Vald nation

Uefas klubbranking 2019-20
pl+/-klubbnation2015-162016-172017-182018-192019-20total
1Real MadridESP33.00033.00032.00019.0009.000126.000
2BarcelonaESP26.00023.00025.00030.00010.000114.000
3Atletico MadridESP28.00029.00028.00020.0009.000114.000
4Bayern MunichGER29.00022.00029.00020.00012.000112.000
5JuventusITA18.00033.00023.00021.00011.000106.000
6Manchester CityENG26.00018.00022.00025.00011.000102.000
7PSGFRA24.00020.00019.00019.00012.00094.000
8LiverpoolENG22.0000.00030.00029.00010.00091.000
9ArsenalENG15.00019.00021.00026.0007.00088.000
10Manchester UnitedENG13.00026.00020.00019.0007.00085.000
11SevillaESP23.00019.00021.00013.0008.00084.000
12Tottenham HotspurENG12.00010.00021.00026.0009.00078.000
13Borussia DortmundGER17.00022.00010.00018.0009.00076.000
14ChelseaENG18.0000.00018.00030.0009.00075.000
15RomaITA14.00013.00025.00017.0004.00073.000
16Shakhtar DonetskUKR20.00014.00019.00010.0008.00071.000
17PortoPOR11.00017.00017.00023.0003.00071.000
18Olympique LyonnaisFRA7.00022.00014.00017.0009.00069.000
19NapoliITA13.00017.00010.00018.00010.00068.000
20BenficaPOR22.00017.0004.00017.0006.00066.000
21AjaxNED6.00022.0001.50027.0009.00065.500
22ZenitRUS19.00012.00014.00010.0007.00062.000
23VillarrealESP23.0009.0008.00016.0000.00056.000
24Dynamo KyivUKR18.0008.00012.00011.0005.00054.000
25BeşiktaşTUR7.00020.00019.0005.0003.00054.000
26SalzburgAUT1.5005.00021.00016.0007.00050.500
27Bayer LeverkusenGER14.00018.0000.00011.0006.00049.000
28BaselSUI12.0006.00019.0002.5007.00046.500
29ValenciaESP14.0000.0000.00023.0009.00046.000
30Sporting CPPOR7.0006.00017.00010.0006.00046.000
31Schalke 04GER11.00018.0000.00017.0000.00046.000
32CSKA MoscowRUS7.0007.00017.0009.0003.00043.000
33MonacoFRA5.00025.0006.0005.0000.00041.000
34LazioITA14.0000.00017.0006.0003.00040.000
35Sporting BragaPOR15.0005.0009.0002.0007.00038.000
36Olympiakos PiraeusGRE10.00010.0005.0008.0005.00038.000
37PSVNED18.0006.0001.0006.0005.00036.000
38AnderlechtBEL11.00016.0006.0003.0000.00036.000
39Athletic ClubESP17.0009.00010.0000.0000.00036.000
40GentBEL16.00010.0001.0002.5006.00035.500
41Viktoria PlzenCZE3.0005.00013.00011.0002.00034.000
42Dinamo ZagrebCRO6.0004.0001.50014.0008.00033.500
43KrasnodarRUS9.0008.0001.50011.0004.00033.500
44Lokomotiv MoscowRUS9.0000.00012.0006.0006.00033.000
45CopenhagenDEN1.00016.0007.0004.0005.00033.000
46RB LeipzigGER0.0000.00017.0005.00010.00032.000
47FenerbahçeTUR12.00010.0001.5008.0000.00031.500
48CelticSCO3.0007.0008.0006.0007.00031.000
49Olympique MarseilleFRA9.0000.00019.0003.0000.00031.000
50Sparta PrahaCZE17.0009.0001.0001.5002.00030.500
51GenkBEL0.00016.0000.0009.0005.00030.000
52AstanaKAZ8.0004.0008.0006.0003.00029.000
53Eintracht FrankfurtGER0.0000.0000.00024.0004.00028.000
54WolfsburgGER24.0000.0000.0000.0004.00028.000
55Slavia PrahaCZE0.0001.5006.00014.0006.00027.500
56Club BruggeBEL4.0004.0001.50011.0006.00026.500
57InternazionaleITA0.0004.0000.00015.0007.00026.000
58Young BoysSUI1.5006.0005.0007.0005.00024.500
59LudogoretsBUL1.0008.0007.0004.0004.00024.000
60Borussia M'gladbachGER8.00012.0000.0000.0004.00024.000
61BATEBLR8.0001.5004.0008.0002.50024.000
62APOELCYP2.00010.0006.0002.5003.00023.500
63Crvena ZvezdaSRB0.2501.5008.0007.0006.00022.750
64GalatasarayTUR9.0000.0000.5008.0005.00022.500
65Rapid WienAUT10.0005.0000.0007.0000.00022.000
66Leicester CityENG0.00022.0000.0000.0000.00022.000
67Saint-EtienneFRA9.0009.0000.0000.0003.00021.000
68PAOKGRE6.0008.0001.5003.0002.50021.000
69FCSBROU1.5005.0009.0002.5002.50020.500
70QarabagAZE3.0005.0006.0003.0003.00020.000
71PartizanSRB6.0000.5007.0002.5003.00019.000
72MilanITA0.0000.00012.0007.0000.00019.000
73Celta de VigoESP0.00019.0000.0000.0000.00019.000
74FiorentinaITA8.00011.0000.0000.0000.00019.000
75AtalantaITA0.0000.00011.0002.5005.00018.500
76Standard LiègeBEL1.5006.0000.0007.0004.00018.500
77Spartak MoscowRUS0.0001.00011.0004.0002.50018.500
78EspanyolESP0.0000.0000.0000.0007.00018.428
79GetafeESP0.0000.0000.0000.0004.00018.428
80Real BetisESP0.0000.0000.00010.0000.00018.428
81Real SociedadESP0.0000.0009.0000.0000.00018.428
82Malmö FFSWE6.0000.0001.0007.0004.00018.000
83Legia WarszawaPOL3.0008.0001.5002.0002.50017.000
84AZNED3.0006.0000.0001.5006.00016.500
85AEK AthensGRE0.0001.0009.0004.0002.50016.500
86Maccabi Tel AvivISR4.0005.0003.0002.5002.00016.500
87Wolverhampton WanderersENG0.0000.0000.0000.0006.00016.235
88BurnleyENG0.0000.0000.0002.5000.00016.235
89EvertonENG0.0000.0003.0000.0000.00016.235
90SouthamptonENG1.5006.0000.0000.0000.00016.235
91West Ham UnitedENG1.0001.5000.0000.0000.00016.235
92FeyenoordNED0.0005.0006.0002.0003.00016.000
93Istanbul BasaksehirTUR1.0001.5006.0002.0005.00015.500
94MoldeNOR10.0000.0000.0002.5002.50015.000
95MidtjyllandDEN7.0001.5001.5002.5002.00014.500
96RennesFRA0.0000.0000.00011.0003.00014.000
97MariborSVN1.0001.5007.0002.0002.50014.000
98Hapoel Be'er ShevaISR0.5006.0003.0002.0002.50014.000
99RosenborgNOR2.0001.5004.0003.0003.00013.500
100ZürichSUI1.0005.0000.0007.0000.00013.000
101HoffenheimGER0.0000.0004.0007.0000.00012.757
102Hertha BSCGER0.0001.0004.0000.0000.00012.757
103KölnGER0.0000.0004.0000.0000.00012.757
104FreiburgGER0.0000.0001.0000.0000.00012.757
105Mainz 05GER0.0007.0000.0000.0000.00012.757
106AugsburgGER7.0000.0000.0000.0000.00012.757
107SheriffMDA0.2501.0007.0002.5002.00012.750
108ApollonCYP1.0001.0003.0005.0002.50012.500
109ZoryaUKR1.5002.0004.0002.5002.50012.500
110TorinoITA0.0000.0000.0000.0002.50012.359
111SassuoloITA0.0004.0000.0000.0000.00012.359
112SampdoriaITA1.0000.0000.0000.0000.00012.359
113RostovRUS0.00012.0000.0000.0000.00012.000
114RijekaCRO0.5001.0005.0002.0002.50011.000
115LilleFRA0.0001.0000.0000.0005.00010.650
116StrasbourgFRA0.0000.0000.0000.0002.50010.650
117BordeauxFRA4.0000.0001.0005.0000.00010.650
118NiceFRA0.0004.0006.0000.0000.00010.650
119FehérvárHUN1.5001.0001.5005.0001.50010.500
120RangersSCO0.0000.0000.2505.0005.00010.250
121AEK LarnacaCYP1.0001.5001.5004.0002.00010.000
122Austria WienAUT0.0004.0004.0000.0002.00010.000
123Östersunds FKSWE0.0000.00010.0000.0000.00010.000
124AstraROU1.5007.0001.0000.0000.0009.500
125Vitoria GuimaraesPOR1.0000.0004.0000.0003.0009.170
126Rio AvePOR0.0001.0000.0001.5000.0009.170
127MarítimoPOR0.0000.0001.5000.0000.0009.170
128AroucaPOR0.0001.5000.0000.0000.0009.170
129BelenensesPOR4.0000.0000.0000.0000.0009.170
130LuganoSUI0.0000.0006.0000.0003.0009.000
131SionSUI8.0000.0001.0000.0000.0009.000
132Arsenal TulaRUS0.0000.0000.0000.0001.5008.877
133UfaRUS0.0000.0000.0002.5000.0008.877
134Rubin KazanRUS5.0000.0000.0000.0000.0008.877
135CFR ClujROU0.0000.0000.0002.5006.0008.500
136BrøndbyDEN1.5001.5001.0002.5002.0008.500
137DundalkIRL1.0003.0001.0001.5002.0008.500
138Spartak TrnavaSVK1.0001.0000.0005.0001.5008.500
139F91 DudelangeLUX0.2501.0001.0003.0003.0008.250
140OsmanlısporTUR0.0008.0000.0000.0000.0008.000
141Slovan LiberecCZE5.0003.0000.0000.0000.0008.000
142QəbələAZE2.0002.0001.0001.0001.5007.500
143Hajduk SplitCRO1.5001.5001.5002.0001.0007.500
144AntwerpBEL0.0000.0000.0000.0002.5007.260
145Zulte-WaregemBEL0.0000.0005.0000.0000.0007.260
146KV OostendeBEL0.0000.0001.0000.0000.0007.260
147Sporting CharleroiBEL1.0000.0000.0000.0000.0007.260
148ShkendijaMKD0.2501.5001.5002.5001.5007.250
149LASKAUT0.0000.0000.0002.0005.0007.000
150FerencvarosHUN0.5001.0000.5001.0004.0007.000
151Slovan BratislavaSVK1.0000.5000.5002.0003.0007.000
152AIKSWE1.0001.0001.0001.5002.5007.000
153The New SaintsWAL1.0001.0001.0002.0002.0007.000
154HJKFIN1.5001.0000.5002.0002.0007.000
155JablonecCZE1.5000.0000.0004.0001.5007.000
156Dinamo MinskBLR2.0001.0001.0002.0001.0007.000
157VitesseNED1.0000.0004.0002.0000.0007.000
158Lech PoznańPOL4.0000.0001.0002.0000.0007.000
159KonyasporTUR0.0002.0005.0000.0000.0007.000
160UtrechtNED0.0000.0001.5000.0001.5006.830
161HeraclesNED0.0001.0000.0000.0000.0006.830
162GroningenNED2.0000.0000.0000.0000.0006.830
163Go Ahead EaglesNED0.2500.0000.0000.0000.0006.830
164SūduvaLTU0.0000.2501.5002.5002.5006.750
165OleksandriaUKR0.0001.0001.5000.0003.0006.620
166Mariupol'UKR0.0000.0000.0002.0002.0006.620
167VorsklaUKR1.0001.0000.0003.0000.0006.620
168Olimpik DonetskUKR0.0000.0001.0000.0000.0006.620
169Dnipro DnipropetrovskUKR5.0000.0000.0000.0000.0006.620
170AberdeenSCO1.0001.0001.0001.5002.0006.500
171TrabzonsporTUR1.0000.0000.0000.0003.0006.360
172Yeni MalatyasporTUR0.0000.0000.0000.0002.0006.360
173AkhisarsporTUR0.0000.0000.0003.0000.0006.360
174ZrinjskiBHI0.2501.0001.0002.0002.0006.250
175Wolfsberger ACAUT1.0000.0000.0000.0003.0006.145
176Sturm GrazAUT1.0000.0001.0002.0001.5006.145
177AdmiraAUT0.0001.0000.0001.5000.0006.145
178Rheindorf AltachAUT1.5000.0001.5000.0000.0006.145
179AlashkertARM0.5001.0001.0002.0001.5006.000
180KairatKAZ1.5000.5000.5002.0001.5006.000
181ŽalgirisLTU1.0001.0001.0002.0001.0006.000
182Skënderbeu KorçëALB2.0000.0004.0000.0000.0006.000
183DomžaleSVN0.2501.0001.5001.5001.5005.750
184LuzernSUI0.0001.0000.5002.0002.0005.500
185PyunikARM1.0000.2500.2502.0002.0005.500
186VaduzLIE1.0000.5000.5001.5002.0005.500
187ViitorulROU0.0001.0001.5001.5001.5005.500
188KukësiALB1.0000.5001.0002.0001.0005.500
189TrenčínSVK1.0001.5000.5002.5000.0005.500
190Mladá BoleslavCZE0.5001.0001.0000.0002.0005.460
191Sigma OlomoucCZE0.0000.0000.0002.5000.0005.460
192ZlínCZE0.0000.0002.0000.0000.0005.460
193EsbjergDEN0.0000.0000.0000.0001.5005.400
194NordsjællandDEN0.0000.0000.0002.0000.0005.400
195LyngbyDEN0.0000.0001.0000.0000.0005.400
196SønderjyskEDEN0.0001.5000.0000.0000.0005.400
197RandersDEN0.5000.0000.0000.0000.0005.400
198VallettaMLT0.2501.0000.5001.5002.0005.250
199VentspilsLVA1.0000.5000.2501.5002.0005.250
200OlimpijaSVN0.0001.0000.2502.5001.5005.250
201CrusadersNIR1.0001.0000.2501.5001.5005.250
202Lincoln Red ImpsGIB1.0001.0000.2501.5001.5005.250
203AELCYP0.0000.0001.0000.0001.5005.150
204AnorthosisCYP0.0000.0000.0001.0000.0005.150
205Omonia NicosiaCYP1.0000.5000.0000.0000.0005.150
206KilmarnockSCO0.0000.0000.0000.0001.0005.125
207HibernianSCO0.0000.5000.0002.0000.0005.125
208St. JohnstoneSCO0.2500.0000.2500.0000.0005.125
209HeartsSCO0.0000.5000.0000.0000.0005.125
210Inverness CTSCO0.5000.0000.0000.0000.0005.125
211AtromitosGRE1.5000.0000.0001.5002.0005.060
212ArisGRE0.0000.0000.0000.0002.0005.060
213Asteras TripolisGRE3.0000.0000.0001.5000.0005.060
214PanathinaikosGRE1.5002.0001.5000.0000.0005.060
215PanioniosGRE0.0000.0001.0000.0000.0005.060
216PAS GianninaGRE0.0001.0000.0000.0000.0005.060
217Universitatea CraiovaROU0.0000.0001.0002.0002.0005.000
218Nõmme KaljuEST0.5001.0000.5001.0002.0005.000
219VardarMKD1.0001.0002.0001.0000.0005.000
220OsijekCRO0.0000.0001.5001.5001.5004.975
221Lokomotiva ZagrebCRO0.5001.5000.0000.0000.0004.975
222ČukaričkiSRB0.5000.5000.0000.0001.5004.950
223Radnički NišSRB0.0000.0000.0001.5001.0004.950
224Spartak SuboticaSRB0.0000.0000.0002.0000.0004.950
225VojvodinaSRB1.5001.5000.2500.0000.0004.950
226Mladost LučaniSRB0.0000.0000.2500.0000.0004.950
227ShakhtyorBLR0.5000.5000.2501.5002.0004.750
228SarajevoBHI1.0000.0000.2501.5002.0004.750
229Dinamo TbilisiGEO0.2501.5000.0001.0002.0004.750
230Cork CityIRL0.2501.0000.5002.0001.0004.750
231Fola EschLUX1.0000.2501.0001.5001.0004.750
232ThunSUI1.5000.0000.0000.0002.0004.720
233St. GallenSUI0.0000.0000.0001.5000.0004.720
234GrasshopperSUI0.0001.5000.0000.0000.0004.720
235FC Santa ColomaAND0.5000.5000.5001.5001.5004.500
236Partizani TiranaALB0.2501.5000.2501.0001.5004.500
237FHISL0.5001.0001.5001.5000.0004.500
238NorrköpingSWE0.0001.0000.5000.0002.0004.350
239HäckenSWE0.0000.5000.0001.5001.5004.350
240DjurgårdenSWE0.0000.0000.0001.5000.0004.350
241IFK GöteborgSWE1.0001.5000.0000.0000.0004.350
242ElfsborgSWE1.0000.0000.0000.0000.0004.350
243HaugesundNOR0.0000.0000.5000.0002.0004.300
244BrannNOR0.0000.0000.5000.0001.0004.300
245Sarpsborg 08NOR0.0000.0000.0004.0000.0004.300
246LillestrømNOR0.0000.0000.0001.5000.0004.300
247OddNOR1.5000.5001.0000.0000.0004.300
248StrømsgodsetNOR1.0000.5000.0000.0000.0004.300
249StabækNOR0.0000.2500.0000.0000.0004.300
250LinfieldNIR0.5000.2501.0000.0002.5004.250
251ValurISL0.0000.2500.5002.0001.5004.250
252Progrès NiederkornLUX0.2500.0000.5002.0001.5004.250
253StjarnanISL1.0000.0000.2501.5001.5004.250
254BudućnostMNE0.2500.5001.0001.0001.5004.250
255RiteriaiLTU0.5000.2501.0001.5001.0004.250
256CSKA SofiaBUL0.0000.0000.0002.0002.0004.000
257SutjeskaMNE0.2500.0000.2501.5002.0004.000
258HonvédHUN0.0000.0001.0001.5001.5004.000
259FloraEST0.2500.5000.2501.5001.5004.000
260LiepājaLVA0.0001.0000.5001.0001.5004.000
261OFK TitogradMNE0.5001.0000.5001.0001.0004.000
262Bnei YehudaISR0.0000.0001.0000.0002.5003.925
263Maccabi HaifaISR0.0000.5000.0000.0001.5003.925
264Hapoel HaifaISR0.0000.0000.0002.0000.0003.925
265Beitar JerusalemISR0.5001.5000.5001.0000.0003.925
266Ironi Kiryat ShmonaISR1.0000.0000.0000.0000.0003.925
267VitebskBLR0.0000.0000.0000.0001.0003.775
268Dinamo BrestBLR0.0000.0000.5002.0000.0003.775
269Torpedo BelAZBLR0.2501.0000.0000.0000.0003.775
270NeftçiAZE0.2500.5000.0001.0002.0003.750
271Shamrock RoversIRL0.5000.2500.5001.0001.5003.750
272OrdabasyKAZ0.2500.2500.2500.0001.5003.750
273Torpedo KutaisiGEO0.0000.0000.2502.5001.0003.750
274B36FRO0.5000.5000.2501.5001.0003.750
275TobolKAZ0.0000.0000.0001.5001.0003.750
276MilsamiMDA1.5000.0000.2501.0001.0003.750
277Spartaks JūrmalaLVA0.5000.2501.0002.0000.0003.750
278IrtyshKAZ0.0000.0000.5001.0000.0003.750
279AktobeKAZ0.2500.2500.0000.0000.0003.750
280SəbailAZE0.0000.0000.0000.0001.0003.700
281KeşləAZE1.0000.0000.5001.0000.0003.700
282ZiraAZE0.0000.0000.5000.0000.0003.700
283KapazAZE0.0000.5000.0000.0000.0003.700
284RigaLVA0.0000.0000.0001.0002.5003.500
285ChikhuraGEO0.0000.2500.2501.5001.5003.500
286Levski SofiaBUL0.0000.5000.5001.0001.5003.500
287Lokomotiv PlovdivBUL0.0000.0000.0000.0002.0003.375
288Slavia SofiaBUL0.0000.2500.0001.5000.0003.375
289Botev PlovdivBUL0.0000.0001.0000.0000.0003.375
290Dunav 2010BUL0.0000.0000.2500.0000.0003.375
291BeroeBUL0.5000.5000.0000.0000.0003.375
292Cherno MoreBUL0.5000.0000.0000.0000.0003.375
293LovechBUL0.2500.0000.0000.0000.0003.375
294Piast GliwicePOL0.0000.5000.0000.0001.5003.325
295Lechia GdańskPOL0.0000.0000.0000.0001.5003.325
296Cracovia KrakówPOL0.0000.2500.0000.0001.0003.325
297Jagiellonia BiałystokPOL0.5000.0000.5002.0000.0003.325
298Górnik ZabrzePOL0.0000.0000.0001.5000.0003.325
299Arka GdyniaPOL0.0000.0001.0000.0000.0003.325
300Zagłębie LubinPOL0.0001.0000.0000.0000.0003.325
301Śląsk WrocławPOL0.5000.0000.0000.0000.0003.325
302Connah's QuayWAL0.0000.5000.2501.0001.5003.250
303BalzanMLT0.2500.2500.2501.5001.0003.250
304FCI LevadiaEST0.5000.5000.2501.0001.0003.250
305HiberniansMLT1.0000.2501.0000.0001.0003.250
306RabotničkiMKD1.5000.2500.5001.0000.0003.250
307DACSVK0.0000.0000.0001.5001.5003.175
308RužomberokSVK0.0000.0001.0000.0001.0003.175
309ŽilinaSVK1.5000.0001.0000.0000.0003.175
310Spartak MyjavaSVK0.0000.2500.0000.0000.0003.175
311Dinamo BucureştiROU0.0000.0001.0000.0000.0003.140
312Pandurii Târgu JiuROU0.0001.0000.0000.0000.0003.140
313Politehnica IașiROU0.0000.5000.0000.0000.0003.140
314Târgu MureşROU1.0000.0000.0000.0000.0003.140
315BotoşaniROU0.5000.0000.0000.0000.0003.140
316DebrecenHUN1.0000.5000.0000.0001.5003.000
317La FioritaSMR0.2500.2500.5001.5000.5003.000
318VíkingurFRO0.2500.2501.0001.5000.0003.000
319ŽeljezničarBHI1.0000.0000.5001.5000.0003.000
320FRO0.0000.0000.2501.0001.5002.750
321LaçiALB0.2500.0000.0001.5001.0002.750
322Široki BrijegBHI0.0000.2500.5001.0001.0002.750
323EuropaGIB0.2500.5000.5000.5001.0002.750
324MuraSVN0.0000.0000.0000.0001.0002.600
325Rudar VelenjeSVN0.0000.0000.0001.5000.0002.600
326GoricaSVN0.0000.2500.5000.0000.0002.600
327KoperSVN0.5000.0000.0000.0000.0002.600
328CeljeSVN0.2500.0000.0000.0000.0002.600
329Ararat-ArmeniaARM0.0000.0000.0000.0002.5002.500
330KuPSFIN0.0000.0000.0001.0001.5002.500
331Gzira UnitedMLT0.0000.0000.0001.0001.5002.500
332CliftonvilleNIR0.0000.5000.0001.0001.0002.500
333KRISL0.5000.5000.5000.0001.0002.500
334ÚjpestHUN0.0000.0000.0001.5000.0002.475
335VasasHUN0.0000.0000.2500.0000.0002.475
336MTKHUN0.2500.5000.0000.0000.0002.475
337Tre PenneSMR0.0000.5000.2500.0001.5002.250
338UrartuARM0.0000.2500.0001.0001.0002.250
339NSÍFRO0.2500.2500.2501.0000.5002.250
340SamtrediaGEO0.0000.2501.0001.0000.0002.250
341Rudar PljevljaMNE1.0000.2500.0001.0000.0002.250
342SaburtaloGEO0.0000.0000.0000.0002.0002.000
343HBFRO0.2500.2500.0000.0001.5002.000
344TransEST0.0000.0000.0001.0001.0002.000
345ShkupiMKD0.0000.0000.0001.0001.0002.000
346PetrocubMDA0.0000.0000.0001.0001.0002.000
347EngordanyAND0.0000.0000.0001.0001.0002.000
348BirkirkaraMLT0.5001.0000.0000.5000.0002.000
349Jeunesse d'EschLUX0.0000.2500.0000.0001.5001.750
350St Joseph'sGIB0.0000.0000.2500.5001.0001.750
351St Patrick's AthleticIRL0.2500.5000.0000.0001.0001.750
352PrishtinaKOS0.0000.0000.2501.0000.5001.750
353ZariaMDA0.0000.2500.5001.0000.0001.750
354JelgavaLVA0.5001.0000.2500.0000.0001.750
355Kauno ŽalgirisLTU0.0000.0000.0000.0001.0001.575
356StumbrasLTU0.0000.0000.0001.0000.0001.575
357AtlantasLTU0.2500.2500.2500.0000.0001.575
358KruojaLTU0.2500.0000.0000.0000.0001.575
359RacingLUX0.0000.0000.0001.0000.0001.550
360Differdange 03LUX0.5000.2500.2500.0000.0001.550
361Rīgas FSLVA0.0000.0000.0000.0001.0001.525
362GandzasarARM0.0000.0000.2501.0000.0001.525
363ShirakARM0.5000.5000.2500.0000.0001.525
364SkontoLVA0.5000.0000.0000.0000.0001.525
365UlissesARM0.2500.0000.0000.0000.0001.525
366FeronikeliKOS0.0000.0000.0000.0001.5001.500
367RoPSFIN0.0000.5000.0000.0001.0001.500
368Tre FioriSMR0.0000.0000.0001.0000.5001.500
369Sant JuliàAND0.2500.0000.2500.5000.5001.500
370DritaKOS0.0000.0000.0001.5000.0001.500
371GlenavonNIR0.2500.2500.0001.0000.0001.500
372FolgoreSMR0.5000.2500.2500.5000.0001.500
373SJKFIN0.2501.0000.2500.0000.0001.500
374Teuta DurrësALB0.0000.2500.0000.0001.0001.475
375Akademija PandevMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
376Makedonija GjPMKD0.0000.0000.0000.0001.0001.475
377Luftëtari GjirokastërALB0.0000.0000.0001.0000.0001.475
378TiranaALB0.0000.0000.2500.0000.0001.475
379PelisterMKD0.0000.0000.2500.0000.0001.475
380SileksMKD0.0000.2500.0000.0000.0001.475
381RenovaMKD0.2500.0000.0000.0000.0001.475
382Radnik BijeljinaBHI0.0000.2500.0000.0001.0001.375
383Sloboda TuzlaBHI0.0000.2500.0000.0000.0001.375
384Olimpik SarajevoBHI0.2500.0000.0000.0000.0001.375
385Speranţa NisporeniMDA0.0000.0000.0000.0001.0001.350
386DaciaMDA0.5000.2500.2500.0000.0001.350
387ZimbruMDA0.0000.5000.0000.0000.0001.350
388SaxanMDA0.2500.0000.0000.0000.0001.350
389Derry CityIRL0.0000.0000.2501.0000.0001.340
390UCDIRL0.5000.0000.0000.0000.0001.340
391Inter TurkuFIN0.0000.0000.0000.0001.0001.300
392LahtiFIN0.2500.0000.0001.0000.0001.300
393IlvesFIN0.0000.0000.0001.0000.0001.300
394MariehamnFIN0.0000.2501.0000.0000.0001.300
395VPSFIN0.2500.0000.5000.0000.0001.300
396Ballymena UnitedNIR0.0000.0000.2500.0001.0001.250
397ZetaMNE0.0000.0000.2500.0001.0001.250
398BreidablikISL0.0000.2500.0000.0001.0001.250
399ColeraineNIR0.0000.0000.2501.0000.0001.250
400Bala TownWAL0.2500.2500.2500.5000.0001.250
401DilaGEO1.0000.2500.0000.0000.0001.250
402Dinamo BatumiGEO0.2500.0000.2500.0000.0001.150
403FlorianaMLT0.0000.0000.2500.0000.0001.150
404TskhinvaliGEO0.2500.0000.0000.0000.0001.150
405ÍBVISL0.0000.0000.0001.0000.0001.075
406Víkingur ReykjavíkISL0.2500.0000.0000.0000.0001.075
407Barry Town UnitedWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
408Cardiff MUWAL0.0000.0000.0000.0000.5001.000
409Cefn DruidsWAL0.0000.0000.0000.5000.0001.000
410Bangor CityWAL0.0000.0000.2500.0000.0001.000
411LlandudnoWAL0.0000.2500.0000.0000.0001.000
412NewtownWAL0.5000.0000.0000.0000.0001.000
413Airbus UKWAL0.2500.0000.0000.0000.0001.000
414GlentoranNIR0.2500.0000.0000.0000.0000.975
415FCI TallinnEST0.0000.2500.5000.0000.0000.875
416BokeljMNE0.0000.2500.0000.0000.0000.875
417Sillamäe KalevEST0.2500.0000.0000.0000.0000.875
418Trepça'89KOS0.0000.0000.5000.0000.0000.800
419UE Santa ColomaAND0.0000.2500.2500.0000.0000.566
420LusitanosAND0.2500.2500.0000.0000.0000.566
421Juvenes / DoganaSMR0.2500.0000.0000.0000.0000.250
16 Nov 2019 23:46 © Uefaranken

Klubbar i fetstil är fortfarande med i Champions League eller Europa League.

Vid lika totalpoäng avgör senaste säsongens poäng.