005.500
196VaduzLIE1.0000.5000.5001.5002.0005.500
197ViitorulROU0.0001.0001.5001.5001.5005.500
198KukësiALB1.0000.5001.0002.0001.0005.500
199TrenčínSVK1.0001.5000.5002.5000.0005.500
200Mladá BoleslavCZE0.5001.0001.0000.0002.0005.460
201Sigma OlomoucCZE0.0000.0000.0002.5000.0005.460
202ZlínCZE0.0000.0002.0000.0000.0005.460
203AELCYP0.0000.0001.0000.0001.5005.350
204AnorthosisCYP0.0000.0000.0001.0000.0005.350
205Omonia NicosiaCYP1.0000.5000.0000.0000.0005.350
206AtromitosGRE1.5000.0000.0001.5002.0005.260
207ArisGRE0.0000.0000.0000.0002.0005.260
208Asteras TripolisGRE3.0000.0000.0001.5000.0005.260
209PanathinaikosGRE1.5002.0001.5000.0000.0005.260
210PanioniosGRE0.0000.0001.0000.0000.0005.260
211PAS GianninaGRE0.0001.0000.0000.0000.0005.260
212VallettaMLT0.2501.0000.5001.5002.0005.250
213VentspilsLVA1.0000.5000.2501.5002.0005.250
214OlimpijaSVN0.0001.0000.2502.5001.5005.250
215CrusadersNIR1.0001.0000.2501.5001.5005.250
216Lincoln Red ImpsGIB1.0001.0000.2501.5001.5005.250
217ThunSUI1.5000.0000.0000.0002.0005.120
218St. GallenSUI0.0000.0000.0001.5000.0005.120
219GrasshopperSUI0.0001.5000.0000.0000.0005.120
220ČukaričkiSRB0.5000.5000.0000.0001.5005.100
221Radnički NišSRB0.0000.0000.0001.5001.0005.100
222Spartak SuboticaSRB0.0000.0000.0002.0000.0005.100
223VojvodinaSRB1.5001.5000.2500.0000.0005.100
224Mladost LučaniSRB0.0000.0000.2500.0000.0005.100
225Universitatea CraiovaROU0.0000.0001.0002.0002.0005.000
226Nõmme KaljuEST0.5001.0000.5001.0002.0005.000
227VardarMKD1.0001.0002.0001.0000.0005.000
228OsijekCRO0.0000.0001.5001.5001.5004.975
229Lokomotiva ZagrebCRO0.5001.5000.0000.0000.0004.975
230ShakhtyorBLR0.5000.5000.2501.5002.0004.750
231SarajevoBHI1.0000.0000.2501.5002.0004.750
232Dinamo TbilisiGEO0.2501.5000.0001.0002.0004.750
233Cork CityIRL0.2501.0000.5002.0001.0004.750
234Fola EschLUX1.0000.2501.0001.5001.0004.750
235NorrköpingSWE0.0001.0000.5000.0002.0004.550
236HäckenSWE0.0000.5000.0001.5001.5004.550
237DjurgårdenSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.550
238IFK GöteborgSWE1.0001.5000.0000.0000.0004.550
239ElfsborgSWE1.0000.0000.0000.0000.0004.550
240FC Santa ColomaAND0.5000.5000.5001.5001.5004.500
241Partizani TiranaALB0.2501.5000.2501.0001.5004.500
242FHISL0.5001.0001.5001.5000.0004.500
243HaugesundNOR0.0000.0000.5000.0002.0004.350
244BrannNOR0.0000.0000.5000.0001.0004.350
245Sarpsborg 08NOR0.0000.0000.0004.0000.0004.350
246LillestrømNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.350
247OddNOR1.5000.5001.0000.0000.0004.350
248StrømsgodsetNOR1.0000.5000.0000.0000.0004.350
249StabækNOR0.0000.2500.0000.0000.0004.350
250LinfieldNIR0.5000.2501.0000.0002.5004.250
251ValurISL0.0000.2500.5002.0001.5004.250
252Progrès NiederkornLUX0.2500.0000.5002.0001.5004.250
253StjarnanISL1.0000.0000.2501.5001.5004.250
254BudućnostMNE0.2500.5001.0001.0001.5004.250
255RiteriaiLTU0.5000.2501.0001.5001.0004.250
256CSKA SofiaBUL0.0000.0000.0002.0002.0004.000
257SutjeskaMNE0.2500.0000.2501.5002.0004.000
258HonvédHUN0.0000.0001.0001.5001.5004.000
259FloraEST0.2500.5000.2501.5001.5004.000
260LiepājaLVA0.0001.0000.5001.0001.5004.000
261OFK TitogradMNE0.5001.0000.5001.0001.0004.000
262Bnei YehudaISR0.0000.0001.0000.0002.5003.925
263Maccabi HaifaISR0.0000.5000.0000.0001.5003.925
264Hapoel HaifaISR0.0000.0000.0002.0000.0003.925
265Beitar JerusalemISR0.5001.5000.5001.0000.0003.925
266Ironi Kiryat ShmonaISR1.0000.0000.0000.0000.0003.925
267OrdabasyKAZ0.2500.2500.2500.0001.5003.850
268TobolKAZ0.0000.0000.0001.5001.0003.850
269IrtyshKAZ0.0000.0000.5001.0000.0003.850
270AktobeKAZ0.2500.2500.0000.0000.0003.850
271VitebskBLR0.0000.0000.0000.0001.0003.775
272Dinamo BrestBLR0.0000.0000.5002.0000.0003.775
273Torpedo BelAZBLR0.2501.0000.0000.0000.0003.775
274NeftçiAZE0.2500.5000.0001.0002.0003.750
275Shamrock RoversIRL0.5000.2500.5001.0001.5003.750
276Torpedo KutaisiGEO0.0000.0000.2502.5001.0003.750
277B36FRO0.5000.5000.2501.5001.0003.750
278MilsamiMDA1.5000.0000.2501.0001.0003.750
279SəbailAZE0.0000.0000.0000.0001.0003.750
280Spartaks JūrmalaLVA0.5000.2501.0002.0000.0003.750
281KeşləAZE1.0000.0000.5001.0000.0003.750
282ZiraAZE0.0000.0000.5000.0000.0003.750
283KapazAZE0.0000.5000.0000.0000.0003.750
284RigaLVA0.0000.0000.0001.0002.5003.500
285ChikhuraGEO0.0000.2500.2501.5001.5003.500
286Levski SofiaBUL0.0000.5000.5001.0001.5003.500
287Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0000.0000.0002.0003.475
288Slavia SofiaBUL0.0000.2500.0001.5000.0003.475
289Botev PlovdivBUL0.0000.0001.0000.0000.0003.475
290Dunav 2010BUL0.0000.0000.2500.0000.0003.475
291BeroeBUL0.5000.5000.0000.0000.0003.475
292Cherno MoreBUL0.5000.0000.0000.0000.0003.475
293LovechBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.475
294Dinamo BucureştiROU0.0000.0001.0000.0000.0003.340
295Pandurii Târgu JiuROU0.0001.0000.0000.0000.0003.340
296Politehnica IașiROU0.0000.5000.0000.0000.0003.340
297Târgu MureşROU1.0000.0000.0000.0000.0003.340
298BotoşaniROU0.5000.0000.0000.0000.0003.340
299Piast GliwicePOL0.0000.5000.0000.0001.5003.325
300Lechia GdańskPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.325
301Cracovia KrakówPOL0.0000.2500.0000.0001.0003.325
302Jagiellonia BiałystokPOL0.5000.0000.5002.0000.0003.325
303Górnik ZabrzePOL0.0000.0000.0001.5000.0003.325
304Arka GdyniaPOL0.0000.0001.0000.0000.0003.325
305Zagłębie LubinPOL0.0001.0000.0000.0000.0003.325
306Śląsk WrocławPOL0.5000.0000.0000.0000.0003.325
307Connah's QuayWAL0.0000.5000.2501.0001.5003.250
308BalzanMLT0.2500.2500.2501.5001.0003.250
309FCI LevadiaEST0.5000.5000.2501.0001.0003.250
310HiberniansMLT1.0000.2501.0000.0001.0003.250
311RabotničkiMKD1.5000.2500.5001.0000.0003.250
312DACSVK0.0000.0000.0001.5001.5003.175
313RužomberokSVK0.0000.0001.0000.0001.0003.175
314ŽilinaSVK1.5000.0001.0000.0000.0003.175
315Spartak MyjavaSVK0.0000.2500.0000.0000.0003.175
316DebrecenHUN1.0000.5000.0000.0001.5003.000
317La FioritaSMR0.2500.2500.5001.5000.5003.000
318VíkingurFRO0.2500.2501.0001.5000.0003.000
319ŽeljezničarBHI1.0000.0000.5001.5000.0003.000
320FRO0.0000.0000.2501.0001.5002.750
321LaçiALB0.2500.0000.0001.5001.0002.750
322Široki BrijegBHI0.0000.2500.5001.0001.0002.750
323EuropaGIB0.2500.5000.5000.5001.0002.750
324MuraSVN0.0000.0000.0000.0001.0002.600
325Rudar VelenjeSVN0.0000.0000.0001.5000.0002.600
326GoricaSVN0.0000.2500.5000.0000.0002.600
327KoperSVN0.5000.0000.0000.0000.0002.600
328CeljeSVN0.2500.0000.0000.0000.0002.600
329ÚjpestHUN0.0000.0000.0001.5000.0002.575
330VasasHUN0.0000.0000.2500.0000.0002.575
331MTKHUN0.2500.5000.0000.0000.0002.575
332Ararat-ArmeniaARM0.0000.0000.0000.0002.5002.500
333KuPSFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
334Gzira UnitedMLT0.0000.0000.0001.0001.5002.500
335CliftonvilleNIR0.0000.5000.0001.0001.0002.500
336KRISL0.5000.5000.5000.0001.0002.500
337Tre PenneSMR0.0000.5000.2500.0001.5002.250
338UrartuARM0.0000.2500.0001.0001.0002.250
339NSÍFRO0.2500.2500.2501.0000.5002.250
340SamtrediaGEO0.0000.2501.0001.0000.0002.250
341Rudar PljevljaMNE1.0000.2500.0001.0000.0002.250
342SaburtaloGEO0.0000.0000.0000.0002.0002.000
343HBFRO0.2500.2500.0000.0001.5002.000
344TransEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
345ShkupiMKD0.0000.0000.0001.0001.0002.000
346PetrocubMDA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
347EngordanyAND0.0000.0000.0001.0001.0002.000
348BirkirkaraMLT0.5001.0000.0000.5000.0002.000
349Jeunesse d'EschLUX0.0000.2500.0000.0001.5001.750
350St Joseph'sGIB0.0000.0000.2500.5001.0001.750
351St Patrick's AthleticIRL0.2500.5000.0000.0001.0001.750
352PrishtinaKOS0.0000.0000.2501.0000.5001.750
353ZariaMDA0.0000.2500.5001.0000.0001.750
354JelgavaLVA0.5001.0000.2500.0000.0001.750
355RacingLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.600
356Differdange 03LUX0.5000.2500.2500.0000.0001.600
357Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0000.0000.0001.0001.575
358StumbrasLTU0.0000.0000.0001.0000.0001.575
359AtlantasLTU0.2500.2500.2500.0000.0001.575
360KruojaLTU0.2500.0000.0000.0000.0001.575
361Rīgas FSLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.525
362GandzasarARM0.0000.0000.2501.0000.0001.525
363ShirakARM0.5000.5000.2500.0000.0001.525
364SkontoLVA0.5000.0000.0000.0000.0001.525
365UlissesARM0.2500.0000.0000.0000.0001.525
366FeronikeliKOS0.0000.0000.0000.0001.5001.500
367RoPSFIN0.0000.5000.0000.0001.0001.500
368Tre FioriSMR0.0000.0000.0001.0000.5001.500
369Sant JuliàAND0.2500.0000.2500.5000.5001.500
370DritaKOS0.0000.0000.0001.5000.0001.500
371GlenavonNIR0.2500.2500.0001.0000.0001.500
372FolgoreSMR0.5000.2500.2500.5000.0001.500
373SJKFIN0.2501.0000.2500.0000.0001.500
374Teuta DurrësALB0.0000.2500.0000.0001.0001.475
375Akademija PandevMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
376Makedonija GjPMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
377Luftëtari GjirokastërALB0.0000.0000.0001.0000.0001.475
378TiranaALB0.0000.0000.2500.0000.0001.475
379PelisterMKD0.0000.0000.2500.0000.0001.475
380SileksMKD0.0000.2500.0000.0000.0001.475
381RenovaMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.475
382Radnik BijeljinaBHI0.0000.2500.0000.0001.0001.375
383Sloboda TuzlaBHI0.0000.2500.0000.0000.0001.375
384Olimpik SarajevoBHI0.2500.0000.0000.0000.0001.375
385Speranţa NisporeniMDA0.0000.0000.0000.0001.0001.350
386DaciaMDA0.5000.2500.2500.0000.0001.350
387ZimbruMDA0.0000.5000.0000.0000.0001.350
388SaxanMDA0.2500.0000.0000.0000.0001.350
389Derry CityIRL0.0000.0000.2501.0000.0001.340
390UCDIRL0.5000.0000.0000.0000.0001.340
391Inter TurkuFIN0.0000.0000.0000.0001.0001.300
392LahtiFIN0.2500.0000.0001.0000.0001.300
393IlvesFIN0.0000.0000.0001.0000.0001.300
394MariehamnFIN0.0000.2501.0000.0000.0001.300
395VPSFIN0.2500.0000.5000.0000.0001.300
396Ballymena UnitedNIR0.0000.0000.2500.0001.0001.250
397ZetaMNE0.0000.0000.2500.0001.0001.250
398BreidablikISL0.0000.2500.0000.0001.0001.250
399ColeraineNIR0.0000.0000.2501.0000.0001.250
400Bala TownWAL0.2500.2500.2500.5000.0001.250
401DilaGEO1.0000.2500.0000.0000.0001.250
402Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.2500.0000.0001.150
403FlorianaMLT0.0000.0000.2500.0000.0001.150
404TskhinvaliGEO0.2500.0000.0000.0000.0001.150
405ÍBVISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
406Víkingur ReykjavíkISL0.2500.0000.0000.0000.0001.075
407Barry Town UnitedWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
408Cardiff MUWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
409Cefn DruidsWAL0.0000.0000.0000.5000.0001.000
410Bangor CityWAL0.0000.0000.2500.0000.0001.000
411LlandudnoWAL0.0000.2500.0000.0000.0001.000
412NewtownWAL0.5000.0000.0000.0000.0001.000
413Airbus UKWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.000
414GlentoranNIR0.2500.0000.0000.0000.0000.975
415FCI TallinnEST0.0000.2500.5000.0000.0000.875
416BokeljMNE0.0000.2500.0000.0000.0000.875
417Sillamäe KalevEST0.2500.0000.0000.0000.0000.875
418Trepça'89KOS0.0000.0000.5000.0000.0000.800
419UE Santa ColomaAND0.0000.2500.2500.0000.0000.566
420LusitanosAND0.2500.2500.0000.0000.0000.566
421Juvenes / DoganaSMR0.2500.0000.0000.0000.0000.250
12 Mar 2020 22:54 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.