Vald nation

Uefas klubbranking 2019-20
pl+/-klubbnation2015-162016-172017-182018-192019-20total
1Real MadridESP33.00033.00032.00019.00010.000127.000
2BarcelonaESP26.00023.00025.00030.00012.000116.000
3Bayern MunichGER29.00022.00029.00020.00014.000114.000
4Atletico MadridESP28.00029.00028.00020.0009.000114.000
5JuventusITA18.00033.00023.00021.00013.000108.000
6Manchester CityENG26.00018.00022.00025.00012.000103.000
7PSGFRA24.00020.00019.00019.00013.00095.000
8LiverpoolENG22.0000.00030.00029.00011.00092.000
9ArsenalENG15.00019.00021.00026.0007.00088.000
10SevillaESP23.00019.00021.00013.00010.00086.000
11Manchester UnitedENG13.00026.00020.00019.0007.00085.000
12Tottenham HotspurENG12.00010.00021.00026.00011.00080.000
13ChelseaENG18.0000.00018.00030.00010.00076.000
14Borussia DortmundGER17.00022.00010.00018.0009.00076.000
15RomaITA14.00013.00025.00017.0006.00075.000
16PortoPOR11.00017.00017.00023.0005.00073.000
17Shakhtar DonetskUKR20.00014.00019.00010.0009.00072.000
18NapoliITA13.00017.00010.00018.00011.00069.000
19Olympique LyonnaisFRA7.00022.00014.00017.0009.00069.000
20AjaxNED6.00022.0001.50027.00011.00067.500
21BenficaPOR22.00017.0004.00017.0007.00067.000
22ZenitRUS19.00012.00014.00010.0009.00064.000
23VillarrealESP23.0009.0008.00016.0000.00056.000
24Dynamo KyivUKR18.0008.00012.00011.0005.00054.000
25BeşiktaşTUR7.00020.00019.0005.0003.00054.000
26SalzburgAUT1.5005.00021.00016.0009.00052.500
27Bayer LeverkusenGER14.00018.0000.00011.0008.00051.000
28Sporting CPPOR7.0006.00017.00010.0008.00048.000
29ValenciaESP14.0000.0000.00023.00010.00047.000
30BaselSUI12.0006.00019.0002.5007.00046.500
31Schalke 04GER11.00018.0000.00017.0000.00046.000
32CSKA MoscowRUS7.0007.00017.0009.0003.00043.000
33LazioITA14.0000.00017.0006.0004.00041.000
34MonacoFRA5.00025.0006.0005.0000.00041.000
35Sporting BragaPOR15.0005.0009.0002.0008.00039.000
36Olympiakos PiraeusGRE10.00010.0005.0008.0005.00038.000
37GentBEL16.00010.0001.0002.5007.00036.500
38PSVNED18.0006.0001.0006.0005.00036.000
39AnderlechtBEL11.00016.0006.0003.0000.00036.000
40Athletic ClubESP17.0009.00010.0000.0000.00036.000
41KrasnodarRUS9.0008.0001.50011.0006.00035.500
42CopenhagenDEN1.00016.0007.0004.0007.00035.000
43Viktoria PlzenCZE3.0005.00013.00011.0002.00034.000
44Dinamo ZagrebCRO6.0004.0001.50014.0008.00033.500
45RB LeipzigGER0.0000.00017.0005.00011.00033.000
46CelticSCO3.0007.0008.0006.0009.00033.000
47Lokomotiv MoscowRUS9.0000.00012.0006.0006.00033.000
48FenerbahçeTUR12.00010.0001.5008.0000.00031.500
49Olympique MarseilleFRA9.0000.00019.0003.0000.00031.000
50Sparta PrahaCZE17.0009.0001.0001.5002.00030.500
51Eintracht FrankfurtGER0.0000.0000.00024.0006.00030.000
52WolfsburgGER24.0000.0000.0000.0006.00030.000
53GenkBEL0.00016.0000.0009.0005.00030.000
54AstanaKAZ8.0004.0008.0006.0003.00029.000
55InternazionaleITA0.0004.0000.00015.0009.00028.000
56Club BruggeBEL4.0004.0001.50011.0007.00027.500
57Slavia PrahaCZE0.0001.5006.00014.0006.00027.500
58Borussia M'gladbachGER8.00012.0000.0000.0006.00026.000
59APOELCYP2.00010.0006.0002.5005.00025.500
60LudogoretsBUL1.0008.0007.0004.0005.00025.000
61Young BoysSUI1.5006.0005.0007.0005.00024.500
62BATEBLR8.0001.5004.0008.0002.50024.000
63GalatasarayTUR9.0000.0000.5008.0006.00023.500
64Crvena ZvezdaSRB0.2501.5008.0007.0006.00022.750
65Saint-EtienneFRA9.0009.0000.0000.0004.00022.000
66Rapid WienAUT10.0005.0000.0007.0000.00022.000
67Leicester CityENG0.00022.0000.0000.0000.00022.000
68PAOKGRE6.0008.0001.5003.0002.50021.000
69AtalantaITA0.0000.00011.0002.5007.00020.500
70FCSBROU1.5005.0009.0002.5002.50020.500
71Malmö FFSWE6.0000.0001.0007.0006.00020.000
72PartizanSRB6.0000.5007.0002.5004.00020.000
73QarabagAZE3.0005.0006.0003.0003.00020.000
74Standard LiègeBEL1.5006.0000.0007.0005.00019.500
75MilanITA0.0000.00012.0007.0000.00019.000
76Celta de VigoESP0.00019.0000.0000.0000.00019.000
77FiorentinaITA8.00011.0000.0000.0000.00019.000
78EspanyolESP0.0000.0000.0000.0008.00018.685
79GetafeESP0.0000.0000.0000.0006.00018.685
80Real BetisESP0.0000.0000.00010.0000.00018.685
81Real SociedadESP0.0000.0009.0000.0000.00018.685
82Spartak MoscowRUS0.0001.00011.0004.0002.50018.500
83AZNED3.0006.0000.0001.5007.00017.500
84FeyenoordNED0.0005.0006.0002.0004.00017.000
85Legia WarszawaPOL3.0008.0001.5002.0002.50017.000
86AEK AthensGRE0.0001.0009.0004.0002.50016.500
87Maccabi Tel AvivISR4.0005.0003.0002.5002.00016.500
88Wolverhampton WanderersENG0.0000.0000.0000.0007.00016.407
89BurnleyENG0.0000.0000.0002.5000.00016.407
90EvertonENG0.0000.0003.0000.0000.00016.407
91SouthamptonENG1.5006.0000.0000.0000.00016.407
92West Ham UnitedENG1.0001.5000.0000.0000.00016.407
93Istanbul BasaksehirTUR1.0001.5006.0002.0005.00015.500
94MoldeNOR10.0000.0000.0002.5002.50015.000
95MidtjyllandDEN7.0001.5001.5002.5002.00014.500
96RennesFRA0.0000.0000.00011.0003.00014.000
97MariborSVN1.0001.5007.0002.0002.50014.000
98Hapoel Be'er ShevaISR0.5006.0003.0002.0002.50014.000
99RosenborgNOR2.0001.5004.0003.0003.00013.500
100HoffenheimGER0.0000.0004.0007.0000.00013.071
101Hertha BSCGER0.0001.0004.0000.0000.00013.071
102KölnGER0.0000.0004.0000.0000.00013.071
103FreiburgGER0.0000.0001.0000.0000.00013.071
104Mainz 05GER0.0007.0000.0000.0000.00013.071
105AugsburgGER7.0000.0000.0000.0000.00013.071
106ZürichSUI1.0005.0000.0007.0000.00013.000
107SheriffMDA0.2501.0007.0002.5002.00012.750
108TorinoITA0.0000.0000.0000.0002.50012.673
109SassuoloITA0.0004.0000.0000.0000.00012.673
110SampdoriaITA1.0000.0000.0000.0000.00012.673
111ApollonCYP1.0001.0003.0005.0002.50012.500
112ZoryaUKR1.5002.0004.0002.5002.50012.500
113RostovRUS0.00012.0000.0000.0000.00012.000
114RangersSCO0.0000.0000.2505.0006.00011.250
115RijekaCRO0.5001.0005.0002.0002.50011.000
116LilleFRA0.0001.0000.0000.0005.00010.716
117StrasbourgFRA0.0000.0000.0000.0002.50010.716
118BordeauxFRA4.0000.0001.0005.0000.00010.716
119NiceFRA0.0004.0006.0000.0000.00010.716
120FehérvárHUN1.5001.0001.5005.0001.50010.500
121AEK LarnacaCYP1.0001.5001.5004.0002.00010.000
122Austria WienAUT0.0004.0004.0000.0002.00010.000
123Östersunds FKSWE0.0000.00010.0000.0000.00010.000
124AstraROU1.5007.0001.0000.0000.0009.500
125Vitoria GuimaraesPOR1.0000.0004.0000.0003.0009.450
126Rio AvePOR0.0001.0000.0001.5000.0009.450
127MarítimoPOR0.0000.0001.5000.0000.0009.450
128AroucaPOR0.0001.5000.0000.0000.0009.450
129BelenensesPOR4.0000.0000.0000.0000.0009.450
130Arsenal TulaRUS0.0000.0000.0000.0001.5009.043
131UfaRUS0.0000.0000.0002.5000.0009.043
132Rubin KazanRUS5.0000.0000.0000.0000.0009.043
133LASKAUT0.0000.0000.0002.0007.0009.000
134LuganoSUI0.0000.0006.0000.0003.0009.000
135SionSUI8.0000.0001.0000.0000.0009.000
136CFR ClujROU0.0000.0000.0002.5006.0008.500
137BrøndbyDEN1.5001.5001.0002.5002.0008.500
138DundalkIRL1.0003.0001.0001.5002.0008.500
139Spartak TrnavaSVK1.0001.0000.0005.0001.5008.500
140F91 DudelangeLUX0.2501.0001.0003.0003.0008.250
141FerencvarosHUN0.5001.0000.5001.0005.0008.000
142OsmanlısporTUR0.0008.0000.0000.0000.0008.000
143Slovan LiberecCZE5.0003.0000.0000.0000.0008.000
144QəbələAZE2.0002.0001.0001.0001.5007.500
145Hajduk SplitCRO1.5001.5001.5002.0001.0007.500
146AntwerpBEL0.0000.0000.0000.0002.5007.380
147Zulte-WaregemBEL0.0000.0005.0000.0000.0007.380
148KV OostendeBEL0.0000.0001.0000.0000.0007.380
149Sporting CharleroiBEL1.0000.0000.0000.0000.0007.380
150ShkendijaMKD0.2501.5001.5002.5001.5007.250
151Slovan BratislavaSVK1.0000.5000.5002.0003.0007.000
152AIKSWE1.0001.0001.0001.5002.5007.000
153The New SaintsWAL1.0001.0001.0002.0002.0007.000
154HJKFIN1.5001.0000.5002.0002.0007.000
155JablonecCZE1.5000.0000.0004.0001.5007.000
156Dinamo MinskBLR2.0001.0001.0002.0001.0007.000
157VitesseNED1.0000.0004.0002.0000.0007.000
158Lech PoznańPOL4.0000.0001.0002.0000.0007.000
159KonyasporTUR0.0002.0005.0000.0000.0007.000
160UtrechtNED0.0000.0001.5000.0001.5006.990
161HeraclesNED0.0001.0000.0000.0000.0006.990
162GroningenNED2.0000.0000.0000.0000.0006.990
163Go Ahead EaglesNED0.2500.0000.0000.0000.0006.990
164SūduvaLTU0.0000.2501.5002.5002.5006.750
165OleksandriaUKR0.0001.0001.5000.0003.0006.660
166Mariupol'UKR0.0000.0000.0002.0002.0006.660
167VorsklaUKR1.0001.0000.0003.0000.0006.660
168Olimpik DonetskUKR0.0000.0001.0000.0000.0006.660
169Dnipro DnipropetrovskUKR5.0000.0000.0000.0000.0006.660
170AberdeenSCO1.0001.0001.0001.5002.0006.500
171TrabzonsporTUR1.0000.0000.0000.0003.0006.480
172Yeni MalatyasporTUR0.0000.0000.0000.0002.0006.480
173AkhisarsporTUR0.0000.0000.0003.0000.0006.480
174Wolfsberger ACAUT1.0000.0000.0000.0003.0006.305
175Sturm GrazAUT1.0000.0001.0002.0001.5006.305
176AdmiraAUT0.0001.0000.0001.5000.0006.305
177Rheindorf AltachAUT1.5000.0001.5000.0000.0006.305
178ZrinjskiBHI0.2501.0001.0002.0002.0006.250
179AlashkertARM0.5001.0001.0002.0001.5006.000
180KairatKAZ1.5000.5000.5002.0001.5006.000
181ŽalgirisLTU1.0001.0001.0002.0001.0006.000
182Skënderbeu KorçëALB2.0000.0004.0000.0000.0006.000
183DomžaleSVN0.2501.0001.5001.5001.5005.750
184LuzernSUI0.0001.0000.5002.0002.0005.500
185PyunikARM1.0000.2500.2502.0002.0005.500
186VaduzLIE1.0000.5000.5001.5002.0005.500
187ViitorulROU0.0001.0001.5001.5001.5005.500
188EsbjergDEN0.0000.0000.0000.0001.5005.500
189KukësiALB1.0000.5001.0002.0001.0005.500
190TrenčínSVK1.0001.5000.5002.5000.0005.500
191NordsjællandDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.500
192LyngbyDEN0.0000.0001.0000.0000.0005.500
193SønderjyskEDEN0.0001.5000.0000.0000.0005.500
194RandersDEN0.5000.0000.0000.0000.0005.500
195Mladá BoleslavCZE0.5001.0001.0000.0002.0005.460
196Sigma OlomoucCZE0.0000.0000.0002.5000.0005.460
197ZlínCZE0.0000.0002.0000.0000.0005.460
198KilmarnockSCO0.0000.0000.0000.0001.0005.275
199HibernianSCO0.0000.5000.0002.0000.0005.275
200St. JohnstoneSCO0.2500.0000.2500.0000.0005.275
201HeartsSCO0.0000.5000.0000.0000.0005.275
202Inverness CTSCO0.5000.0000.0000.0000.0005.275
203VallettaMLT0.2501.0000.5001.5002.0005.250
204VentspilsLVA1.0000.5000.2501.5002.0005.250
205OlimpijaSVN0.0001.0000.2502.5001.5005.250
206CrusadersNIR1.0001.0000.2501.5001.5005.250
207Lincoln Red ImpsGIB1.0001.0000.2501.5001.5005.250
208AELCYP0.0000.0001.0000.0001.5005.250
209AnorthosisCYP0.0000.0000.0001.0000.0005.250
210Omonia NicosiaCYP1.0000.5000.0000.0000.0005.250
211AtromitosGRE1.5000.0000.0001.5002.0005.060
212ArisGRE0.0000.0000.0000.0002.0005.060
213Asteras TripolisGRE3.0000.0000.0001.5000.0005.060
214PanathinaikosGRE1.5002.0001.5000.0000.0005.060
215PanioniosGRE0.0000.0001.0000.0000.0005.060
216PAS GianninaGRE0.0001.0000.0000.0000.0005.060
217Universitatea CraiovaROU0.0000.0001.0002.0002.0005.000
218Nõmme KaljuEST0.5001.0000.5001.0002.0005.000
219ČukaričkiSRB0.5000.5000.0000.0001.5005.000
220Radnički NišSRB0.0000.0000.0001.5001.0005.000
221Spartak SuboticaSRB0.0000.0000.0002.0000.0005.000
222VardarMKD1.0001.0002.0001.0000.0005.000
223VojvodinaSRB1.5001.5000.2500.0000.0005.000
224Mladost LučaniSRB0.0000.0000.2500.0000.0005.000
225OsijekCRO0.0000.0001.5001.5001.5004.975
226Lokomotiva ZagrebCRO0.5001.5000.0000.0000.0004.975
227ShakhtyorBLR0.5000.5000.2501.5002.0004.750
228SarajevoBHI1.0000.0000.2501.5002.0004.750
229Dinamo TbilisiGEO0.2501.5000.0001.0002.0004.750
230Cork CityIRL0.2501.0000.5002.0001.0004.750
231Fola EschLUX1.0000.2501.0001.5001.0004.750
232ThunSUI1.5000.0000.0000.0002.0004.720
233St. GallenSUI0.0000.0000.0001.5000.0004.720
234GrasshopperSUI0.0001.5000.0000.0000.0004.720
235FC Santa ColomaAND0.5000.5000.5001.5001.5004.500
236Partizani TiranaALB0.2501.5000.2501.0001.5004.500
237FHISL0.5001.0001.5001.5000.0004.500
238NorrköpingSWE0.0001.0000.5000.0002.0004.450
239HäckenSWE0.0000.5000.0001.5001.5004.450
240DjurgårdenSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.450
241IFK GöteborgSWE1.0001.5000.0000.0000.0004.450
242ElfsborgSWE1.0000.0000.0000.0000.0004.450
243HaugesundNOR0.0000.0000.5000.0002.0004.300
244BrannNOR0.0000.0000.5000.0001.0004.300
245Sarpsborg 08NOR0.0000.0000.0004.0000.0004.300
246LillestrømNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.300
247OddNOR1.5000.5001.0000.0000.0004.300
248StrømsgodsetNOR1.0000.5000.0000.0000.0004.300
249StabækNOR0.0000.2500.0000.0000.0004.300
250LinfieldNIR0.5000.2501.0000.0002.5004.250
251ValurISL0.0000.2500.5002.0001.5004.250
252Progrès NiederkornLUX0.2500.0000.5002.0001.5004.250
253StjarnanISL1.0000.0000.2501.5001.5004.250
254BudućnostMNE0.2500.5001.0001.0001.5004.250
255RiteriaiLTU0.5000.2501.0001.5001.0004.250
256CSKA SofiaBUL0.0000.0000.0002.0002.0004.000
257SutjeskaMNE0.2500.0000.2501.5002.0004.000
258HonvédHUN0.0000.0001.0001.5001.5004.000
259FloraEST0.2500.5000.2501.5001.5004.000
260LiepājaLVA0.0001.0000.5001.0001.5004.000
261OFK TitogradMNE0.5001.0000.5001.0001.0004.000
262Bnei YehudaISR0.0000.0001.0000.0002.5003.925
263Maccabi HaifaISR0.0000.5000.0000.0001.5003.925
264Hapoel HaifaISR0.0000.0000.0002.0000.0003.925
265Beitar JerusalemISR0.5001.5000.5001.0000.0003.925
266Ironi Kiryat ShmonaISR1.0000.0000.0000.0000.0003.925
267OrdabasyKAZ0.2500.2500.2500.0001.5003.850
268TobolKAZ0.0000.0000.0001.5001.0003.850
269IrtyshKAZ0.0000.0000.5001.0000.0003.850
270AktobeKAZ0.2500.2500.0000.0000.0003.850
271VitebskBLR0.0000.0000.0000.0001.0003.775
272Dinamo BrestBLR0.0000.0000.5002.0000.0003.775
273Torpedo BelAZBLR0.2501.0000.0000.0000.0003.775
274NeftçiAZE0.2500.5000.0001.0002.0003.750
275Shamrock RoversIRL0.5000.2500.5001.0001.5003.750
276Torpedo KutaisiGEO0.0000.0000.2502.5001.0003.750
277B36FRO0.5000.5000.2501.5001.0003.750
278MilsamiMDA1.5000.0000.2501.0001.0003.750
279Spartaks JūrmalaLVA0.5000.2501.0002.0000.0003.750
280SəbailAZE0.0000.0000.0000.0001.0003.700
281KeşləAZE1.0000.0000.5001.0000.0003.700
282ZiraAZE0.0000.0000.5000.0000.0003.700
283KapazAZE0.0000.5000.0000.0000.0003.700
284RigaLVA0.0000.0000.0001.0002.5003.500
285ChikhuraGEO0.0000.2500.2501.5001.5003.500
286Levski SofiaBUL0.0000.5000.5001.0001.5003.500
287Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0000.0000.0002.0003.425
288Slavia SofiaBUL0.0000.2500.0001.5000.0003.425
289Botev PlovdivBUL0.0000.0001.0000.0000.0003.425
290Dunav 2010BUL0.0000.0000.2500.0000.0003.425
291BeroeBUL0.5000.5000.0000.0000.0003.425
292Cherno MoreBUL0.5000.0000.0000.0000.0003.425
293LovechBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.425
294Piast GliwicePOL0.0000.5000.0000.0001.5003.325
295Lechia GdańskPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.325
296Cracovia KrakówPOL0.0000.2500.0000.0001.0003.325
297Jagiellonia BiałystokPOL0.5000.0000.5002.0000.0003.325
298Górnik ZabrzePOL0.0000.0000.0001.5000.0003.325
299Arka GdyniaPOL0.0000.0001.0000.0000.0003.325
300Zagłębie LubinPOL0.0001.0000.0000.0000.0003.325
301Śląsk WrocławPOL0.5000.0000.0000.0000.0003.325
302Connah's QuayWAL0.0000.5000.2501.0001.5003.250
303BalzanMLT0.2500.2500.2501.5001.0003.250
304FCI LevadiaEST0.5000.5000.2501.0001.0003.250
305HiberniansMLT1.0000.2501.0000.0001.0003.250
306RabotničkiMKD1.5000.2500.5001.0000.0003.250
307DACSVK0.0000.0000.0001.5001.5003.175
308RužomberokSVK0.0000.0001.0000.0001.0003.175
309ŽilinaSVK1.5000.0001.0000.0000.0003.175
310Spartak MyjavaSVK0.0000.2500.0000.0000.0003.175
311Dinamo BucureştiROU0.0000.0001.0000.0000.0003.140
312Pandurii Târgu JiuROU0.0001.0000.0000.0000.0003.140
313Politehnica IașiROU0.0000.5000.0000.0000.0003.140
314Târgu MureşROU1.0000.0000.0000.0000.0003.140
315BotoşaniROU0.5000.0000.0000.0000.0003.140
316DebrecenHUN1.0000.5000.0000.0001.5003.000
317La FioritaSMR0.2500.2500.5001.5000.5003.000
318VíkingurFRO0.2500.2501.0001.5000.0003.000
319ŽeljezničarBHI1.0000.0000.5001.5000.0003.000
320FRO0.0000.0000.2501.0001.5002.750
321LaçiALB0.2500.0000.0001.5001.0002.750
322Široki BrijegBHI0.0000.2500.5001.0001.0002.750
323EuropaGIB0.2500.5000.5000.5001.0002.750
324MuraSVN0.0000.0000.0000.0001.0002.600
325Rudar VelenjeSVN0.0000.0000.0001.5000.0002.600
326GoricaSVN0.0000.2500.5000.0000.0002.600
327KoperSVN0.5000.0000.0000.0000.0002.600
328CeljeSVN0.2500.0000.0000.0000.0002.600
329ÚjpestHUN0.0000.0000.0001.5000.0002.525
330VasasHUN0.0000.0000.2500.0000.0002.525
331MTKHUN0.2500.5000.0000.0000.0002.525
332Ararat-ArmeniaARM0.0000.0000.0000.0002.5002.500
333KuPSFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
334Gzira UnitedMLT0.0000.0000.0001.0001.5002.500
335CliftonvilleNIR0.0000.5000.0001.0001.0002.500
336KRISL0.5000.5000.5000.0001.0002.500
337Tre PenneSMR0.0000.5000.2500.0001.5002.250
338UrartuARM0.0000.2500.0001.0001.0002.250
339NSÍFRO0.2500.2500.2501.0000.5002.250
340SamtrediaGEO0.0000.2501.0001.0000.0002.250
341Rudar PljevljaMNE1.0000.2500.0001.0000.0002.250
342SaburtaloGEO0.0000.0000.0000.0002.0002.000
343HBFRO0.2500.2500.0000.0001.5002.000
344TransEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
345ShkupiMKD0.0000.0000.0001.0001.0002.000
346PetrocubMDA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
347EngordanyAND0.0000.0000.0001.0001.0002.000
348BirkirkaraMLT0.5001.0000.0000.5000.0002.000
349Jeunesse d'EschLUX0.0000.2500.0000.0001.5001.750
350St Joseph'sGIB0.0000.0000.2500.5001.0001.750
351St Patrick's AthleticIRL0.2500.5000.0000.0001.0001.750
352PrishtinaKOS0.0000.0000.2501.0000.5001.750
353ZariaMDA0.0000.2500.5001.0000.0001.750
354JelgavaLVA0.5001.0000.2500.0000.0001.750
355Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0000.0000.0001.0001.575
356StumbrasLTU0.0000.0000.0001.0000.0001.575
357AtlantasLTU0.2500.2500.2500.0000.0001.575
358KruojaLTU0.2500.0000.0000.0000.0001.575
359RacingLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.550
360Differdange 03LUX0.5000.2500.2500.0000.0001.550
361Rīgas FSLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.525
362GandzasarARM0.0000.0000.2501.0000.0001.525
363ShirakARM0.5000.5000.2500.0000.0001.525
364SkontoLVA0.5000.0000.0000.0000.0001.525
365UlissesARM0.2500.0000.0000.0000.0001.525
366FeronikeliKOS0.0000.0000.0000.0001.5001.500
367RoPSFIN0.0000.5000.0000.0001.0001.500
368Tre FioriSMR0.0000.0000.0001.0000.5001.500
369Sant JuliàAND0.2500.0000.2500.5000.5001.500
370DritaKOS0.0000.0000.0001.5000.0001.500
371GlenavonNIR0.2500.2500.0001.0000.0001.500
372FolgoreSMR0.5000.2500.2500.5000.0001.500
373SJKFIN0.2501.0000.2500.0000.0001.500
374Teuta DurrësALB0.0000.2500.0000.0001.0001.475
375Akademija PandevMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
376Makedonija GjPMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
377Luftëtari GjirokastërALB0.0000.0000.0001.0000.0001.475
378TiranaALB0.0000.0000.2500.0000.0001.475
379PelisterMKD0.0000.0000.2500.0000.0001.475
380SileksMKD0.0000.2500.0000.0000.0001.475
381RenovaMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.475
382Radnik BijeljinaBHI0.0000.2500.0000.0001.0001.375
383Sloboda TuzlaBHI0.0000.2500.0000.0000.0001.375
384Olimpik SarajevoBHI0.2500.0000.0000.0000.0001.375
385Speranţa NisporeniMDA0.0000.0000.0000.0001.0001.350
386DaciaMDA0.5000.2500.2500.0000.0001.350
387ZimbruMDA0.0000.5000.0000.0000.0001.350
388SaxanMDA0.2500.0000.0000.0000.0001.350
389Derry CityIRL0.0000.0000.2501.0000.0001.340
390UCDIRL0.5000.0000.0000.0000.0001.340
391Inter TurkuFIN0.0000.0000.0000.0001.0001.300
392LahtiFIN0.2500.0000.0001.0000.0001.300
393IlvesFIN0.0000.0000.0001.0000.0001.300
394MariehamnFIN0.0000.2501.0000.0000.0001.300
395VPSFIN0.2500.0000.5000.0000.0001.300
396Ballymena UnitedNIR0.0000.0000.2500.0001.0001.250
397ZetaMNE0.0000.0000.2500.0001.0001.250
398BreidablikISL0.0000.2500.0000.0001.0001.250
399ColeraineNIR0.0000.0000.2501.0000.0001.250
400Bala TownWAL0.2500.2500.2500.5000.0001.250
401DilaGEO1.0000.2500.0000.0000.0001.250
402Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.2500.0000.0001.150
403FlorianaMLT0.0000.0000.2500.0000.0001.150
404TskhinvaliGEO0.2500.0000.0000.0000.0001.150
405ÍBVISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
406Víkingur ReykjavíkISL0.2500.0000.0000.0000.0001.075
407Barry Town UnitedWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
408Cardiff MUWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
409Cefn DruidsWAL0.0000.0000.0000.5000.0001.000
410Bangor CityWAL0.0000.0000.2500.0000.0001.000
411LlandudnoWAL0.0000.2500.0000.0000.0001.000
412NewtownWAL0.5000.0000.0000.0000.0001.000
413Airbus UKWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.000
414GlentoranNIR0.2500.0000.0000.0000.0000.975
415FCI TallinnEST0.0000.2500.5000.0000.0000.875
416BokeljMNE0.0000.2500.0000.0000.0000.875
417Sillamäe KalevEST0.2500.0000.0000.0000.0000.875
418Trepça'89KOS0.0000.0000.5000.0000.0000.800
419UE Santa ColomaAND0.0000.2500.2500.0000.0000.566
420LusitanosAND0.2500.2500.0000.0000.0000.566
421Juvenes / DoganaSMR0.2500.0000.0000.0000.0000.250
29 Nov 2019 06:42 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.