Vald nation

Uefas klubbranking 2019-20
pl+/-klubbnation2015-162016-172017-182018-192019-20total
1Real MadridESP33.00033.00032.00019.00017.000134.000
2BarcelonaESP26.00023.00025.00030.00019.000123.000
3Bayern MunichGER29.00022.00029.00020.00021.000121.000
4Atletico MadridESP28.00029.00028.00020.00016.000121.000
5JuventusITA18.00033.00023.00021.00020.000115.000
6Manchester CityENG26.00018.00022.00025.00019.000110.000
7PSGFRA24.00020.00019.00019.00020.000102.000
8LiverpoolENG22.0000.00030.00029.00018.00099.000
9ArsenalENG15.00019.00021.00026.0008.00089.000
10Manchester UnitedENG13.00026.00020.00019.0009.00087.000
11SevillaESP23.00019.00021.00013.00010.00086.000
12Tottenham HotspurENG12.00010.00021.00026.00016.00085.000
13ChelseaENG18.0000.00018.00030.00017.00083.000
14Borussia DortmundGER17.00022.00010.00018.00016.00083.000
15NapoliITA13.00017.00010.00018.00018.00076.000
16RomaITA14.00013.00025.00017.0007.00076.000
17Olympique LyonnaisFRA7.00022.00014.00017.00015.00075.000
18PortoPOR11.00017.00017.00023.0007.00075.000
19Shakhtar DonetskUKR20.00014.00019.00010.0009.00072.000
20BenficaPOR22.00017.0004.00017.0009.00069.000
21AjaxNED6.00022.0001.50027.00011.00067.500
22ZenitRUS19.00012.00014.00010.0009.00064.000
23VillarrealESP23.0009.0008.00016.0000.00056.000
24Dynamo KyivUKR18.0008.00012.00011.0006.00055.000
25ValenciaESP14.0000.0000.00023.00017.00054.000
26BeşiktaşTUR7.00020.00019.0005.0003.00054.000
27SalzburgAUT1.5005.00021.00016.0009.00052.500
28Bayer LeverkusenGER14.00018.0000.00011.0008.00051.000
29BaselSUI12.0006.00019.0002.5009.00048.500
30Sporting CPPOR7.0006.00017.00010.0008.00048.000
31Schalke 04GER11.00018.0000.00017.0000.00046.000
32CSKA MoscowRUS7.0007.00017.0009.0004.00044.000
33Sporting BragaPOR15.0005.0009.0002.00010.00041.000
34LazioITA14.0000.00017.0006.0004.00041.000
35MonacoFRA5.00025.0006.0005.0000.00041.000
36Olympiakos PiraeusGRE10.00010.0005.0008.0007.00040.000
37RB LeipzigGER0.0000.00017.0005.00017.00039.000
38GentBEL16.00010.0001.0002.5009.00038.500
39PSVNED18.0006.0001.0006.0006.00037.000
40AnderlechtBEL11.00016.0006.0003.0000.00036.000
41Athletic ClubESP17.0009.00010.0000.0000.00036.000
42KrasnodarRUS9.0008.0001.50011.0006.00035.500
43CopenhagenDEN1.00016.0007.0004.0007.00035.000
44Viktoria PlzenCZE3.0005.00013.00011.0002.00034.000
45Dinamo ZagrebCRO6.0004.0001.50014.0008.00033.500
46CelticSCO3.0007.0008.0006.0009.00033.000
47Lokomotiv MoscowRUS9.0000.00012.0006.0006.00033.000
48WolfsburgGER24.0000.0000.0000.0008.00032.000
49FenerbahçeTUR12.00010.0001.5008.0000.00031.500
50Olympique MarseilleFRA9.0000.00019.0003.0000.00031.000
51Sparta PrahaCZE17.0009.0001.0001.5002.00030.500
52Eintracht FrankfurtGER0.0000.0000.00024.0006.00030.000
53GenkBEL0.00016.0000.0009.0005.00030.000
54AstanaKAZ8.0004.0008.0006.0003.00029.000
55InternazionaleITA0.0004.0000.00015.0009.00028.000
56AtalantaITA0.0000.00011.0002.50014.00027.500
57Club BruggeBEL4.0004.0001.50011.0007.00027.500
58APOELCYP2.00010.0006.0002.5007.00027.500
59Slavia PrahaCZE0.0001.5006.00014.0006.00027.500
60LudogoretsBUL1.0008.0007.0004.0006.00026.000
61Borussia M'gladbachGER8.00012.0000.0000.0006.00026.000
62Young BoysSUI1.5006.0005.0007.0006.00025.500
63BATEBLR8.0001.5004.0008.0002.50024.000
64GalatasarayTUR9.0000.0000.5008.0006.00023.500
65Crvena ZvezdaSRB0.2501.5008.0007.0006.00022.750
66Malmö FFSWE6.0000.0001.0007.0008.00022.000
67PartizanSRB6.0000.5007.0002.5006.00022.000
68Saint-EtienneFRA9.0009.0000.0000.0004.00022.000
69Rapid WienAUT10.0005.0000.0007.0000.00022.000
70Leicester CityENG0.00022.0000.0000.0000.00022.000
71QarabagAZE3.0005.0006.0003.0004.00021.000
72PAOKGRE6.0008.0001.5003.0002.50021.000
73Standard LiègeBEL1.5006.0000.0007.0006.00020.500
74FCSBROU1.5005.0009.0002.5002.50020.500
75GetafeESP0.0000.0000.0000.0008.00019.542
76EspanyolESP0.0000.0000.0000.0008.00019.542
77Real BetisESP0.0000.0000.00010.0000.00019.542
78Real SociedadESP0.0000.0009.0000.0000.00019.542
79Celta de VigoESP0.00019.0000.0000.0000.00019.542
80MilanITA0.0000.00012.0007.0000.00019.000
81FiorentinaITA8.00011.0000.0000.0000.00019.000
82Spartak MoscowRUS0.0001.00011.0004.0002.50018.500
83Istanbul BasaksehirTUR1.0001.5006.0002.0007.00017.500
84AZNED3.0006.0000.0001.5007.00017.500
85Wolverhampton WanderersENG0.0000.0000.0000.0009.00017.292
86BurnleyENG0.0000.0000.0002.5000.00017.292
87EvertonENG0.0000.0003.0000.0000.00017.292
88SouthamptonENG1.5006.0000.0000.0000.00017.292
89West Ham UnitedENG1.0001.5000.0000.0000.00017.292
90FeyenoordNED0.0005.0006.0002.0004.00017.000
91Legia WarszawaPOL3.0008.0001.5002.0002.50017.000
92AEK AthensGRE0.0001.0009.0004.0002.50016.500
93Maccabi Tel AvivISR4.0005.0003.0002.5002.00016.500
94MoldeNOR10.0000.0000.0002.5002.50015.000
95MidtjyllandDEN7.0001.5001.5002.5002.00014.500
96RennesFRA0.0000.0000.00011.0003.00014.000
97MariborSVN1.0001.5007.0002.0002.50014.000
98Hapoel Be'er ShevaISR0.5006.0003.0002.0002.50014.000
99HoffenheimGER0.0000.0004.0007.0000.00013.700
100Hertha BSCGER0.0001.0004.0000.0000.00013.700
101KölnGER0.0000.0004.0000.0000.00013.700
102FreiburgGER0.0000.0001.0000.0000.00013.700
103Mainz 05GER0.0007.0000.0000.0000.00013.700
104AugsburgGER7.0000.0000.0000.0000.00013.700
105RosenborgNOR2.0001.5004.0003.0003.00013.500
106TorinoITA0.0000.0000.0000.0002.50013.302
107SassuoloITA0.0004.0000.0000.0000.00013.302
108SampdoriaITA1.0000.0000.0000.0000.00013.302
109ZürichSUI1.0005.0000.0007.0000.00013.000
110SheriffMDA0.2501.0007.0002.5002.00012.750
111ApollonCYP1.0001.0003.0005.0002.50012.500
112ZoryaUKR1.5002.0004.0002.5002.50012.500
113RangersSCO0.0000.0000.2505.0007.00012.250
114RostovRUS0.00012.0000.0000.0000.00012.000
115LilleFRA0.0001.0000.0000.0005.00011.216
116StrasbourgFRA0.0000.0000.0000.0002.50011.216
117BordeauxFRA4.0000.0001.0005.0000.00011.216
118NiceFRA0.0004.0006.0000.0000.00011.216
119LASKAUT0.0000.0000.0002.0009.00011.000
120RijekaCRO0.5001.0005.0002.0002.50011.000
121CFR ClujROU0.0000.0000.0002.5008.00010.500
122FehérvárHUN1.5001.0001.5005.0001.50010.500
123AEK LarnacaCYP1.0001.5001.5004.0002.00010.000
124Austria WienAUT0.0004.0004.0000.0002.00010.000
125Östersunds FKSWE0.0000.00010.0000.0000.00010.000
126Vitoria GuimaraesPOR1.0000.0004.0000.0004.0009.770
127Rio AvePOR0.0001.0000.0001.5000.0009.770
128MarítimoPOR0.0000.0001.5000.0000.0009.770
129AroucaPOR0.0001.5000.0000.0000.0009.770
130BelenensesPOR4.0000.0000.0000.0000.0009.770
131AstraROU1.5007.0001.0000.0000.0009.500
132Arsenal TulaRUS0.0000.0000.0000.0001.5009.110
133UfaRUS0.0000.0000.0002.5000.0009.110
134Rubin KazanRUS5.0000.0000.0000.0000.0009.110
135FerencvarosHUN0.5001.0000.5001.0006.0009.000
136LuganoSUI0.0000.0006.0000.0003.0009.000
137SionSUI8.0000.0001.0000.0000.0009.000
138BrøndbyDEN1.5001.5001.0002.5002.0008.500
139DundalkIRL1.0003.0001.0001.5002.0008.500
140Spartak TrnavaSVK1.0001.0000.0005.0001.5008.500
141F91 DudelangeLUX0.2501.0001.0003.0003.0008.250
142OsmanlısporTUR0.0008.0000.0000.0000.0008.000
143Slovan LiberecCZE5.0003.0000.0000.0000.0008.000
144AntwerpBEL0.0000.0000.0000.0002.5007.500
145QəbələAZE2.0002.0001.0001.0001.5007.500
146Hajduk SplitCRO1.5001.5001.5002.0001.0007.500
147Zulte-WaregemBEL0.0000.0005.0000.0000.0007.500
148KV OostendeBEL0.0000.0001.0000.0000.0007.500
149Sporting CharleroiBEL1.0000.0000.0000.0000.0007.500
150ShkendijaMKD0.2501.5001.5002.5001.5007.250
151UtrechtNED0.0000.0001.5000.0001.5007.030
152VitesseNED1.0000.0004.0002.0000.0007.030
153HeraclesNED0.0001.0000.0000.0000.0007.030
154GroningenNED2.0000.0000.0000.0000.0007.030
155Go Ahead EaglesNED0.2500.0000.0000.0000.0007.030
156Slovan BratislavaSVK1.0000.5000.5002.0003.0007.000
157AIKSWE1.0001.0001.0001.5002.5007.000
158The New SaintsWAL1.0001.0001.0002.0002.0007.000
159HJKFIN1.5001.0000.5002.0002.0007.000
160JablonecCZE1.5000.0000.0004.0001.5007.000
161Dinamo MinskBLR2.0001.0001.0002.0001.0007.000
162Lech PoznańPOL4.0000.0001.0002.0000.0007.000
163KonyasporTUR0.0002.0005.0000.0000.0007.000
164SūduvaLTU0.0000.2501.5002.5002.5006.750
165OleksandriaUKR0.0001.0001.5000.0003.0006.700
166Mariupol'UKR0.0000.0000.0002.0002.0006.700
167VorsklaUKR1.0001.0000.0003.0000.0006.700
168Olimpik DonetskUKR0.0000.0001.0000.0000.0006.700
169Dnipro DnipropetrovskUKR5.0000.0000.0000.0000.0006.700
170TrabzonsporTUR1.0000.0000.0000.0003.0006.560
171Yeni MalatyasporTUR0.0000.0000.0000.0002.0006.560
172AkhisarsporTUR0.0000.0000.0003.0000.0006.560
173AberdeenSCO1.0001.0001.0001.5002.0006.500
174Wolfsberger ACAUT1.0000.0000.0000.0004.0006.425
175Sturm GrazAUT1.0000.0001.0002.0001.5006.425
176AdmiraAUT0.0001.0000.0001.5000.0006.425
177Rheindorf AltachAUT1.5000.0001.5000.0000.0006.425
178ZrinjskiBHI0.2501.0001.0002.0002.0006.250
179AlashkertARM0.5001.0001.0002.0001.5006.000
180KairatKAZ1.5000.5000.5002.0001.5006.000
181ŽalgirisLTU1.0001.0001.0002.0001.0006.000
182Skënderbeu KorçëALB2.0000.0004.0000.0000.0006.000
183DomžaleSVN0.2501.0001.5001.5001.5005.750
184LuzernSUI0.0001.0000.5002.0002.0005.500
185PyunikARM1.0000.2500.2502.0002.0005.500
186VaduzLIE1.0000.5000.5001.5002.0005.500
187ViitorulROU0.0001.0001.5001.5001.5005.500
188EsbjergDEN0.0000.0000.0000.0001.5005.500
189KukësiALB1.0000.5001.0002.0001.0005.500
190TrenčínSVK1.0001.5000.5002.5000.0005.500
191NordsjællandDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.500
192LyngbyDEN0.0000.0001.0000.0000.0005.500
193SønderjyskEDEN0.0001.5000.0000.0000.0005.500
194RandersDEN0.5000.0000.0000.0000.0005.500
195Mladá BoleslavCZE0.5001.0001.0000.0002.0005.460
196Sigma OlomoucCZE0.0000.0000.0002.5000.0005.460
197ZlínCZE0.0000.0002.0000.0000.0005.460
198AELCYP0.0000.0001.0000.0001.5005.350
199AnorthosisCYP0.0000.0000.0001.0000.0005.350
200Omonia NicosiaCYP1.0000.5000.0000.0000.0005.350
201KilmarnockSCO0.0000.0000.0000.0001.0005.325
202HibernianSCO0.0000.5000.0002.0000.0005.325
203St. JohnstoneSCO0.2500.0000.2500.0000.0005.325
204HeartsSCO0.0000.5000.0000.0000.0005.325
205Inverness CTSCO0.5000.0000.0000.0000.0005.325
206VallettaMLT0.2501.0000.5001.5002.0005.250
207VentspilsLVA1.0000.5000.2501.5002.0005.250
208OlimpijaSVN0.0001.0000.2502.5001.5005.250
209CrusadersNIR1.0001.0000.2501.5001.5005.250
210Lincoln Red ImpsGIB1.0001.0000.2501.5001.5005.250
211AtromitosGRE1.5000.0000.0001.5002.0005.140
212ArisGRE0.0000.0000.0000.0002.0005.140
213Asteras TripolisGRE3.0000.0000.0001.5000.0005.140
214PanathinaikosGRE1.5002.0001.5000.0000.0005.140
215PanioniosGRE0.0000.0001.0000.0000.0005.140
216PAS GianninaGRE0.0001.0000.0000.0000.0005.140
217ČukaričkiSRB0.5000.5000.0000.0001.5005.100
218Radnički NišSRB0.0000.0000.0001.5001.0005.100
219Spartak SuboticaSRB0.0000.0000.0002.0000.0005.100
220VojvodinaSRB1.5001.5000.2500.0000.0005.100
221Mladost LučaniSRB0.0000.0000.2500.0000.0005.100
222Universitatea CraiovaROU0.0000.0001.0002.0002.0005.000
223Nõmme KaljuEST0.5001.0000.5001.0002.0005.000
224VardarMKD1.0001.0002.0001.0000.0005.000
225OsijekCRO0.0000.0001.5001.5001.5004.975
226Lokomotiva ZagrebCRO0.5001.5000.0000.0000.0004.975
227ThunSUI1.5000.0000.0000.0002.0004.880
228St. GallenSUI0.0000.0000.0001.5000.0004.880
229GrasshopperSUI0.0001.5000.0000.0000.0004.880
230ShakhtyorBLR0.5000.5000.2501.5002.0004.750
231SarajevoBHI1.0000.0000.2501.5002.0004.750
232Dinamo TbilisiGEO0.2501.5000.0001.0002.0004.750
233Cork CityIRL0.2501.0000.5002.0001.0004.750
234Fola EschLUX1.0000.2501.0001.5001.0004.750
235NorrköpingSWE0.0001.0000.5000.0002.0004.550
236HäckenSWE0.0000.5000.0001.5001.5004.550
237DjurgårdenSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.550
238IFK GöteborgSWE1.0001.5000.0000.0000.0004.550
239ElfsborgSWE1.0000.0000.0000.0000.0004.550
240FC Santa ColomaAND0.5000.5000.5001.5001.5004.500
241Partizani TiranaALB0.2501.5000.2501.0001.5004.500
242FHISL0.5001.0001.5001.5000.0004.500
243HaugesundNOR0.0000.0000.5000.0002.0004.350
244BrannNOR0.0000.0000.5000.0001.0004.350
245Sarpsborg 08NOR0.0000.0000.0004.0000.0004.350
246LillestrømNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.350
247OddNOR1.5000.5001.0000.0000.0004.350
248StrømsgodsetNOR1.0000.5000.0000.0000.0004.350
249StabækNOR0.0000.2500.0000.0000.0004.350
250LinfieldNIR0.5000.2501.0000.0002.5004.250
251ValurISL0.0000.2500.5002.0001.5004.250
252Progrès NiederkornLUX0.2500.0000.5002.0001.5004.250
253StjarnanISL1.0000.0000.2501.5001.5004.250
254BudućnostMNE0.2500.5001.0001.0001.5004.250
255RiteriaiLTU0.5000.2501.0001.5001.0004.250
256CSKA SofiaBUL0.0000.0000.0002.0002.0004.000
257SutjeskaMNE0.2500.0000.2501.5002.0004.000
258HonvédHUN0.0000.0001.0001.5001.5004.000
259FloraEST0.2500.5000.2501.5001.5004.000
260LiepājaLVA0.0001.0000.5001.0001.5004.000
261OFK TitogradMNE0.5001.0000.5001.0001.0004.000
262Bnei YehudaISR0.0000.0001.0000.0002.5003.925
263Maccabi HaifaISR0.0000.5000.0000.0001.5003.925
264Hapoel HaifaISR0.0000.0000.0002.0000.0003.925
265Beitar JerusalemISR0.5001.5000.5001.0000.0003.925
266Ironi Kiryat ShmonaISR1.0000.0000.0000.0000.0003.925
267OrdabasyKAZ0.2500.2500.2500.0001.5003.850
268TobolKAZ0.0000.0000.0001.5001.0003.850
269IrtyshKAZ0.0000.0000.5001.0000.0003.850
270AktobeKAZ0.2500.2500.0000.0000.0003.850
271VitebskBLR0.0000.0000.0000.0001.0003.775
272Dinamo BrestBLR0.0000.0000.5002.0000.0003.775
273Torpedo BelAZBLR0.2501.0000.0000.0000.0003.775
274NeftçiAZE0.2500.5000.0001.0002.0003.750
275Shamrock RoversIRL0.5000.2500.5001.0001.5003.750
276Torpedo KutaisiGEO0.0000.0000.2502.5001.0003.750
277B36FRO0.5000.5000.2501.5001.0003.750
278MilsamiMDA1.5000.0000.2501.0001.0003.750
279SəbailAZE0.0000.0000.0000.0001.0003.750
280Spartaks JūrmalaLVA0.5000.2501.0002.0000.0003.750
281KeşləAZE1.0000.0000.5001.0000.0003.750
282ZiraAZE0.0000.0000.5000.0000.0003.750
283KapazAZE0.0000.5000.0000.0000.0003.750
284RigaLVA0.0000.0000.0001.0002.5003.500
285ChikhuraGEO0.0000.2500.2501.5001.5003.500
286Levski SofiaBUL0.0000.5000.5001.0001.5003.500
287Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0000.0000.0002.0003.475
288Slavia SofiaBUL0.0000.2500.0001.5000.0003.475
289Botev PlovdivBUL0.0000.0001.0000.0000.0003.475
290Dunav 2010BUL0.0000.0000.2500.0000.0003.475
291BeroeBUL0.5000.5000.0000.0000.0003.475
292Cherno MoreBUL0.5000.0000.0000.0000.0003.475
293LovechBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.475
294Piast GliwicePOL0.0000.5000.0000.0001.5003.325
295Lechia GdańskPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.325
296Cracovia KrakówPOL0.0000.2500.0000.0001.0003.325
297Jagiellonia BiałystokPOL0.5000.0000.5002.0000.0003.325
298Górnik ZabrzePOL0.0000.0000.0001.5000.0003.325
299Arka GdyniaPOL0.0000.0001.0000.0000.0003.325
300Zagłębie LubinPOL0.0001.0000.0000.0000.0003.325
301Śląsk WrocławPOL0.5000.0000.0000.0000.0003.325
302Connah's QuayWAL0.0000.5000.2501.0001.5003.250
303BalzanMLT0.2500.2500.2501.5001.0003.250
304FCI LevadiaEST0.5000.5000.2501.0001.0003.250
305HiberniansMLT1.0000.2501.0000.0001.0003.250
306RabotničkiMKD1.5000.2500.5001.0000.0003.250
307Dinamo BucureştiROU0.0000.0001.0000.0000.0003.240
308Pandurii Târgu JiuROU0.0001.0000.0000.0000.0003.240
309Politehnica IașiROU0.0000.5000.0000.0000.0003.240
310Târgu MureşROU1.0000.0000.0000.0000.0003.240
311BotoşaniROU0.5000.0000.0000.0000.0003.240
312DACSVK0.0000.0000.0001.5001.5003.175
313RužomberokSVK0.0000.0001.0000.0001.0003.175
314ŽilinaSVK1.5000.0001.0000.0000.0003.175
315Spartak MyjavaSVK0.0000.2500.0000.0000.0003.175
316DebrecenHUN1.0000.5000.0000.0001.5003.000
317La FioritaSMR0.2500.2500.5001.5000.5003.000
318VíkingurFRO0.2500.2501.0001.5000.0003.000
319ŽeljezničarBHI1.0000.0000.5001.5000.0003.000
320FRO0.0000.0000.2501.0001.5002.750
321LaçiALB0.2500.0000.0001.5001.0002.750
322Široki BrijegBHI0.0000.2500.5001.0001.0002.750
323EuropaGIB0.2500.5000.5000.5001.0002.750
324MuraSVN0.0000.0000.0000.0001.0002.600
325Rudar VelenjeSVN0.0000.0000.0001.5000.0002.600
326GoricaSVN0.0000.2500.5000.0000.0002.600
327KoperSVN0.5000.0000.0000.0000.0002.600
328CeljeSVN0.2500.0000.0000.0000.0002.600
329ÚjpestHUN0.0000.0000.0001.5000.0002.575
330VasasHUN0.0000.0000.2500.0000.0002.575
331MTKHUN0.2500.5000.0000.0000.0002.575
332Ararat-ArmeniaARM0.0000.0000.0000.0002.5002.500
333KuPSFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
334Gzira UnitedMLT0.0000.0000.0001.0001.5002.500
335CliftonvilleNIR0.0000.5000.0001.0001.0002.500
336KRISL0.5000.5000.5000.0001.0002.500
337Tre PenneSMR0.0000.5000.2500.0001.5002.250
338UrartuARM0.0000.2500.0001.0001.0002.250
339NSÍFRO0.2500.2500.2501.0000.5002.250
340SamtrediaGEO0.0000.2501.0001.0000.0002.250
341Rudar PljevljaMNE1.0000.2500.0001.0000.0002.250
342SaburtaloGEO0.0000.0000.0000.0002.0002.000
343HBFRO0.2500.2500.0000.0001.5002.000
344TransEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
345ShkupiMKD0.0000.0000.0001.0001.0002.000
346PetrocubMDA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
347EngordanyAND0.0000.0000.0001.0001.0002.000
348BirkirkaraMLT0.5001.0000.0000.5000.0002.000
349Jeunesse d'EschLUX0.0000.2500.0000.0001.5001.750
350St Joseph'sGIB0.0000.0000.2500.5001.0001.750
351St Patrick's AthleticIRL0.2500.5000.0000.0001.0001.750
352PrishtinaKOS0.0000.0000.2501.0000.5001.750
353ZariaMDA0.0000.2500.5001.0000.0001.750
354JelgavaLVA0.5001.0000.2500.0000.0001.750
355RacingLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.600
356Differdange 03LUX0.5000.2500.2500.0000.0001.600
357Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0000.0000.0001.0001.575
358StumbrasLTU0.0000.0000.0001.0000.0001.575
359AtlantasLTU0.2500.2500.2500.0000.0001.575
360KruojaLTU0.2500.0000.0000.0000.0001.575
361Rīgas FSLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.525
362GandzasarARM0.0000.0000.2501.0000.0001.525
363ShirakARM0.5000.5000.2500.0000.0001.525
364SkontoLVA0.5000.0000.0000.0000.0001.525
365UlissesARM0.2500.0000.0000.0000.0001.525
366FeronikeliKOS0.0000.0000.0000.0001.5001.500
367RoPSFIN0.0000.5000.0000.0001.0001.500
368Tre FioriSMR0.0000.0000.0001.0000.5001.500
369Sant JuliàAND0.2500.0000.2500.5000.5001.500
370DritaKOS0.0000.0000.0001.5000.0001.500
371GlenavonNIR0.2500.2500.0001.0000.0001.500
372FolgoreSMR0.5000.2500.2500.5000.0001.500
373SJKFIN0.2501.0000.2500.0000.0001.500
374Teuta DurrësALB0.0000.2500.0000.0001.0001.475
375Akademija PandevMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
376Makedonija GjPMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
377Luftëtari GjirokastërALB0.0000.0000.0001.0000.0001.475
378TiranaALB0.0000.0000.2500.0000.0001.475
379PelisterMKD0.0000.0000.2500.0000.0001.475
380SileksMKD0.0000.2500.0000.0000.0001.475
381RenovaMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.475
382Radnik BijeljinaBHI0.0000.2500.0000.0001.0001.375
383Sloboda TuzlaBHI0.0000.2500.0000.0000.0001.375
384Olimpik SarajevoBHI0.2500.0000.0000.0000.0001.375
385Speranţa NisporeniMDA0.0000.0000.0000.0001.0001.350
386DaciaMDA0.5000.2500.2500.0000.0001.350
387ZimbruMDA0.0000.5000.0000.0000.0001.350
388SaxanMDA0.2500.0000.0000.0000.0001.350
389Derry CityIRL0.0000.0000.2501.0000.0001.340
390UCDIRL0.5000.0000.0000.0000.0001.340
391Inter TurkuFIN0.0000.0000.0000.0001.0001.300
392LahtiFIN0.2500.0000.0001.0000.0001.300
393IlvesFIN0.0000.0000.0001.0000.0001.300
394MariehamnFIN0.0000.2501.0000.0000.0001.300
395VPSFIN0.2500.0000.5000.0000.0001.300
396Ballymena UnitedNIR0.0000.0000.2500.0001.0001.250
397ZetaMNE0.0000.0000.2500.0001.0001.250
398BreidablikISL0.0000.2500.0000.0001.0001.250
399ColeraineNIR0.0000.0000.2501.0000.0001.250
400Bala TownWAL0.2500.2500.2500.5000.0001.250
401DilaGEO1.0000.2500.0000.0000.0001.250
402Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.2500.0000.0001.150
403FlorianaMLT0.0000.0000.2500.0000.0001.150
404TskhinvaliGEO0.2500.0000.0000.0000.0001.150
405ÍBVISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
406Víkingur ReykjavíkISL0.2500.0000.0000.0000.0001.075
407Barry Town UnitedWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
408Cardiff MUWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
409Cefn DruidsWAL0.0000.0000.0000.5000.0001.000
410Bangor CityWAL0.0000.0000.2500.0000.0001.000
411LlandudnoWAL0.0000.2500.0000.0000.0001.000
412NewtownWAL0.5000.0000.0000.0000.0001.000
413Airbus UKWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.000
414GlentoranNIR0.2500.0000.0000.0000.0000.975
415FCI TallinnEST0.0000.2500.5000.0000.0000.875
416BokeljMNE0.0000.2500.0000.0000.0000.875
417Sillamäe KalevEST0.2500.0000.0000.0000.0000.875
418Trepça'89KOS0.0000.0000.5000.0000.0000.800
419UE Santa ColomaAND0.0000.2500.2500.0000.0000.566
420LusitanosAND0.2500.2500.0000.0000.0000.566
421Juvenes / DoganaSMR0.2500.0000.0000.0000.0000.250
16 Dec 2019 09:09 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.